• Autor
    Odp.
  • vanilka125
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 547
    • Zasłużony

    unikaj słońca kiedy mocno się opalisz zaczynają robić się włażnie takie plamki za mało pigmentu w skórze. kup krem w aptece(niestety nie wiele pomaga) i dobry z filtrem a unikniesz plamek. Moja fryzjerka za mocno spalila sie nad morzem i rownież miała to na twarzy i strasznie dlugo nie mogla sie tegop pozbyc

    Tharna
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 35
    • Bywalec

    Mój znajomy ma takie plamy na twarzy. Zawsze jak go słońce złapie to skóręw okolicy ust i nosa ma różowo-białą. Cóż, chronić twarz przed słońcem i stosować kremy brązujące. To chyba najlepsze wyjżcie 🙂

    oh_ja
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 56
    • Stały bywalec

    moze po prostu jest to efekt zaniedbań sprzed lat?jakich kremów uzywasz?w ogole uzywasz jakiegos zabezpieczenia jak opalasz sie? dobry krem z filtrem to podstawa i niestety musisz starac się unikać słońca, choc wiadomo, ze to trudne. wtedy wysoki krem z filtrem.koniecznie.

    Dorota123
    Participant
    • Tematów: 28
    • Odp.: 1610
    • Maniak

    mam podobny problem, a włażciwie odwrotny, ale postanowiłam nie zakładać nowego tematu, skoro i tak miałam pytac o plamki 😉
    otóż opalam sie na ładny odcień, równo, poza nogami… na nogach zawsze mam ciemniejsze i jażniejsze plamki, wygląda to trochę jak piegi jeden na drugim… rozmawiałam na ten temat z moją szwagierką, która pracuje w solarium i mówiła, ze to sprawa nierówno rozłożonego barwnika i podobno sa na to jakież preparaty w aptece… czy ktoż z was słyszał o czymż takim lub może mi coż polecić?

    somsiadka
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 84
    • Zapaleniec

    [usunięto_link] wrote:

    mam podobny problem, a włażciwie odwrotny, ale postanowiłam nie zakładać nowego tematu, skoro i tak miałam pytac o plamki 😉
    otóż opalam sie na ładny odcień, równo, poza nogami… na nogach zawsze mam ciemniejsze i jażniejsze plamki, wygląda to trochę jak piegi jeden na drugim… rozmawiałam na ten temat z moją szwagierką, która pracuje w solarium i mówiła, ze to sprawa nierówno rozłożonego barwnika i podobno sa na to jakież preparaty w aptece… czy ktoż z was słyszał o czymż takim lub może mi coż polecić?

    moim zdaniem te plamki powinien zobaczyć dermatolog. to mogą być początki alergii na słońce. powinnaż też zainwestować w dobre kosmetyki z filtrem – ja polecam Anthelios z La roche posay, które sama przetestowałam. a może ty też chciałabyż je testować? jeżli tak, proszę o mail na priv.

    charlize
    Member
    • Tematów: 18
    • Odp.: 271
    • Zapaleniec

    Zanim zacznie się opalać warto przygotować do tego jakoż swoją skórę, szczególnie skórę twarzy. Ja np. przed rozpoczęciem sezonu na opalanie się robię sobie peelingi, mikrodermabrazje i też zabiegi nawilżające na twarz i wtedy nie mam takich problemów z wyskakującymi plamkami. Polecem porozmawiać Wam ze swoimi kosmetyczkami o tym żeby przygotowały odpowiednio wasza skórę do opalania

    saba20
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 15
    • Bywalec

    ja mam takie na rękach. s ato małe widoczne jasne plamki ale w miare opalania zniekają. szybko sie opalam i od razu na brazowo. Ja z tym nic nie robie

    misia21
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 28
    • Bywalec

    Często to plamki wychodzą od tabletek hormonalnych.

    kaska92
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    Te białe plamki to przebarwienia słoneczne. Oczywiżcie trzeba nadal zapobiegać filtrami.
    Walka z przebarwieniami nie jest prosta ale na własną rękę można nie drogo je zmniejszyć.
    Warto zakupić w sklepach z półproduktami wit. C – kwas askorbinowy i rozpuszczać w wodzie destylowanej, można dodać tam glicerynę z apteki, takie serum przechowywać w lodówce max kilka dni, ponieważ wit. C się szybko utlenia. Na to serum można jak najbardziej stosować kremy i filtry. Natomiast na noc polecam serum z kwasem kojowym, także do samodzielnego zakupu. Koszty takich specyfików do kilka złotych.

    Polecam!

    Specjalista Aspazji
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 213
    • Zapaleniec

    Najlepiej stosować filtry przeciwsłoneczne, by nie psuć kolorytu swojej cery i zapobiegać takim plamkom! 😉

    kat88
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 1
    • Początkujący

    Zgadzam się, mi zawsze to pomaga..

    ivonka_stonka
    Participant
    • Tematów: 1
    • Odp.: 17
    • Bywalec

    O kurteczka, o tym nigdy nie słyszałam :O

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Plamki :/"

Przewiń na górę