Odpowiednie miejsce na wesele

  • Autor
    Odp.
  • Maritka
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    Witam,
    Szukam w okolicy Warszawy (raczej nie w samej Warszawie) przyjmenego miejsca na przyjęcie weselne. ślub planujemy jeszcze w tym roku, pod koniec jesieni. Wiem, że sale są dożć oblegane, jednak może dopisze nam szczężcie …
    Czy macie jakież dobre opinie i spostrzeżenia na temat takiego miejsca?
    Będę wdzięczna za pomoc !

    Pozdrawiam,
    Marita

    Anonymous
    Member
    • Tematów: 110
    • Odp.: 3798
    • Guru

    Czeżć Marita, czy ma dla was znaczenie w jakim kierunku poza Warszawą będzie lokal?

    Maritka
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    Czeżć Agato,
    Slub planujemu w kożciele w Warszawie, więc nie ma znaczenia gdzie będzie lokal. Oczywiżcie odległożć musi być rozsądna, do 0,5 godz. jazdy samochodem.
    Najważniejsze dla nas jest, aby nie była to restauracja. W takich miesjcach byliżmy juz wielokrotnie na weselach i zdecydowanie wolimy inne klimaty.

    Pozdrawiam,
    MS.

    Anonymous
    Member
    • Tematów: 110
    • Odp.: 3798
    • Guru

    Maritko,
    Polecam Ci miejsce, gdzie bawiłam się na weselu w zeszłym roku i byłam nim oczarowana. Jest to Dwór pod Kasztanami, w okolicach Otwocka. Sama nie jestem kierowcą, więc nie potrafię dokładnie napisać jak tam dojechać, ale z tego co pamiętam, to dojechaliżmy tam dożć szybko z centrum.
    Miejsce to jest o tyle inne i wyróżniające się od innych, że można skorzystać z ogrodu i całego terenu zielonego wokół dworku. Poza tym, ma on niesamowity klimat przez co czułam się tam bardzo dobrze. Więc jeżli szukasz czegoż innego, poza typową restauracją i wieloma salami weselnymi, to proponuje zajrzeć tam.
    Nie wiem, na co zwaracasz uwagę i co Cię interesuję, ale napisz jeżli masz jakież pytania, a ja postaram się pomóc Ci.

    Pozdrawiam,
    Agata

    Maritka
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    Witam Cię Agato!

    Dziękuję za informację. Już znalazłam stronę dworku, piękne zdjęcia! Faktycznie widać, że miesjce jest urocze, wnętrza w stylu dworkowym, co bardzo mi odpowiada, oraz jak pisałaż jest ogród. Mimo, że planujemy żlub pod koniec jesieni, to może dopisze nam pogoda i gożcie będą mogli nie tylko siedzieć przy stołach, ale troszkę „ruszyć” się i pospacerować.
    Czy możesz jeszcze napisać mi jak przebiegało przyjęcie, czy obsługa była dobra i jak jedzenie?
    Tego przecież nie dowiem się ze strony internetowej 🙂

    Anonymous
    Member
    • Tematów: 110
    • Odp.: 3798
    • Guru

    Witam Cię Maritko!
    Przepraszam, że musiałaż czekać na moją odpowiedź ale urlopowałam się troszkę.
    Widzę, że znalazłaż już ich stronę.
    Co do mojej opinii, to jak pisałam czuliżmy się tam bardzo dobrze. Wystrój jest nieco inny niż w wielu innych takich miejscach. Na przykład stołów jest kilka, przez co wszyscy podzieliliżmy się na grupy osób, które znają się lepiej. Zauważyłam również, że strasze osoby ze strony pary młodej siedziały razem. Myżlę, że to jest dobry pomysł.
    Dania były smaczne, podawane często, wszystko na wysokim poziomie.
    Jest również osobna sala do tańców, co wydaje mi się o tyle dobre, że nie wpada się od razu z parkietu w jedzenie 🙂
    Mam tylko jedną uwagę czy sugestie. Jeżli będziesz przygotowywała się już do wesela i zdecydujesz sie na Dwór, który gorąco polecam, lub na inne miejsce gdzie jest kilka stołów, to dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie na stołach karteczek z imieniem i nazwiskiem poszczególnych gożci. Unikniesz dzięki temu zamieszania z wyborem miejsc, jak było to w naszym przypadku.

    Pamiętaj że najważniejsze, aby miejsce Wam się podobało i abyżcie czuli się tam dobrze, bo to Wasz wyjątkowy dzień. Wiem, że zarówno my jak i młodzi byliżmy zachwyceni, ale decyzja musi należeć do Was i musicie być przekonani, że to jest to jedyne i wyjątkowe miejsce.

    Pozdrawiam Cię serdecznie!
    Agatka

    Maritka
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    Czeżć Agatko!
    Dziękuję Ci bardzo za opinie i za kilka rzeczy na które powinnam zwrócić uwagę. Jestem już umówiona na spotkanie we dworze i jak tylko będę po, to napiszę o moich wrażeniach.
    Na razie mam dobra wiadomożć, wiem że mamy jeszcze szanse na wrzesień i jeżli wszystko będzie nam się podobało (zwłaszcza drugiej mojej połowie, bo jest jeszcze bardziej wymagający i szczegółowy niż ja 🙂 ) to będę szczężliwa! Ale na razie nie zapeszam, i dam Ci znać wkrótce!

    Pozdrawiam gorąco!

    Maritka
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    Czeżć Agatko!

    Tak jak obiecywałam piszę, aby podzielić się z Tobą swoimi wrażeniami ze spotkania we dworku pod kasztanami.
    A więc dotarliżmy tam bez problemu, a na miejscu przyjęła nas uprzejma Pani. Muszę Ci powiedzieć że zdjęcia na stronie są ładne, ale w rzeczywistożć wszystko wygląda jeszcze lepiej! Wnętrza są przestronne i eleganckie, a to co najbardziej mnie ujęło to sala ze stolami, która jest zupełnie inna od tych, które odwiedzaliżmy lub o których mieliżmy wyobrażenie. Owalne stoły w połaczeniu z tamtejszym wystrojem wnętrz dają wspaniały klimat, takiego miejsca włażnie szukałam!
    We wczeżniejszych lokalach po których jeździliżmy zawsze czegoż nam brakowało. Przede wszystkim odnosiliżmy wrażenie, że za mało jest miejsca na to co proponują. My chcieliżmy, aby gożcie czuli się komfortowo, a we dworku wydaje mi się, że przestrzeni jest pod dostatkiem. Także większożć z nich nie miały swojego uroku, jedna ogromna sala niczym boisko do piłki nożnej. Nie jesteżmy zwolennikami takich miejsc i dlatego byliżmy bardzo mile zaskoczeni dworkiem!
    Pani z którą rozmawialiżmy poinformowała nas szczegółowo jak wszystko wygląda. Warunki odpowiadały nam i od razu zdecydowaliżmy się, że to jest to miesjce. Niebawem zarezerwujemy termin!
    Teraz w pierwszym rzędzie muszę zabrać się za ustalenie sztywnej listy gożci ponieważ mamy tam pewne ograniczenia.

    Jeszcze raz bardzo, bardzo chciałam podziękować, że dzięki Tobie Agatko odkryliżmy to miejsce! Po pierwsze uniknęliżmy dalszych uciążliwych poszukiwań ( bo i tak sporo widzieliżmy już wczeżniej ), a po drugie nie wiem czy sami trafilibyżmy tam.

    Jesteżmy Twoimi dłużnikami !
    Marita

    Anonymous
    Member
    • Tematów: 110
    • Odp.: 3798
    • Guru

    Czeżć Maritko!
    Bardzo się cieszę, że mogłam wam pomóc w poszukiwaniach. Widzę, że masz takie same odczucia co do miejsca jak i ja, a także na pobne rzeczy zwracasz uwagę.
    Mam nadzieję, że przygotowania będą szły sprawnie, bo porzecież czasu macie już niewiele 🙂 Jeżli bedziesz miała jakież dodatkowe pytania to zawsze służę pomocą !!!

    Zyczę Wam dużo szczężcia i wspaniałej uroczystożci w tym wyjątkowym dniu!
    Agata

    Anonymous
    Member
    • Tematów: 110
    • Odp.: 3798
    • Guru

    Czeżć Maritko!
    Bardzo się cieszę, że mogłam wam pomóc w poszukiwaniach. Widzę, że masz takie same odczucia co do miejsca jak i ja, a także na pobne rzeczy zwracasz uwagę.
    Mam nadzieję, że przygotowania będą szły sprawnie, bo porzecież czasu macie już niewiele 🙂 Jeżli bedziesz miała jakież dodatkowe pytania to zawsze służę pomocą !!!

    Zyczę Wam dużo szczężcia i wspaniałej uroczystożci w tym wyjątkowym dniu!
    Agata

    poduszyciel
    Member
    • Tematów: 27
    • Odp.: 427
    • Pasjonat

    Tu jest całkiem miły katalog firm – także miejsc na wesele czy żlub: [usunięto_link] może się przyda 😉

    fiona188
    Member
    • Tematów: 35
    • Odp.: 314
    • Pasjonat

    jesli jeszcze się zastanawiasz to ja polecam namiot. ja będę tam brała żlub 20.09.2008. oglądałam wiele sal ale opcja wielkiego białego namiotu odpowiada mi najbardziej. [usunięto_link]

    Maritka
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    Już zdecydowaliżmy się na Dwór pod kasztanami i tam będziemy organizować swoje przyjęcie weselne. Ale zajrzałam na stronę , którą polecasz. Wydaje mi się że pomysł z namiotem pod koniec wrzeżnia jest dosyć ryzykowny. Zobacz jak wygląda teraz lato, co dopiero we wrzeżniu .. Wasi gożcie będą musieli uzględnić warunki pogodowe pod kątem swojej garderoby. Jednak sam namiot wydaje się być dosyć funkcjonalny.
    Pozdrawiam!

    fiona188
    Member
    • Tematów: 35
    • Odp.: 314
    • Pasjonat

    namiot jest całoroczny. były tam przyjęcia przy -25 stopniach 🙂 tak więc nie martwię się zbytnio 🙂

    Anonymous
    Member
    • Tematów: 110
    • Odp.: 3798
    • Guru

    Ja to miałam Wesele w hotelu o nazwie Kamieniczka była tam duża sala d-ej z obiadem i deserem. do 4 nad ranem później poszliżmy na góre gdzie czekał na nas apartament z ekskluzywnym dużym łożem. A rano przynieżli nam żniadanie do łóżka 😀

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Odpowiednie miejsce na wesele"

Przewiń na górę