Nauka językow obcych

  • Autor
    Odp.
  • Maiko
    Member
    • Tematów: 23
    • Odp.: 60
    • Stały bywalec

    Czy uczycie sie jakis jezyków obcych, jak motywujecie sie do tego ?
    w jaki spós sie uczycie?
    ja np.pisze emaile z kolezanka po ang. Ona jest w Anglii wiec pisze.
    I obie mamy z tego nauke i przyjemnosc.
    Ucze sie tez włoskiego i japonskiego

    parvati
    Member
    • Tematów: 47
    • Odp.: 4641
    • Guru

    ja znam biegle dwa jezyki obce, jeden w stopniu zaawansowanym, jeden komunikatywnie…i jednego wlasnie sie ucze. jak sie motywuje? nijak. po prostu sie ucze i juz.

    ogolnie uwazam, ze im wczesniej, tym lepiej. zaczelam sie uczyc jezykow obcych w piatym roku zycia, wiec zawsze bylam do przodu w porownaniu z rowiesnikami.

    aaa…moja przyjaciolka jest na stypendium w uk. maile piszemy codziennie…po polsku. nie ma co robic z siebie kretyna:)

    Maiko
    Member
    • Tematów: 23
    • Odp.: 60
    • Stały bywalec

    No nie znam nic z niemieckiego:(
    szkoda bo bysmy sobie popisały
    ale moze dzieki temu tematowi okaze sie ze ktos tez sie uczy niemieckiego to bedziesz miec z kim pisac:)))

    parvati
    Member
    • Tematów: 47
    • Odp.: 4641
    • Guru

    od pisania w jezykach obcych sa fora zagraniczne…

    WarnGirl
    Member
    • Tematów: 50
    • Odp.: 4672
    • Guru

    W stopniu zaawansowanym to ja znam tylko język angielski.Uczyłam sie jeszcze niemickiego i rosyjskiego,ale nie wiem czy byłabym w stanie sie dogadać 😉 aaa i jeszcze byłam na kilku lekcjach francuskiego,ale nie przypadł mi do gustu 🙂

    Zielonooka
    Member
    • Tematów: 32
    • Odp.: 3393
    • Guru

    Od zawsze miałam łatwożć w uczeniu się języków. Znam biegle francuski(dużo wyjazdów do Francji i nauka 2 miesięczna w tamtejszej szkole) i angielski, na poziomie żredniozaawansowanym hiszpański i podstawy niemieckiego.
    Nie motywuję się, bo łatwo mi to przychodzi i lubię to bardzo:)

    Calorca
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 194
    • Zapaleniec

    Ja bardzo lubię języki i przede wszystkim lubię się ich uczyć. Znam na poziomie zaawansowanym angielski, chorwacki i czeski, a na żredniozaawansowanym niemiecki i rosyjski. Podróże to moja największa pasja stąd chęci do nauki języków. Do szkolenia polecam nie tylko fora, gazet, czy literaturę, ale również telewizję, bo tylko słuchając obcego języka można nauczyć się poprawnego akcentu.

    abi
    Member
    • Tematów: 23
    • Odp.: 1341
    • Maniak

    Znam dobrze język angielski, spokojnie potrafiłabym się dogadac. Nie miałam sposobów na naukę tego języka, ot tak po prostu uczyłam się i już.
    A oprócz tego to jeszcze znam, ale tylko postawy rosyjskiego i niemieckiego.

    abi
    Member
    • Tematów: 23
    • Odp.: 1341
    • Maniak

    [usunięto_link] wrote:

    ja znam biegle dwa jezyki obce, jeden w stopniu zaawansowanym, jeden komunikatywnie…i jednego wlasnie sie ucze.

    A jakie to języki?

    Berdysz
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 84
    • Stały bywalec

    Ja się kilkakrotnie przymierzałem do angielskiego ale jakoż nie moge się zmotywować do poważnej nauki. Kiedyż wymieniłem kilkanażcie maili z jedną osobą z zagranicy, trochę korzystałem wtedy z automatycznego tłumacza ale … 🙄 wymiana maili już się skończyła 🙂
    W szkole nieźle mówiłem po rosyjsku – też chciałbym sobie przypomnieć…

    Może niedługo zrobię kolejne podejżcie do języków bo własnie zamówiłem książkę o nowoczesnych metodach nauki. Zobaczymy co tym razem z tego wyjdzie 😛

    kiziaa
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 265
    • Zapaleniec

    j angielski-zaawansowany j. niemiecki-podstawowy 🙂

    Anonymous
    Guest
    • Tematów: 14
    • Odp.: 118
    • Zapaleniec

    ja skończyłam germanistykę, poza tym znam na tyle angielski, żeby móc spokojnie się porozumieć…nie ukrywam, że oba te języki są mi potrzebne w pracy…a jaką mam metodę….po prostu jakoż tak przyswajam je 🙂

    majeczka
    Member
    • Tematów: 14
    • Odp.: 192
    • Zapaleniec

    Ja znam biegle angielski, rosyjski (po mamie, mieszkala w Rosji), hiszpanski zaawansowany, niemiecki srednio bo nigdy mi sie ten jezyk nie podobal :/
    A teraz ucze sie chinskiego 🙂

    rusalka
    Member
    • Tematów: 20
    • Odp.: 372
    • Pasjonat

    ja posluguje sie jezykiem angielskim przewaznie, umiem tez niemiecki (w szkole umialam super ale teraz nie uzywam i sie troche zapomnialo ale dogadac sie dogadam 🙂 ) a tak to troszke francuskiego, rosyjskiego noi teraz troche holenderskiego ale smieszne maja tu slowka np kukubake tzn glupek lol

    kiziaa
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 265
    • Zapaleniec

    kukubake hihi ;p

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Nauka językow obcych"

Przewiń na górę