• Autor
    Odp.
  • tankian00
    Member
    • Tematów: 11
    • Odp.: 252
    • Zapaleniec

    Jak myslicie co bardziej sprzyja diecie? Czy slodziki naprawde powoduja tycie, bo pobudzaja apetyt?

    Rencia
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 491
    • Zasłużony

    Ja nigdy nie trawiłam słodzika, dla mnie np. kawa musi być słodka, inaczej się nie nadaje dla mnie do picia, a słodzika musiałabym wrzucić ogromną ilożć. Nie wiem jak to z odchudzaniem, nie wiem czy nie jest to na zasadzie zamienić siekierkę na kijek, czyli mniej cukru = więcej chemii.

    sally
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 156
    • Zapaleniec

    A cukier trzcinowy slyszalam, ze lepszy jest? Albo slodzenie lukrecja? Da rade?

    tankian00
    Member
    • Tematów: 11
    • Odp.: 252
    • Zapaleniec

    kiedys krazyl mit, ze slodziki powodowaly tycie, pobudzaly apetyt – co jest nieprawda. Wiele osob uwaza rowniez, ze cukier brazowy jest zdrowszy od bialego, co rowniez jest nieprawda. To tez jest cukier izolowany, ktory tak samo jak cukier bialy dziala szkodliwie na organizm. Wiekszosc ludzi uwaza cukier brazowy za bardzej „eko” i mysli, ze konsumuje cos szczegolnie zdrowszego… Dowiedzialam sie tego z ksiazki „Czy to prawda, ze..” Christopha Drossera, ktory naprawde przelamal wiele mitow na temat np stylu zycia.

    sally
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 156
    • Zapaleniec

    O proszę, a to niespodzianka. Filmikowe podziekowania za te wiadomosci
    [usunięto_link]

    hypoxia
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 120
    • Zapaleniec

    To dla czego wszyscy mowiac, ze cukier brazowy jest zdrowszy?

    tankian00
    Member
    • Tematów: 11
    • Odp.: 252
    • Zapaleniec

    Cukier bialy i brazowy powstaja w ten sam sposob. Brazowy kolor ma dzieki temu, ze zawiera on slady syropu (melasy). Autor ksiazki stwierdza, ze najkorzystniejsze dla naszego organizmu jest ograniczenie cukru.
    Media nakrecily ludzi, ze cukier brazowy jest „eko” i dlatego stal sie taki „trendy” 🙂

    kreskoofka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    mnie słodzik nie smakuje… nie wiem dlaczego, ale jak coż nim posłodzę, to mam wrażenie jakiejż sztucznożci… łeeee….
    A ta książka, o której tu wspominacie „Czy to prawda, że…” musi być fajna, skoro tam takie ciekawe rzeczy piszą 🙂 mam nadzieje, że nie tylko o cukrze i słodziku 🙂 i chyba tak dożć naukowo?

    tankian00
    Member
    • Tematów: 11
    • Odp.: 252
    • Zapaleniec

    nie jest pisana naukowo:) Bardzo przyjemnie sie ja czyta, nie przypomina zadnego z podrecznikow szkolnych 😛 ja w 3 dni ja przeczytalam cala:) Slodzik i mi nie smakuje, to nie to samo co cukier…

    samba_mamba
    Member
    • Tematów: 3
    • Odp.: 93
    • Stały bywalec

    Białe jest złe! Naprawde da się żyć bez słodzenia 🙂 Ew. można zapotrzebowanie na słodycze troszkę oszukać sięgając po suplementy

    Rencia
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 491
    • Zasłużony

    Najlepiej ograniczać słodycze i także cukier. W słodziki nigdy nie wierzyłam, to tak jak produkty „light”, więcej chemii niż w tych wersjach „zwykłych”.

    Miska26
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 501
    • Zasłużony

    ja ostatnio znalazłam alternatywę dla cukru i słodzika, słyszałyżcie może o ksylitolu, który jest równie słodki jak cukier tradycyjny, jednak zawiera 40% mniej kalorii. Prowadzi do mniejszego wzrostu poziomu glukozy we krwi niż po spożyciu potraw i napojów zawierających cukier. Ksylitol doskonale nadaje się do słodzenia napojów, deserów, ciast, więc jest idealny dla osób które dbają (tak jak ja) o linię 🙂 a nie są w stanie zrezygnować z kawy bez cukru czy herbaty i innych słodkożci.

    julia2007
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 264
    • Zapaleniec

    moja mama ma cukrzyce i uzywa tego ksylitolu. Ja tez probowalam i nie czuje roznicy pomiedzy smakiem cukru i tego specyfiku.

    Miska26
    Member
    • Tematów: 13
    • Odp.: 501
    • Zasłużony

    no i co ważne posiada niski indeks glikemiczny (IG=9), dzięki czemu może być również stosowany przez diabetyków. No i rzeczywiżcie różnicy w smaku miedzy cukrem a ksylitolem nie wyczujemy, no chyba że w ilożci spożywanych kalorii, których jet dużo mniej w ksylitolu.

    Izys
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 187
    • Zapaleniec

    Ja podczas diety staram się nie jeżć ani nie pić niczego słodkiego, ale kawy bez cukru nie trawię. Słodzikom mówię stanowcze nie. Nie są one wcale takie zdrowe jak się wydaje. Od jednej łyżeczki cukru nie przytyje się parę kilo, także uważam, że nie warto popadać w taką paranoję 😉

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " slodzik czy cukier?"

Przewiń na górę