• Autor
    Odp.
  • loreen
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 55
    • Stały bywalec

    Lubicie kasze np. pęczak, jaglana, gryczana, biała. Bez tej ostatniej nie wyobrażam sobie krupniku. Na takie z pozoru nudne produkty zawsze otwiera mi oczy moja znajoma, zapalona wegetarianka. I o ile gołąbki z kaszą gryczaną zna chyba każdy, tak np. kasza gryczana z czosnkiem i pietruszką?

    Hulka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 47
    • Bywalec

    A ja uwielbiam kaszę gryczaną w czystej polskiej postaci czyli na sypko z mlekiem zsiadłym. Teraz latem smakuje wyżmienicie bo jest lekka a sycąca. A pozostałe? Z pęczakiem zawsze mam problem, nie chcę zrobić papki przez co często wychodzi za twardy. Jutro w planach mam pęczak z warzywami i kurczakko, jak mi się uda to podzielę się przepisem. Najmniej jadam wiejskiej białej bo chyba byłam za leniwa. Teraz coraz więcej fajnych, oryginalnych przepisów z kaszą pojawia się na różnych kulinarnych blogach. Ja akurat kilka wege i nie wege żledzę i wiem, że modne teraz jest robienie zapiekanek, sałatek, kotlecików włażnie z kaszą.

    tabletka
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 212
    • Zapaleniec

    Lubię i jadam, niestety nie za często. Jutro coż zrobię z kaszą bo mi przypomniałaż o niej. Nie znam się na rodzajach kasz rozróżniam ciemną, białą i grubą czyli pęczak. Pęczaka moja mama robiła z sosem z wątróbek, którego nie cierpię. Stąd moja niechęć do niego.
    Za to polecam eksperymentować z kaszą. Co powiecie na lody albo koktajl z kaszą?

    kanna
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    Na początku kasze mi nie smakowały, ale stopniowo się do nich przyzwyczaiłam. 🙂 I po prostu używam zamiast ryżu czy makaronu do różnych dań, pasują równie dobrze. 🙂

    Hard
    Member
    • Tematów: 168
    • Odp.: 1566
    • Maniak

    [usunięto_link] wrote:

    A ja uwielbiam kaszę gryczaną w czystej polskiej postaci czyli na sypko z mlekiem zsiadłym.

    mniam :}}

    [usunięto_link] wrote:

    Teraz latem smakuje wyżmienicie bo jest lekka a sycąca.

    dooobra, Hulka, przeeestań, bo Cię zjem przez ten wredny ekran 😆

    [usunięto_link] wrote:

    A pozostałe? Z pęczakiem zawsze mam problem, nie chcę zrobić papki przez co często wychodzi za twardy. Jutro w planach mam pęczak z warzywami i kurczakko, jak mi się uda to podzielę się przepisem.

    o! 😯 może być z kurczakiem 😛

    [usunięto_link] wrote:

    Najmniej jadam wiejskiej białej bo chyba byłam za leniwa.

    też tak myżlę… kurde, Hulka, chyba się uzależniłem od Ciebie 👿

    [usunięto_link] wrote:

    Teraz coraz więcej fajnych, oryginalnych przepisów z kaszą pojawia się na różnych kulinarnych blogach. Ja akurat kilka wege i nie wege żledzę i wiem, że modne teraz jest robienie zapiekanek, sałatek, kotlecików włażnie z kaszą.

    koniecznie jeszcze popisz, bo mi żlinka cieknie… Hulka :-

    krzyzak7
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 9
    • Początkujący

    Za kaszami jakoż nie przepadam,jem bardzo rzadko- 1 lub 2 do roku. Zazwyczaj z warzywami i mięsem. Zdecydowanie bardziej wolę ryż lub makaron.

    Karolcia82
    Member
    • Tematów: 25
    • Odp.: 156
    • Zapaleniec

    kasza nie musi być nudna
    fajny przepis to kasza z mielonym i pomidorami
    całożć zapiekamy, możemy dodać przyprawy wedle uznania bo kaza przyjmie wszystko 🙂

    milos
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 1
    • Początkujący

    kasza może być nudna tylko wtedy kiedy nie jest odpowiednio doprawiona i przygotowana. Kiedyż przykładowo kompletnie nie lubiłam gryczanej, teraz uwielbiam, najprostsze ale jakie smaczne danie to zwyczajna prażona kasza gryczana ugotowana, dobrze przyprawiona delikatnie solą, czosnkiem i ostrą papryczką delikatnie, a do tego chociażby warzywa na patelnię również przyprawione i jest cud miód i orzeszki 🙂 wszystko kwestia dobrych przypraw, a zazwyczaj zamawiam je w internecie [usunięto_link] , wtedy mam wszystko pod ręką i taniej 🙂

    Dorota
    Participant
    • Tematów: 4
    • Odp.: 16
    • Bywalec

    Kasze zawierają wartożciowe składniki dla naszego zdrowia dlatego warto mieć je w naszym codziennym menu. Jak je przygotować? Sposobów jest wiele, a to jako dodatek do mięs, zapiekanka czy nawet kotlety. Zawsze szukam inspiracji w internecie i tu staram się wyszukiwać nowych pomysłów na potrawy z kaszy.

    1kropelka
    Participant
    • Tematów: 5
    • Odp.: 193
    • Zapaleniec

    Ja bardzo lubię kasze. Ostatnio zajadam się kaszą bulgur, do której można dodać wszystko i na słono i na słodko. Lubię też kaszę jaglaną oraz gryczaną.

    AgaB
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    Ostatnio ciągle robię coś z kaszą i znalazłam dobry sposób, żeby podkręcić jej smak – podlewam ją bulionem Krakus. Jest bez konserwantów, a dzięki niemu kasza nabiera cudownego aromatu. Wreszcie odżywiam się #sprytnieizdrowo

    reddragon
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 479
    • Pasjonat

    KAsza nie jest nudna i nigdy nie była.. sam fakt tego że jest jej tyle rodzai…
    Jest teraz też masa blogów z różnymi przepisami i na słodko i na słono…

    ineska
    Participant
    • Tematów: 4
    • Odp.: 328
    • Pasjonat

    Wszelkie kasze uwielbiam i na słodko i na słono 🙂 Dzieci moje też . A bulionem wspomnianym podlewam risotto, które raz w tygodniu musi być. A i ostatnie moje odkrycie to czarna fasola 🙂 mega zdrowa.

    reddragon
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 479
    • Pasjonat

    Uwielbiam kaszę i jako dodatek do obiadu zamiast ziemniaków ale i jako główny składnik dania, np w postaci kotletów….

    uula
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    Do smaku kaszy chyba po prostu trzeba się przyzwyczaić. Ja często robię na obiad z mięsem i dodaję np. ogórki kiszone albo korniszony z chili od Krakusa – i pyszny obiad gotowy!

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Nudna kasza?"

Przewiń na górę