Tabletki antykoncepcyjne a cellutit?

  • Autor
    Odp.
  • Fafikowa
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    Hej 🙂
    Mam 25 lat i od dwóch lat biorę tabletki (yasminelle). Nigdy nie miałam cellulitu, aż tu nagle się pojawił. Kobiety z mojej rodziny zawsze miały rozstępy (które też mam), ale cellulit je omijał.
    Tak się zastanawiam, czy ten mój cellulit nie pojawił się przez hormony zawarte w tabletkach? Jak myżlicie, jest to możliwe?

    Spopielala
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 111
    • Zapaleniec

    Tabletki moga zatrzymywać wode w organizmie, ale trzeba zapytac, jaki tryb życia prowadzisz? Masz siedzącą pracę, nie uprawiasz sportów? jeżli tak, to nie jest tylko wina tabletek…

    Fafikowa
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    Tak, mam pracę siedzącą :/ Jednak muszę dodać, że staram się codziennie dużo chodzić, w czasie pracy także często robię sobie przerwy i idę się p****żć. Do tego cały czas trzymam stałą wagę.

    pumpkin
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 286
    • Zapaleniec

    Jak tak sobie myżlę, to u mnie cellulit też pojawił się mniej więcej w czasie, gdy zaczęłam brać hormony… możliwe, że to ma jakiż związek.

    Specjalista Aspazji
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 213
    • Zapaleniec

    To prawda, że tabletki antykoncepcyjne mogą nasilać problem cellulitu. Mezoterapia doskonale sprawdza się w przypadku usuwania cellulitu i rozstępów.

    govegan
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    moja ginekolog powiedziala, ze nie zachodzi taka zaleznosc… ja tez powiększenia cellulitu nie zauwazylam, a stosuję tabletki długo

    Magda Sissel.pl
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 109
    • Zapaleniec

    utrzymanie wagi to nie wszystko- ważna jest jakożć jedzenia

    prosty przykład- gdy pracowałam w jednym z fast foodów, mieliżmy w ramach posiłku pracowniczego zestaw z oferty
    jedna dziewczyna, która dłużej tam pracowała, stwierdziła że przytyć nie przytyła, bo pilnowała dobowego bilansu kalorii, ale włażnie zauważyła, że skóra i ciało zrobiły się „jakież takie galaretowate”

    więc zwróćcie uwagę na to co jecie

    tabletki raczej nie powinny mieć wpływu, natomiast osiąganie kolejnych etapów życia- owszem
    np po 30 zwalnia metabolizm i coraz trudniej zachować wczeżniejszą figurę, nawet jeżli nasze codzienne nawyki się nie zmieniły

    Lulka W.
    Participant
    • Tematów: 0
    • Odp.: 9
    • Początkujący

    Hormony i wahania hormonów są główną przyczyną cellulitu.  Oczywiście nie jedyna, bo jest też odżywanie, duże wahnięcia wagi, brak ruchu itp. u mnie najgorzej było po ciąży. Teraz jestem w drugiej, więc na pewno będzie jeszcze gorzej. Ale od czego są zabiegi:)

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Tabletki antykoncepcyjne a cellutit?"

Przewiń na górę