• Autor
    Odp.
  • ela
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Witam:)
    Odchudzam się, ale zewsząd dochodzą mnie słuchy, aby podczas tego procesu nie pić kawy. Nie wiem dlaczego?
    To dla mnie problem, ponieważ zwykłam wypijać codziennie po 2, 3 filiżanki mocnej, czarnej kawy.
    Czy wyeliminowanie kawy jest rzeczywiżcie aż tak konieczne podczas odchudzania?
    Dziękuję za odpowiedzi:)

    tygrysek
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 1250
    • Maniak

    a ja słyszałam, że kofeina wręcz przyspiesza przemianę materii i pomaga redukować celulit. niestety wypłukuje przy okazji z organizmu cenne mikroelementy i witaminki. podobno złoty żrodek to picie kawy(oczywiżcie w rozsądnych ilożciach 😉 ), ale po każdej filiżance kawy należy wypić 2 szklanki wody, koniecznie mineralnej.

    to nie mój wymysł, usłyszałam od mądrej głowy 😀

    ANIAT
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    Moja znajoma bardzo schudła. Stosowała oczywiżcie dietę ale piła 2-3 kawy dziennie. Zwykłe mielone ( sypane czy jak tam się mówi) bez mleka. Wg niej super działa na przemianę materii. Ja tak kawy nie lubię więc tego nie stosuję.
    Pozdrawiam.

    subtelna
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 69
    • Stały bywalec

    Dieta jest najbardziej znana i najbardziej polecana jako skuteczny sposob odchudzania. Na poczatku zanim zaczniesz stosowac diete najpierw przez tydzien zapisuj wsytsko co zjadasz, kazdy posilek i przekoske. w dieceie zaleca sie zmniejszanie ilosci produktow tzw. „pustych kalorii” i „bomb kalorycznych” czyli duze ilosci tluszczu, slodycze, tluste mieso, wedliny i sery – szczegolnie zolte, alkohol. Wszytsko kroj na cienkie plasterki stwarza to pozory obfitosci. Wylacz ostre przyprawy pobudzajace apetyt. Jedz na malych talerzykach, oszukasz wzrok. Po karzdym kesie odkladaj kanapke na talerzyk. siegaj po nia gdy bedziesz miec puste usta. Wypij szklanke wody przed posilkiem. Jedz powoli i dokladnie przezuwaj.
    NIE ZJADAJ CZEGOS TYLKO DLATEGO ZE MOGLOBY SIE ZMARNOWAC!!!

    A co do kawy jedna filizanka na dzien nie zaszkodzi…wszytsko ma swoj umiar:)

    Najpierwq obliczcie sobie wszytskie wskazniki czy rzeczywiscie dieta jest Wam potrzebna bo bardzo czesto jest ona zgubna…a jesli juz stwierdzicie ze tak to obliczcie sobie ile kalorii dziennie potrzebuje Wasz organizm…
    zycze powodzenia 😀

    subtelna
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 69
    • Stały bywalec

    Dieta jest najbardziej znana i najbardziej polecana jako skuteczny sposob odchudzania. Na poczatku zanim zaczniesz stosowac diete najpierw przez tydzien zapisuj wsytsko co zjadasz, kazdy posilek i przekoske. w dieceie zaleca sie zmniejszanie ilosci produktow tzw. „pustych kalorii” i „bomb kalorycznych” czyli duze ilosci tluszczu, slodycze, tluste mieso, wedliny i sery – szczegolnie zolte, alkohol. Wszytsko kroj na cienkie plasterki stwarza to pozory obfitosci. Wylacz ostre przyprawy pobudzajace apetyt. Jedz na malych talerzykach, oszukasz wzrok. Po karzdym kesie odkladaj kanapke na talerzyk. siegaj po nia gdy bedziesz miec puste usta. Wypij szklanke wody przed posilkiem. Jedz powoli i dokladnie przezuwaj.
    NIE ZJADAJ CZEGOS TYLKO DLATEGO ZE MOGLOBY SIE ZMARNOWAC!!!

    A co do kawy jedna filizanka na dzien nie zaszkodzi…wszytsko ma swoj umiar:)

    Najpierwq obliczcie sobie wszytskie wskazniki czy rzeczywiscie dieta jest Wam potrzebna bo bardzo czesto jest ona zgubna…a jesli juz stwierdzicie ze tak to obliczcie sobie ile kalorii dziennie potrzebuje Wasz organizm…
    zycze powodzenia 😀

    subtelna
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 69
    • Stały bywalec

    Dieta jest najbardziej znana i najbardziej polecana jako skuteczny sposob odchudzania. Na poczatku zanim zaczniesz stosowac diete najpierw przez tydzien zapisuj wsytsko co zjadasz, kazdy posilek i przekoske. w dieceie zaleca sie zmniejszanie ilosci produktow tzw. „pustych kalorii” i „bomb kalorycznych” czyli duze ilosci tluszczu, slodycze, tluste mieso, wedliny i sery – szczegolnie zolte, alkohol. Wszytsko kroj na cienkie plasterki stwarza to pozory obfitosci. Wylacz ostre przyprawy pobudzajace apetyt. Jedz na malych talerzykach, oszukasz wzrok. Po karzdym kesie odkladaj kanapke na talerzyk. siegaj po nia gdy bedziesz miec puste usta. Wypij szklanke wody przed posilkiem. Jedz powoli i dokladnie przezuwaj.
    NIE ZJADAJ CZEGOS TYLKO DLATEGO ZE MOGLOBY SIE ZMARNOWAC!!!

    A co do kawy jedna filizanka na dzien nie zaszkodzi…wszytsko ma swoj umiar:)

    Najpierwq obliczcie sobie wszytskie wskazniki czy rzeczywiscie dieta jest Wam potrzebna bo bardzo czesto jest ona zgubna…a jesli juz stwierdzicie ze tak to obliczcie sobie ile kalorii dziennie potrzebuje Wasz organizm…
    zycze powodzenia 😀

    ela
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    [usunięto_link] wrote:

    a ja słyszałam, że kofeina wręcz przyspiesza przemianę materii i pomaga redukować celulit. niestety wypłukuje przy okazji z organizmu cenne mikroelementy i witaminki. podobno złoty żrodek to picie kawy(oczywiżcie w rozsądnych ilożciach 😉 ), ale po każdej filiżance kawy należy wypić 2 szklanki wody, koniecznie mineralnej.

    to nie mój wymysł, usłyszałam od mądrej głowy 😀

    Wodę popijam całymi dniami:) – min. ngzw. ( około 2 litrów dziennie )
    Dodatkowo piję też Calcium Polfa ( po 1- tbl. mus. ) rano i wieczorem, a do głównego posiłku ( obiadu ) łykam witaminy (Vigor)
    Pozdrawiam 🙂 i dziękuję.

    ela
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    [usunięto_link] wrote:

    Dieta jest najbardziej znana i najbardziej polecana jako skuteczny sposob odchudzania. Na poczatku zanim zaczniesz stosowac diete najpierw przez tydzien zapisuj wsytsko co zjadasz, kazdy posilek i przekoske. w dieceie zaleca sie zmniejszanie ilosci produktow tzw. „pustych kalorii” i „bomb kalorycznych” czyli duze ilosci tluszczu, slodycze, tluste mieso, wedliny i sery – szczegolnie zolte, alkohol. Wszytsko kroj na cienkie plasterki stwarza to pozory obfitosci. Wylacz ostre przyprawy pobudzajace apetyt. Jedz na malych talerzykach, oszukasz wzrok. Po karzdym kesie odkladaj kanapke na talerzyk. siegaj po nia gdy bedziesz miec puste usta. Wypij szklanke wody przed posilkiem. Jedz powoli i dokladnie przezuwaj.
    NIE ZJADAJ CZEGOS TYLKO DLATEGO ZE MOGLOBY SIE ZMARNOWAC!!!

    A co do kawy jedna filizanka na dzien nie zaszkodzi…wszytsko ma swoj umiar:)

    Najpierwq obliczcie sobie wszytskie wskazniki czy rzeczywiscie dieta jest Wam potrzebna bo bardzo czesto jest ona zgubna…a jesli juz stwierdzicie ze tak to obliczcie sobie ile kalorii dziennie potrzebuje Wasz organizm…
    zycze powodzenia 😀

    Tak, dieta jest mi potrzebna, ponieważ przy wzr. 167 ważę 71 kg. Źle się z taką nadwagą czuję i nie mieszczę sie w swoje ulubione ciuchy;)
    Wyeliminowałam zupełnie : ziemniaki,pieczywo białe, makarony, cukier, wszystkie inne słodycze…
    Co jadam?
    Chude wędliny w małych ilożciach ( zwykle drobiowe ), kromkę razowego chleba na żniadanie, jarzyny – mrożonki do obiadu, gotowane mięso drobiowe, czasem jakąż rybkę . Po południu – jeden owoc, zwykle jabłko lub pomarańczę. Wszystko w bardzo małych ilożciach i ćwiczę rano około
    1/2 gdz.
    Nie mam żadnych problemów z uczuciem głodu. Nawet powiedziałabym, że nie chce mi się jeżć i czasami wręcz się do zjedzenia tego malutkiego posiłku zmuszam:(
    Dziękuję za komentarz.
    Pozdrawiam:)

    subtelna
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 69
    • Stały bywalec

    no ok to mozna stwierdzic pierwszy stopien otylosci, czy moge zapytac uile masz lat bo chcialam Ci obliczyc jaka dzienna dawke kalorii potrzebuje twoj organizm:)

    ela
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    [usunięto_link] wrote:

    no ok to mozna stwierdzic pierwszy stopien otylosci, czy moge zapytac uile masz lat bo chcialam Ci obliczyc jaka dzienna dawke kalorii potrzebuje twoj organizm:)

    😀 Nie, nie trzeba! 😀
    Bardzo dziękuję. Już to sobie sama dawno obliczyłam, ale i tak nie potrafię takiej ilożci posiłku zjeżć.
    Pozdrawiam serdecznie.

    Jenny
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 20
    • Bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    Witam:)
    Odchudzam się, ale zewsząd dochodzą mnie słuchy, aby podczas tego procesu nie pić kawy. Nie wiem dlaczego?
    To dla mnie problem, ponieważ zwykłam wypijać codziennie po 2, 3 filiżanki mocnej, czarnej kawy.
    Czy wyeliminowanie kawy jest rzeczywiżcie aż tak konieczne podczas odchudzania?
    Dziękuję za odpowiedzi:)

    Kawa pomaga w odchudzaniu 😉

    sathi
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 10
    • Bywalec

    Kawa poprawia trawienie i przyspiesza przemiane materii.
    Tylko pamiętaj aby nie przegiąć i nie pic jej zbyt dużo 🙂
    I oczywiżcie bez cukru i z chudym mlekiem.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Pytanie o kawę…"

Przewiń na górę