Problemy z przesuszoną skórą rąk

  • Autor
    Odp.
  • allllinka
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Problem ze skórą rąk miałąm od zawsze. Przesuszała się, na jesień i zimę pękała, krwawiła. Próbowałam juz chyba wszystkiego – dobre kremy, „wanienki” dla dłoni, maseczki itp. Pomagało, ale efekt był krótkotrwały. Ostatnio gdzież na forum przeczytałam, że dobre są krem i mażc Alantan Plus. Dziewczyny strasznie go chwaliły. A wy co sądzicie? Próbowałyżcie?

    Anonymous
    Member
    • Tematów: 110
    • Odp.: 3798
    • Guru

    Mażci nie znam ,ale dobrze i od żrodka się nawilżać.Poza tym zaleciłbym wizytę u specjalisty,bo wygląda na łuszczycę.

    eBoska
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 468
    • Pasjonat

    Nanobase crem na bardzo sucha skore procz tego kapiele w plynie OILATUM a do tego ja bym radzila kapiele dloni w cieplej oliwie z oliwek… i cos na bank z dieta zas dbaj o rece ubierajac rekawiczki jak najwczesniej jesli ci tylko zimno

    kalarepka
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 21
    • Bywalec

    Alantan Plus jest na prawdę dobry na przesuszoną skórę! Moja siostra też miała ogromny problem ze skórą dłoni na jesień (sucha, popękana,sina) i pomogło jej smarowanie dłoni grubą warstwą mażci alantan. Zakładała na to bawełniane rękawiczki. Dzięki temu skóra bardzo mocno się nawilżała i przy okazji grzała 🙂 Niestety mam dla Ciebie też złą wiadomożć – jak już raz przemroziłaż ręce to bedziesz miała z tym problem już każdej jesieni :/ Powinnaż zakładać rękawiczki już we wrzeżniu.

    kalarepka
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 21
    • Bywalec

    Ja też bardzo lubię i na co dzień stosuję krem z Garniera, ale ten czerwony do bardzo suchej skóry 🙂

    kalarepka
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 21
    • Bywalec

    Też to mam 😀 Nigdy nie pamiętam, jakiego podkładu używam i ciągle kupuję inny.

    asiulka1985
    Member
    • Tematów: 33
    • Odp.: 204
    • Zapaleniec

    Mam to samo w zimie. Stosowałam już wiele kremów do rąk ale żaden nie przyniósł zadowalającego efektu. Poprostu smaruje dłonie kremem bardzo często. Latem niemam tego problemu.

    Specjalista Aspazji
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 213
    • Zapaleniec

    Zafunduj swoim dłoniom kąpiel w oliwie z oliwek. Oliwę lekko podgrzej i dodaj kilka kropel soku z cytryny oraz witaminę A+E, którą w postaci kapsułek znajdziesz w aptece. Mocz dłonie przez 10-15 minut. Zawarte w oliwie niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe przyspieszają regenerację tkanek, a także są źródłem witaminy E, która zapobiega starzeniu się skóry. Oliwa działa także odżywczo na łamliwe paznokcie.

    Kapitanka
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 68
    • Stały bywalec

    przewaznie w okresie zimowym zaczyna mi pekac skora na dloniach, mam kruche i lamliwe paznokcie. Staram się je utwardzac mistero milano lakierami do hybrydy bo sa mega trwale i latwo sie nimi maluje, a dlonie nawilzam czym tylko sie da

    Ooo25
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 32
    • Bywalec

    Sucha skóra występuje w przypadku niedoczynnożci tarczycy. Badałaż kiedyż TSH?

    vietom
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 15
    • Bywalec

    Ja 3 razy do roku udaję się do salonu kosmetycznego ([usunięto_link]) na zabieg głęboko nawilżający, a potem stosuję zwykły krem z gliceryną. Nie mam żadnych problemów.

    Wiosenka
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 103
    • Zapaleniec

    Ja od kilku miesięcy iwerna kremowi z Oeparolu. Naprawdę super nawilża 🙂 I będę go polecac wszystkim, bo serio dziewczyny za taką cenę, macie super krem który naprawde chroni skórę i ją nawilża.

    Miska26
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 501
    • Zasłużony

    a jaki jest główny składnik tego kremu? bo ja ostatnio zwracam uwagę na to jaki jest skład kosmetyków, zależy mi na tym aby nie zawierały parabenów

    Wiosenka
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 103
    • Zapaleniec

    To kochana to będzie dla Ciebie strzał w 10tke 😉 Ten krem nie ma parabenów, zresztą do dostania w aptece. I przebadany dermatologicznie jest, więc na pewno nie uczuli.

    Magda Sissel.pl
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 109
    • Zapaleniec

    jak dla mnie obojętnie jaki krem, byle regularnie, i rękawiczki gdy tylko przestaje być komfortowo, a do sprzątanie rękawice gumowe

    zimą- bo tez mam wrażliwe dłonie, grubo kremu na noc i bawełniane rękawiczki (w pasmanteriach są po 3zł…) a rano budzę się z gładziutkimi łapkami
    polubiłam tez maseczkę oliwkową Ziaji do rąk, jest bardzo treżciwa i uratowała mi raz dłonie spękane na mrozie do krwi….

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Problemy z przesuszoną skórą rąk"

Przewiń na górę