Pamiętajcie o depilacji :)

  • Autor
    Odp.
  • ola–t
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 16
    • Bywalec

    Napisałam ostatnio artykuł na mojej stornie pella.pl o depilacji okolic bikini. Powoli robi się ciepło i niedługo będzie trzeb azałożyć kostium kąpielowy. (Oczywiżcie przez cały rok powinno się dbać o te okolice, ale lato jest najważniejsze :))
    Tutaj kawałek artykułu:
    Skóra w okolicach bikini jest bardzo wrażliwa i delikatna, dlatego nie wszystkie sposoby depilacji mogą być zastosowane. Wiele kobiet skarży się, że po depilacji okolic bikini występują zaczerwienienia, podrażnienia i brzydkie krosty.
    Powodem jest zły dobór metody depilacji oraz małe dożwiadczenie w usuwaniu włosków w delikatnych miejscach. Wyżej wymienione podrażnienia występują prawie zawsze, gdy golimy się maszynką do golenia. Bardzo dobrym i polecanym sposobem depilacji okolic bikini jest użycie kremu do depilacji. Niektóre firmy kosmetyczne mają w swojej ofercie specjalne kremy do wrażliwych miejsc. Taka depilacja jest całkowicie bezbolesna, włoski szybko nie odrastają a skóra pozostaje gładka i miła w dotyku 😉
    Najbardziej popularną metodą depilacji okolic bikini (i nie tylko) jest depilacja woskiem…

    cytrynka86
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 46
    • Stały bywalec

    parę razy stosowalam różne kremy, ale szybko mi po nich włoski odrastały, więc drogą eliminacji pozostał mi tylko wosk

    ola–t
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 16
    • Bywalec

    Zaletą jest skutecznożć, włoski szybko nie odrastają oraz cena zabiegu w gabinecie kosmetycznym jest dożć niska. Wadą niestety jest ból towarzyszący zabiegowi. Należy jednak pamiętać, iż taki zabieg musi zrobić osoba dożwiadczona, aby nie wyrządzić sobie krzywdy. Nie należy się wstydzić wizyty u kosmetyczki, to dla nich normalny zabieg jak henna czy oczyszczanie.

    Przed wizytą upewnij się, aby włoski miały około 0,5-1 cm – wtedy depilacja będzie bardziej skuteczna. Najlepiej wybrać się w stringach, jeżli zapomnisz dostaniesz jednorazowe majteczki. Depilacja jest przeprowadzana małymi kroczkami. Nie można depilować naraz dużej powierzchni. Skóra musi dokładnie napięta, aby uniknąć podrażnień, a nawet poparzeń. Po depilacji kosmetyczka smaruje wydepilowane miejsca specjalnym kremem. Powtórz zabieg, gdy włoski odrosną.

    charlize
    Member
    • Tematów: 18
    • Odp.: 271
    • Zapaleniec

    Ja tam używam do tego maszynki do golenia i dużej ilożci pianki do golenia. Maszynki nie przyciskam mocno do skóry i wtedy nie wyskakują mi te okropne krostki, tylko maszynka musi być nowa i ostra. Zastanawiałam się kiedyż nad woskiem ale jakoż nie wyobrażam sobie żeby ktoż golił moje okolice intymne, krępowałoby mnie to.

    MultiPerfumeria
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 84
    • Stały bywalec

    To sie zgadza,okolice intymne najlepiej jest golic tradycyjną maszynką,dokładnie raz próbowałam woskiem i efekt był straszny,przede wszystkim niesamowity ból..

    Jeniffer
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 83
    • Stały bywalec

    ja stosuje pastę cukrową, na początku robiłam to trochę nie poradnie ale teraz…. no zalety, nie boli tak jak przy wosku, włoski nie wrastają, wyrywa z całym mieszkiem włos więc wolniej wyrasta, i co najważniejsze nie ma tego zaczerwienienia i uczucia klejenia się jak po wosku, teraz to już mnie n ikt nie namówi na golenie czy depilacje woskiem 😆

    wizia
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 12
    • Bywalec

    Bardzo dobry, tzn. skuteczny jest domowy depilator laserowy Silk’n. Polecam sprawdzilam sama, szczególy w internecie lub czekam na pytania

    wizia
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 12
    • Bywalec

    @izaczek wrote:

    wizia ile taka zabaweczka kosztuje? bo domyslam sie ze niemalo.. gdzie ja kupilas? i czy bikini i hmm.. te najbardziej intymne okolice tez tym 'depilujesz’ a wlasciwie naswietlasz? nie boisz sie ze to moze byc np rakotwórcze?

    witam Izaczek
    Taki depilator laserowy kosztuje około 1500 zł. Ja kupiłam na ebay, ale widziałam, że jest też dostępny na allegro.
    Bikini też nażwietlałam Silk’n i jest naprawdę skuteczne. Co do obaw o skutki uboczne, to tak szczerze jak przeczyta się ulotkę do aspiryny, to też można zaniechać jej używania, bo niewydolnożć krążeniowa i inne paskudztwa są tam wpisane.

    asiek
    Member
    • Tematów: 26
    • Odp.: 443
    • Pasjonat

    żcie może robioną pastę cukrową w gabinecie? szukam jakiegoż dobrego w Warszawie, tylko, żeby mi krzywdy nie zrobili ech..

    wizia
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 12
    • Bywalec

    @izaczek wrote:

    troszke drogi.. 🙁 a jesli chodzi o skutecznosc? nie wrastaja po nim włoski jak już zaczynaja odrastac? czy w ogole z takimi powrastanymi włoskami sobie radzi? (moja mama ma z tym spory problem, ja niestety troche tez 🙁 ) po jakim czasie trzeba takie naswietlanie powtarzac? i ile srednio trwa depilacja nog i bikini? (wiem ze jak sie dojdzie do wprawy to krocej ale tak srednio)

    Czeżć Izaczek!
    Po użyciu Silk’n włoski, które się pojawiają to na pewno nie wrastają. Natomiast co do takich już wrożniętych to nie wiem, bo na szczężcie nie mam tego problemu. Nażwietlanie trzeba powtarzać co najmniej 3 razy w odstepach 2-tygodniowych, a potem to w miarę potrzeb. Czas wykonania nażwietlenia nóg zależy od ich obowodu, jeżli to Twoje nogi są na foto to około 30 minut, bikini kilka minut (tak do 1 h przy większej powierzchni 😆 ). Silk’n ma głowicę nażwietlającą 2 na 3 cm, więc to usuwanie idzie dożć szybko. Pozdrawiam

    kinia347
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 17
    • Bywalec

    ja to używam depilatora boli to fakt ale starcza na dłużej a żeby jeszcze bardziej opóżnić odrost włosków to używam kremu podepilacyjnego mary cohr.-super pomaga

    pokahontaz2
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 228
    • Zapaleniec

    Polecam maszynki Venus z mydelkiem przy ostrzach. Niby maszynka jednorazowa a mi starcza na miesiac przy codziennym lub co drugi dzien goleniu i to wyrzucam ja po tym czasie ze wzgledów higienicznych, bo tak na prawde to bym mogla dalej ja uzywac. Chwila moment i pod czas kapieli mozna obleciec nozki czy co tam kolwiek sie chce:P

    fiocci
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 38
    • Bywalec

    Znalazłam sposób (przez przypadek) na golenie nóg i bikini.
    Zabrakło mi kiedyż pianki do golenia.Spieszyłam się na randkę.Podebrałam bratu żel,którego używa do codziennego golenia.Na koniec wtarłam jego krem i efekt ..zaskakująco pozytywny.Hydra Sensytive L’Oreala uratował mi może nie życie ,ale randkę.
    😀 😀 😀

    wiki5025
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    widzę że każda ma jakiż swój sposób na piękne nóżki pachy i bikini a ja spróbowałm nowej metody depilacji zimnym woskiem mary cohr i jestem zachwycona nie boli i starcza na długo.

    fiocci
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 38
    • Bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    widzę że każda ma jakiż swój sposób na piękne nóżki pachy i bikini a ja spróbowałm nowej metody depilacji zimnym woskiem mary cohr i jestem zachwycona nie boli i starcza na długo.

    Zimnym woskiem nie próbowałam.Tylko ciepłym.Bolało ach bolało..
    Jak na razie golę i podbieram bratu 😯

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Pamiętajcie o depilacji :)"

Przewiń na górę