Poradniki/książki psychologiczne

  • Autor
    Odp.
  • Kawoszka
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 165
    • Zapaleniec

    Czytacie, albo czytałyżcie niedawno coż ciekawszego z tego rodzaju literatury? Szukam czego dla koleżanki, ale żeby to było ciut ambitniejsze, niż „100 sposobów na bycie szczężliwą” i tego typu dzieła. 🙂 Tak po prostu, coż fajnego dla ducha.

    Patti
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 76
    • Stały bywalec

    Wiesz co tak się zastanawiam, mam kilku ulubionych „duchowych” autorów (np. Coelho, Allende, E. Tolle) i znalazłam ostatnio, co prawda dopiero zapowiedź książki, w której są oni razem i jeszcze kilku innych. Tytuł to „Siła serca”.

    Kokosanka1990
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 10
    • Bywalec

    Na temat związków fajnie pisze Violetta Komar w „Zapleczu” 🙂

    Sweet Coffee
    Member
    • Tematów: 15
    • Odp.: 193
    • Zapaleniec

    [usunięto_link] wrote:

    Wiesz co tak się zastanawiam, mam kilku ulubionych „duchowych” autorów (np. Coelho, Allende, E. Tolle) i znalazłam ostatnio, co prawda dopiero zapowiedź książki, w której są oni razem i jeszcze kilku innych. Tytuł to „Siła serca”.

    własnie znalazłam fanpage na FB – przekonujące cytaty 🙂

    Lemonka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 19
    • Bywalec

    W tej tematyce to zdecydowanie polecam Junga „O rozwoju osobowożci”, z tym, że to już raczej wysokolotna pozycja i może nie nadaje się do wieczornego czytania przy herbacie, chociaż co kto lubi 😛

    A tę „Siłę serca” ktoż z was czytał? Warta polecenia? 😉

    Juliett33
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 76
    • Stały bywalec

    Ja czytałam. Fajna książka do przemyżleń. Zdecydowanie okreżliłabym ją słowem „inspirująca”. Zresztą ja ją kupiłam, bo mnie przekonały recenzje w internecie. Wystarczy spojrzeć – to mówi samo za siebie. Wiele osób odkrywa nową czężć siebie, dzięki dobrej książce, która potrafi spojrzeć na siebie inaczej niż dotychczas.

    Co do tego typu książek to jeszcze fajna i dosyć uniwersalna to „Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi”. Z tym, że to się odnosi wyłącznie do relacji międzyludzkich. „Siła serca” zahacza o wszystkie dziedziny życia: relacje, zdrowie, karierę, rodzinę, miłożć etc.

    JarekZ
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 10
    • Bywalec

    Andrzej Depko piszę bardzo dobre książki.

    Kawoszka
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 165
    • Zapaleniec

    Jarek- no fajne, ale to z seksuologii.

    I dzięki za ten pomysł z „Siłą serca”. Bardzo się spodobała. 🙂 Sama chce sobie kupić, bo na naszą bibliotekę nie ma co liczyć.

    pastelowa
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 31
    • Bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    Jarek- no fajne, ale to z seksuologii.

    I dzięki za ten pomysł z „Siłą serca”. Bardzo się spodobała. 🙂 Sama chce sobie kupić, bo na naszą bibliotekę nie ma co liczyć.

    Kawoszka, a wyobraź sobie, ze u mnie w bibliotece była! To znaczy oczywiscie sie nie załapałam, bo na najnowsze kiążki są zapisy i wyliczyłam, że gdzież tak we wrzeżniu bym mogła dopiero przeczytać,wiec sobie też kupiłam sama 🙂 i potwierdzam, warto sięgnąć!
    A z psychologocznych to polecam oczywiscie klasyke „potege podswiadomosci” murphyego 🙂

    Lemonka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 19
    • Bywalec

    O! Znam te szalone zapisy na książki! Bo u mnie też takie coż robią w bibliotece. Czasami troszkę mnie to drażni, ale dobrze, że w ogóle jakież nowożci książkowe się pojawiają 😉
    Mi Siłę serca koleżanka pożyczyła i teraz troszkę żałuję, że nie mam swojej. Bo ona sobie tam tak fajnie różne ciekawe rzeczy popodkreżlała! I fakt, książka naprawdę mega motywująca! troszeczkę pomogła mi się odnaleźć w mojej rzeczywistożci 🙂

    MarcinJ
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    ja nienawidzę tego typu ksiązek, wydaje mi się że traktują one odbiorce jak idiotę

    asiabezczel
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 1
    • Początkujący

    [usunięto_link] wrote:

    ja nienawidzę tego typu książek, wydaje mi się że traktują one odbiorce jak idiotę

    Nie prawda, to że większożć rzeczy wiesz nie znaczy że autor traktuje Cie jak idiotę, autor stara się poukładać w Tobie wiedzę 😉 jeżeli mu się to udaje znaczy że jest to dobra książka

    jagienka9
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    Jak ksiazki psychologiczne to polecam „Metoda Czarną Skrzynką” Każdy powinien ją napisać, auto pisze o tym dlaczego nalezy zmienić podejście do błędów i jak się na nich uczyć.

    Vicky11
    Participant
    • Tematów: 2
    • Odp.: 20
    • Bywalec

    ja lubię czytać pozytywne książki Beaty Pawlikowskiej 🙂

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Poradniki/książki psychologiczne"

Przewiń na górę