problem z ksiedzem

  • Autor
    Odp.
  • muchomorek
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 495
    • Zasłużony

    Witam 🙂 Chciałam poruszyć taki problemik na który nadziałam się dziż… mianowicie musiałam iżć do księdza na parafię [usunięto_link]

    Tuska
    Member
    • Tematów: 22
    • Odp.: 447
    • Pasjonat

    wiesz ja bym wygarneła i w d…. bym miała czy mi raczy dziecko ochrzcic czy nie. Co ich to interesuje w ogole??? Czasem mi sie wydaje ze lepiej zeby rodzice byli małżeństwem kożcielnym, ale tłukli, głodzili swoje dzieci. Jesli ktos decyduje sie na jedynie slub cywilny ale jest kochającym rodzicem to juz jest źle i zyje w grzechu! Gdzie tu logika??? To tylko w tym kraju jest możliwe….

    eta
    Member
    • Tematów: 49
    • Odp.: 1449
    • Maniak

    mieszkasz w miescie?
    ja jak bralam w listopadzie to sie mnei nie pytal o takie rzeczy… a jak by pytal to bym mu odpowiedziala tak by byl zadowolony…
    aaaa oni sa p****…. nie dosc ze chce sie malego ochrzcic to jeszcze łaske robia… smiech na sali..

    xyz
    Member
    • Tematów: 35
    • Odp.: 1277
    • Maniak

    Jezeli Ty masz jasna sytuacje tzn nie jestes rozwodka lub masz slub cywilny – ksiadz nie ma prawa odmowic ci wypisania zaswiadczenia , poniewaz masz wszystkie potrzebne wymagania aby zostac matka chrzestna.
    to ze siostra nie wziela slubu koscielnego to juz jest tylko jej indywidualna sprawa. dziecko z tego zwiazku chca wychowac w wierze chrzescijaskiej wiec kosciol nie powinien dziecku odmawiac i sam papiez apelowal to tych durnych ksiezy ze to ich zafajdany obowiazek dac chrzest dziecku.
    proponuje isc jeszcze raz bo takie zaswiadczenie nalezy ci sie jak najbardziej i powinnas zostac chrzestna malca

    Nela
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 410
    • Pasjonat

    To jest niestety sytuacja prawdziwa. Ksieza nie chca chrzcic dzieci, jezeli matka jest panna. Trzeba szuka ksiedza w innej parafii(najlepiej znajomego), ktory sie zgodzi, a po latach tego dziecka nie chca przyjac do Komunii i znowu jezdzenie do innego miasta lub innej parafii. W tamtym roku spotkalo to moja znajoma. Ksiadz odmowil kategorycznie przyjecia dziecka do Komunii. Biedne sa te kobiety, ktore zostaly zgwalcone, bo ksiadz namawia ja do urodzenia dziecka, straszac ze jak usunie, to bedzie morderczynia i pojdzie do piekla, ale…..ochrzcic juz tego dziecka nie ochrzci. Powie jej, ze miala wyjsc za maz za Ojca dziecka.
    P.S. W innych krajach zadne zaswiadczenie nie jest potrzebne. Juz trzy razy bylam chrzestna, a ksiadz pytal tylko rodzicow i imiona i nazwiska obojga chrzestnych. To wszystko. Ksiadz wychodzi z zalozenia, ze rodzice wiedza kogo wybieraja na opiekunow swojego dziecka. A udowadniac niczego nie trzeba.

    Meru
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 332
    • Pasjonat

    Ja też miałam podobny problem tylko że ja jeszcze nie mam żlubu i żyję w konkubinacie 🙂 Poszłam do księdza i powiedział mi że nie jestem godna być chrzestna bo żyję w grzechu. Straciłam cierpliwożć i odeszłam. Po tygodniu posłałam mamę żeby mi to załatwiła bo ja nie miałam do niego siły. No i mama oczywiżcie załatwiła wszystko.

    A księża tak narzekają na ludzi i na młodzież a sami nie są lepsi. U mojej babci na wsi mają dzieci po kątach a krytykują innych to jest dla mnie paranoja. Nie mam szacunku do takich księży którzy tak się zachowują.

    muchomorek
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 495
    • Zasłużony

    hm.. no to tak zażwiadczenie bym została chrzesną wypisał ale z jaką łaską !!! Parafia ta mieżci się na wsi chodzi o to ze siostra przeprowadziła się do miasta i tam chce chrzcic synka no ale ze na wsi sie urodziła i była bierzmowana, chrzczona itd wiedz musiała sie tam zgłosic no i problemy sie zaczeły!!mysle ze załatwią wszytsko ale sam fakt stykniecia się z tym ksiedzem!! Odebrał mi ochote rozmawiania którzy nasza koloratke!!

    maljoanna
    Member
    • Tematów: 18
    • Odp.: 300
    • Pasjonat

    To jest straszne,i to włażnie zniechenca ludzi do kożcioła bo ci Księża wyprawiają co tylko chcą,rządzą jak tylko chcą albo prawią uwagi i się mądrzą ( sami nie będąc żwiętymi) nastawieni są tylko na pouczanie i branie pieniędzy dosłownie za wszystki(jak brałam żlub kożciół dekorowała nam firma dekoratorska a ksiądz kazał nam zapłacić sostrze zakonnej 150 zł pomimo ze sami się tym zajmujemy bo ona jest za to odppowiedzialna a cena żlubu w mojej prrafi jest z dekoracją kożcioła czy my ją chcemy czy nie ,w rezultacie za żlub konkordatowy zapłaciliżmy 900 zł bo oprucz opłacenia dokumętów musieliżmy zapłacić za organistę,za dekoracje którą wykonuje siostra zakonna,za posprzątanie kożcioła komuż tam i wyszła sumka i to tylko formalnożci w kożciele a gdzie reszta wydatków ?I weż tu człowieku żlub kożcielny)

    maljoanna
    Member
    • Tematów: 18
    • Odp.: 300
    • Pasjonat

    To jest straszne,i to włażnie zniechenca ludzi do kożcioła bo ci Księża wyprawiają co tylko chcą,rządzą jak tylko chcą albo prawią uwagi i się mądrzą ( sami nie będąc żwiętymi) nastawieni są tylko na pouczanie i branie pieniędzy dosłownie za wszystki(jak brałam żlub kożciół dekorowała nam firma dekoratorska a ksiądz kazał nam zapłacić sostrze zakonnej 150 zł pomimo ze sami się tym zajmujemy bo ona jest za to odppowiedzialna a cena żlubu w mojej prrafi jest z dekoracją kożcioła czy my ją chcemy czy nie ,w rezultacie za żlub konkordatowy zapłaciliżmy 900 zł bo oprucz opłacenia dokumętów musieliżmy zapłacić za organistę,za dekoracje którą wykonuje siostra zakonna,za posprzątanie kożcioła komuż tam i wyszła sumka i to tylko formalnożci w kożciele a gdzie reszta wydatków ?I weż tu człowieku żlub kożcielny)

    maljoanna
    Member
    • Tematów: 18
    • Odp.: 300
    • Pasjonat

    a i jeszcze mąz musiał dać w swojej parafi 200 złotych na zapowiedzi zapomniałam to sam slub kosztował nas 1100 złotych.Dziękuje, ładna sumeczka prawda???

    muchomorek
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 495
    • Zasłużony

    nie dożć ze ludzie zbierają na żlub nawet całymi latami to od razu na samym początku obdzierają go z grubej gotówki i to w kożciele!!włażnie przecież kożciół to jest na samym poczatku a gdzie inne wydatki… sala ,orkiestra ,jedzenia itd ehhh tylko kredyty ratują

    netinka
    Member
    • Tematów: 25
    • Odp.: 188
    • Zapaleniec

    Ja powiem prosto z mostu. Nie powinni ludzie wykonywać, takiego zawodu? powolania? buhaha, powolanie tak jasne, powolanie na wyciaganie kasy od ludzi; wyuczone formulki na pamiec. Co laska? Yhym, ale nie mniej niz 100 zl. Ech szkoda gadac, ale jednak wyrzuce to z siebie. Ci ludzie zeruja na ludzkiej naiwnosci. Znacie jakiegos ksiedza z powolania? Bo ja nie, szkoda… Choc prawda, nie wielu ich znam. Ale to co sie slyszy w radio, od innych osób… Az wstyd.

    Ja w ogole nie rozumiem, jak mozna nie dac chrztu, jezeli rodzice tego pragna, a to ze sa po slubie cywilnym, to grzech:|? no bez przesady.

    muchomorek
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 495
    • Zasłużony

    z powołania ja znam jednego…mój dawny sąsiad.. ale nie wiem co teraz się z nim dzieje a po za nim nie znam zadnego i nie żpieszy mi sie do poznawania

    Meru
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 332
    • Pasjonat

    Ja też nie znam i to jest włażnie najgorsze.

    Tuska
    Member
    • Tematów: 22
    • Odp.: 447
    • Pasjonat

    jest jeszcze jedna kwetia która mnie niemiłosiernie wkurza. To ze oni „nauczają” jak zyc jak prowadzic domy itp itd a g… wiedza o prawdziwym życiu. Nie musi sie codziennie nazapier…. aby spłacac kredyt namieszkanie, nie musi dzieci do szkoły zawieźć (czyt. kredyt za samochód tez trzeba splacic), nie denerwuje sie jak dziecko jest chore, nie ma pojecia jak płaci sie rachunki itp, itd!!I jak taki człowiek ma mi mówic czy ja żyje „dobrze” czy tez nie jak on pojęcia nie ma co to jest zycie!!!!!
    Dlatego jestem za tym aby ich miejsce zajreli pastorzy, którzy mają rodziny i wiedza o co chodzi.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " problem z ksiedzem"

Przewiń na górę