Piekarnik – rady, sugestie

  • Autor
    Odp.
  • olissa
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 8
    • Bywalec

    Witam. Planuję zakup nowego piekarnika, ponieważ stary już coraz czężciej nie chce działać tak, jak należy. Innym, też całkiem istotnym powodem, jest jego anachroniczny wygląd. Oczywiżcie zdaję sobie sprawę, że wizualne walory nie są tu priorytetem, ale jednak wolałabym, żeby ten nowy prezentował się nowoczeżnie. Na co ponadto zwracać uwagę? Czym się sugerować? Proszę o pomoc. Wiem tylko, że wymiarami nie powinien mieć więcej niż 60 cm szer i głębokożci.

    szpilkinagiewoncie
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 39
    • Bywalec

    przy zakupie na pewno kierowałabym się tym czy piekarnik jest wielofunkcyjny, prosty w obsłudze i łatwy do czyszczenia. Nie ukrywam, że ważne są dla mnie także walory estetyczne. Moja przyjaciółka namówiła mnie na piekarnik Whirlpool, gdyż sama taki posiada. Nie żałuję tego zakupu. Naprawdę żwietnie się sprawdza i na pewno służył mi będzie przez długi, długi czas.

    Ewa19792
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Czeżć. Przy zakupie na pewno musisz kierować się ceną 🙂 Później zwracaj uwagę na pojemnożć, sposób czyszczenia, sterowanie (mechaniczne czy elektroniczne), moc, ilożć funkcji no i klasę energetyczną bo to dzięki niej zaoszczędzisz.
    Pozdrawiam

    Lucyna09
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 22
    • Bywalec

    Mam podobny i jestem zadowolona.

    olissa
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 8
    • Bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    przy zakupie na pewno kierowałabym się tym czy piekarnik jest wielofunkcyjny, prosty w obsłudze i łatwy do czyszczenia.

    No, a jakie funkcje są przydatne i co sprawia, że łatwiej się czyżci? 🙂 Przy okazji, co sądzicie o sterowaniu dotykowym, jakie piekarniki są w to wyposażone?

    LauraPalmer1
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 154
    • Zapaleniec

    ja mam stary, z klasycznymi pokrętłami, więc na pytanie nie odpowiem.
    ale jak bym zmieniała, to zwróciła bym też uwagę na oszczędzanie energii – to sprzęt, który ciągnie bardzo dużo prądu.

    julia2007
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 264
    • Zapaleniec

    ja z kolei polecam pierkarniki Boscha. Sa wlasnie bardzo latwe w obsludze. A co do latwego czyszczenia, to nie wiem, ja nie dopuszczam, ze by bylo tam duzo brudu, wiec kazdy piekarnik u mnie latwo sie czysci.

    szpilkinagiewoncie
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 39
    • Bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    [usunięto_link] wrote:

    przy zakupie na pewno kierowałabym się tym czy piekarnik jest wielofunkcyjny, prosty w obsłudze i łatwy do czyszczenia.

    No, a jakie funkcje są przydatne i co sprawia, że łatwiej się czyżci? 🙂 Przy okazji, co sądzicie o sterowaniu dotykowym, jakie piekarniki są w to wyposażone?

    Chodzi o pirolizę- piekarnik czyżci się wtedy sam 🙂

    LauraPalmer1
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 154
    • Zapaleniec

    [/quote]

    Chodzi o pirolizę- piekarnik czyżci się wtedy sam :)[/quote]

    o co chodzi??
    .. czy Ty przypadkiem nas nie obrażasz..? 😉

    LauraPalmer1
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 154
    • Zapaleniec

    [usunięto_link] wrote:

    Chodzi o pirolizę- piekarnik czyżci się wtedy sam 🙂

    o co chodzi??
    .. czy Ty przypadkiem nas nie obrażasz..?

    loreen
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 55
    • Stały bywalec

    To teraz mi piszesz,że są takie co się same czyszczą? Pewnie taki bajer drogi.

    szpilkinagiewoncie
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 39
    • Bywalec

    Piroliza to nic innego jak automatyczne czyszczenie całego piekarnika. Piekarnik rozgrzewa się do 500 stopni, w której wszystkie zabrudzenia zostają spalone na sypki popiół, który można w prosty sposób usunąć np. zmiotką czy gąbką.

    LauraPalmer1
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 154
    • Zapaleniec

    🙂 dzięki

    kwiatuszek5
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 8
    • Początkujący

    Ja mam piekarnik samsunga. Co jest ważne to jest energooszczędny i ma możliwożć pieczenia 2 rzeczy jednoczeżnie (w różnych temperaturach). Przy żwiętach, gdy dużo się piecze to jest bardzo przydatne.

    Aggape
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 6
    • Początkujący

    Sporo słyszałam o tej pirolizie. Ludzie to sobie chwalą. Sama sporo piekę i przydałoby się już zamienić anachroniczny piekarnik na coż nowszego. Nie wiem, tylko czy wydawać więcej, czy mniej 😕

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Piekarnik – rady, sugestie"

Przewiń na górę