Naderwany mięsień?!

  • Autor
    Odp.
  • Lady_Kala
    Member
    • Tematów: 45
    • Odp.: 1222
    • Maniak

    Kochane czy któraż miała może naderwany mięsień?

    Przeszukałam Internet tam i z powrotem ale nie wszystkie objawy mi się zgadzają!
    Po niedzilenym treningu nóg na siłowni wszytsko było ok! Normalnie chodizłam,nic nie bolałao,w czasi ewykonywania ćwiczeń też nic się nie stało! Na drugi dzien nie mogłam się podnieżć z łóżka-taki ból w łydkach! Nie były to zwykłe zakwasy bo przyz akwasach da się chodzić! Już trzeci dzień siedzę w domu,chyba bez wizyty u lekarza się nie obejdzie. Nie mogę normalnie chodzić tzn poruszam się na palcachz lekko ugiętymi nogami! Ciężko mi postawić stopę całą (z pietą!) na podłodze! jak już zaczynam w miarę prosto chodzić to czuję jakby ktoż mi wyrywał miężnie lydkiz nogi:( To by w sumie wskazywało na naderwanie (to,że nie dam rady położyć stopy!) ale z kolei nie mam obrzęku,zasinienia a przecież w miejscu oderwanie mięsnia tworzy się krwiak i zgrubienia tkankowe… Poza tym naderwanie miężnie boi chyba od razu gdy się go naderwie a nie na drugi dzień dopiero! Póki co smaruję Fastumem i czekam! Trener z siłowni polecił mi poczekać do poniedziałku bo może być to tylko naciągnięcie mięsnia i minie samo po około 5 dniach! Dodam jeszcze,że najgorzej jest na bosą stopę,trochę lepiej w zwykłych butach-adidasach a w ogóle najlepiej w butach na siłownię bo chyba najlepiej stabilizują stopę! Tak jak wspomniałam nie mam obrzęku,zasinienia w ogóle łydki wyglądają tak jak zasze a jedynie mięsień brzuchaty łydki boli gdy się go dotyka!

    miała któraż może podobne objawy? Było to naderwanie,naciągnięcie czy poprostu jakież przetrenowanie?

    parvati
    Member
    • Tematów: 47
    • Odp.: 4641
    • Guru

    nie ma zartow jesli chodzi o uklad motoryczny.

    rady miesniaka z silowni w buty sobie nalezy wsadzic i udac sie jak najszybciej do lekarza.

    Lady_Kala
    Member
    • Tematów: 45
    • Odp.: 1222
    • Maniak

    Włażciciel siłowni nie musi być żadnym miężniakiem… tak się jakoż składa,że jest on wybitnym sportowcem,Wicemistrzem Polski w zapasach,członkiem kadry olimpijskiej Ateny 2004 i kontuzjii miał w życiu dożć! Zresztą ma odpowiednie wykształcenie… Widzisz,poslugiwanie się stereotypami (np że każdy facet z siłowni to tępy miężniak) nie żwiadzcy o czyjejż inteligencjii a o ograniczeniu!

    Pytałam czy ktoż miał podobne objawy-bo o tym że trzeba iżć do lekarza to wiem!

    parvati
    Member
    • Tematów: 47
    • Odp.: 4641
    • Guru

    ej no ja mialam powazne zlamanie reki, a nie sadze, zebym bylaw stanie komus reke poskladac tylko dlatego, ze „kontuzji mialam w zyciu dosyc”.

    Lady_Kala
    Member
    • Tematów: 45
    • Odp.: 1222
    • Maniak

    ale on mnie nieleczy wcale! Mówił tylko,że to pewnie przetrenowanie i naciągnięcie miężnia-skoro nie mam obrzęku,zasinienia i krwiaka w miejscu naderwania miężnia… Ani nie poczułam tego naderwania od razu na treningu tylko na drugi dzień tak jak zakwasy są! Po 120h (5 dni) objawy powinny ustapić a jeżli nie to trzeba iżć do lekarza!
    Nie uważam,żeby była to głupia rada!

    aguus_
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 215
    • Zapaleniec

    nie znam się zabardzo na tym, ale nic Ci nie zaszkodzi iżć do lekarza, nawet jeżli to tylko ból, a nie żaden siniak, zaczerwienienie, czy obrzęk. lepiej zasięgnąć rady specjalisty i usłyszeć, że to tylko przetrenowanie, niż czekać nawet te pięć dni i pogarszać sprawę w przypadku, gdyby to było rzeczywiżcie naderwanie miężnia.

    Lady_Kala
    Member
    • Tematów: 45
    • Odp.: 1222
    • Maniak

    I idź tu człowieku do lekarza jak potrzebujesz:(
    Pani w rejestracjii uprzejmym głosem poinformowała mnie przez telefon,że najbliższy wolny termin do mojego lekarza jest w poniedziałek dopiero! 🙄 Dziż i jutro komplet!

    Tak się zastanawiam włażnie (wiem,wiem-zaraz mnie zjadą Ci przeciwni zażywaniu leków samemu)… bo zostało mi w domu kilka tabletek Diclacu,jest to włażciwie lek przeciwzapalny i przeciwbólowy z kategorii Układu mięsniowo szkieletowego! Nie wiem czemu lekarz przepisał mi to niedawno na zapalenie przydatków jako lek przeciwzapalny!
    Co o tym sądzicie? Tylko proszę bez potępiania-jakoż muszę się ratować do poniedziałku! Mój lekarz sam mi przepisuje np większe ilożci Furaginy,żebym brała jak mnie znowu nerki zaatakują…

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Naderwany mięsień?!"

Przewiń na górę