• Autor
    Odp.
  • Monika
    Participant
    • Tematów: 8
    • Odp.: 66
    • Stały bywalec

    Jakie przyprawy lubicie, których używacie na co dzień, a po jakie nigdy nie sięgacie? Macie ulubione zestawy i mieszanki przypraw czy może kupujecie osobno i sami dowolnie używacie?

    przyprawy

    Dorota123
    Participant
    • Tematów: 28
    • Odp.: 1610
    • Maniak

    Raczej osobno, z mieszanek korzystam sporadycznie, jak nie wiem jak przyprawić jakieś danie. Ale ogólnie to wolę osobno, wiem wtedy co jest w potrawie i w jakiej ilości, no i mam większe pole do manewru.

    Monika
    Participant
    • Tematów: 8
    • Odp.: 66
    • Stały bywalec

    Masz jakieś przyprawy bez których nie obyłabyś się w kuchni?

    Dorota123
    Participant
    • Tematów: 28
    • Odp.: 1610
    • Maniak

    Od niedawna, ale owszem, mam 🙂 Knorr wypuścił taką fajną serię, na stronie znajdziesz w zakładce MONO. Są tam różne przyprawy wraz z krajem pochodzenia. To w ogóle mój hit ostatnio:
    cebula knorr

    Monika
    Participant
    • Tematów: 8
    • Odp.: 66
    • Stały bywalec

    Ooo Knorra używam, ale nie widziałam tych jeszcze w sklepie. Zobaczę jutro przy okazji zakupów czy mają parykę słodką z tej serii. Uwielbiam…chociaż tylko ja w domu lubię taki dodatek słodkiej papryki do wszystkiego 🙂 W ogromnych ilościach idzie też u mnie majeranek. Może też mają taki z tych mono.

    jadziajadwiga
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 10
    • Bywalec

    staram się jak mogę osobno, mix’y zostawiam na ostatnia deske ratunku 😀 ale rowniez jak mam takie mozliwosci to staram sie uzywac sieżych ziol i przpraw typu: bazylia, czosnek, rozmaryn, cebula, pietuszka itd. 😉

    Mieciaa90
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 11
    • Bywalec

    Mąż namówił mnie do azjatyckiej kuchni i teraz doceniłam curry, imbir i kolendrę 😉

    Monika
    Participant
    • Tematów: 8
    • Odp.: 66
    • Stały bywalec

    Swoją drogą czy jeśli chodzi o przyprawy kuchni azjatyckiej to czy wszystkie sa tak samo wartościowe? Czy taki imbir jest imbirowi równy? Z monoprzypraw Knorra, które dziewczyny polecały znalazłam imbir z Nigerii.

    Dorota123
    Participant
    • Tematów: 28
    • Odp.: 1610
    • Maniak

    Na pewno ma dużo aromatu, nie wszystkie są takie same, ale co do wartości to niestety nie wiem.

    Monika
    Participant
    • Tematów: 8
    • Odp.: 66
    • Stały bywalec

    Czytałam, że w stanie sypkim jest tak samo wartościowy aromatycznie co w całości. Skoro juz ten Knorr kupiłam to jutro planuję zrobić kotlety schabowe z imbirem 🙂 Podobno rewelacyjnie smakuje taki kotlet jak to oleju na którym się je smaży doda się sypki Imbir. Próbowałyście może?

    Dorota123
    Participant
    • Tematów: 28
    • Odp.: 1610
    • Maniak

    Też mi się tak wydaje, bo przecież przy suszeniu pozbywamy się tylko wody. Ja lubię świeży imbir, plasterek do herbaty, jak jestem chora, ale do potraw wolę dodawać suszony, bo nie ma takich włókien, jak świeży. Nie próbowałam, Monika, ale na pewno przetestuję 😉

    Monika
    Participant
    • Tematów: 8
    • Odp.: 66
    • Stały bywalec

    Dodałam do mięsa przy pieczeniu. Posypałam niewiele do tłuszczu który wytopił się z mięsa. Pachniało niesamowicie i też tak smakowało. Nie wiem czy taki imbir z Nigerii jak ten Knorr jest specyficzny w porównaniu do innych przypraw, ale na pewno aromat ma niesamowity 🙂

    Dorota123
    Participant
    • Tematów: 28
    • Odp.: 1610
    • Maniak

    Kiedyś spróbuję. Póki co na dzisiaj w planie mam żurek z majerankiem z krajów śródziemnomorskich z knorra 🙂

    Monika
    Participant
    • Tematów: 8
    • Odp.: 66
    • Stały bywalec

    Ja kupiłam tą cebulke o której pisałaś. Świetna jest. Podoba mi się, że nie jest taka mega sypka. Czuć jej smak we wszystkich potrawach i nawet synek posypał sobie nią hod dogi.

    cebulka

    Dorota123
    Participant
    • Tematów: 28
    • Odp.: 1610
    • Maniak

    No właśnie bardzo fajna jest, smak podrasuje, a jednak nie jest tak wyczuwalna jak kawałki świeżej cebuli. Ja dziś zrobię te schabowe z imbirem, sama jestem ciekawa jak to wyjdzie 🙂

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Przyprawy"

Przewiń na górę