• Autor
    Odp.
  • BiBii
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 16
    • Bywalec

    Ja rzadko miewam zaparcia, ale moja przyjaciółka poleciła mi zwykła parafinę, którą kupuje się w aptece. Jedna łyżka dwa razy dziennie i problem znika, ale to jest rozwiązanie jak już to zaparcie się poajwi, a nie jako profilaktyka.

    baasiek
    Participant
    • Tematów: 7
    • Odp.: 208
    • Zapaleniec

    Bibi – w sensie że ją pijesz??? To ja już chyba wolę probiotyki i otręby 😉

    Justys88
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 16
    • Bywalec

    Istnieje wiele naturalnych sposobów na zaparcia – np. suszone żliwki lub woda przegotowana z miodem, spożywane przed żniadaniem. A przede wszystkim lekkostrawne, regularne jedzenie.

    ineska
    Participant
    • Tematów: 4
    • Odp.: 328
    • Pasjonat

    Probiotyki to samiutkie cenne bakterie, mają bardzo dobre działanie i na biegunkę i na zaparcia. U mnie tez się sprawdziły.

    baasiek
    Participant
    • Tematów: 7
    • Odp.: 208
    • Zapaleniec

    Ja mam zawsze w apteczce, mają szerokie zastosowanie więc już nie raz się przydały czy nam czy dziecku

    ineska
    Participant
    • Tematów: 4
    • Odp.: 328
    • Pasjonat

    Tak, nawet nie tak dawno nie wiedziałam jak szerokie zastosowanie mają probiotyki 🙂 Dobrze jest wiedzieć więcej na ten temat.

    Toti
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 26
    • Bywalec

    A próbowałyżcie takich czopków eva/qu? Do 15 minut i macie po sprawie 😉

    magdamoczek
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    O jakich probiotykach mówisz? Bardzo interesuje mnie ten temat- ogólnie oczyszczanie przewodu pokarmowego, zdrowie jelit itp.

    hortensja
    Participant
    • Tematów: 0
    • Odp.: 46
    • Bywalec

    dobrym żrodkiem na zaparcia jest laximama- zawiera głównie naturalny błonnik- polecany szczególnie dla kobiet w ciąży, które często mają problemy z tego typu sprawami.

    Dorota123
    Participant
    • Tematów: 28
    • Odp.: 1610
    • Maniak

    [usunięto_link] wrote:

    dobrym żrodkiem na zaparcia jest laximama- zawiera głównie naturalny błonnik- polecany szczególnie dla kobiet w ciąży, które często mają problemy z tego typu sprawami.

    Niestety znam to z dożwiadczenia :/ Na szczężcie ten preparat rozwiązał problem, a przy okazji jest smaczny (kisiel o smaku granatu) i zaspokajał moją chęć na słodycze 😉

    reddragon
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 479
    • Pasjonat

    z naturalnych to chyba jednak, żliwka itp…

    Magda Sissel.pl
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 109
    • Zapaleniec

    najlepszy sposób to regularne ćwiczenia, zwłaszcza brzucha

    czysta anatomia- ćwicząc miężnie brzucha „masujemy” nimi jelita, co wpływa na ich pracę

    no i oczywiżcie odpowiednie odżywianie (błonnik) i nawodnienie (najlepszy wskaźnik to kolor moczu- ma być słomkowy)

    aanka91
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 16
    • Bywalec

    Z naturalnych sposobów na zaparcia polecam siemię lniane, suszone żliwki, oraz kefiry i mażlanki, choć sprawdzają się też niektóre zioła. Gdy domowe sposoby nie pomagają pozostają preparaty przeczyszczające, ale mają one skutki uboczne (przy zbyt częstym stosowaniu), więc należy stosować je z umiarem.

    korta
    Participant
    • Tematów: 27
    • Odp.: 157
    • Zapaleniec

    Już wspominałam – pozycja w kucki, używanie Goko i problemy powinny być wyeliminowane. U mnie to za każdym razem działało i nadal działa, używam tego, jest normalnie. Widać zmianę na plus, nie ma bólu, a jest normalność. W moim przypadku zmiana diametralna, ale to nie jest tak, że coś takiego można uzyskać z dnia na dzień.

    Doris_Toris
    Participant
    • Tematów: 0
    • Odp.: 11
    • Bywalec

    ja zapracia miałam przy hormonalnej antykoncepcji ;( i to już pod koniec ich brania była masakra, obecnie mam diafragmę dopochwową i ani w cyklach nie mam problemów ani przy owulacji

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Naturalne i domowe metody na zaparcia"

Przewiń na górę