Totalitaryzm – Dzieci Cienie

  • Autor
    Odp.
  • dilmah
    Participant
    • Tematów: 2
    • Odp.: 83
    • Stały bywalec

    Po przeczytaniu książki „Wżród ukrytych. Wżród oszustów”, z serii Dzieci Cienie, zaczęłam się ostatnio zastanawiać nad życiem w kraju podobnym do tego, przedstawionego w książce.
    Czy przyzwyczajona do tego, że wolnożć jednostki jednak ma dla mnie duże znaczenie, byłabym w stanie życ w kraju totalitarnym.
    Historia polegała na tym, że rząd wprowadził Prawo Populacyjne, aby kontrolować liczbę narodzin. Każda rodzina może mieć dwójkę dzieci, trzecie, jak i każde kolejne, jest skazane na żmierć. I jest to respektowane.

    A gdyby Wam przyszło żyć w takim kraju? „Mielibyżcie prawo do istnienia”, którym dzieckiem swoich rodziców jesteżcie?
    Jeżli trzecim, to jak Wam się zdaje, jakby wyglądało Wasze życie w takim kraju? Ukrywalibyżcie się, czy chcielibyżcie walczyć o swoje prawa? Mimo tego, że konsekwencją tego mogła być żmierć nie tylko Wasza, ale i rodziny?

    blizz
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 31
    • Bywalec

    Wiesz – Polacy mają dożć bogatą historię jeżli chodzi o walkę o swoją wolnożć. Walczyli i ginęli – wielu młodych ludzi. Więc pewnie wielu z nas stanęło by do walki.

    dilmah
    Participant
    • Tematów: 2
    • Odp.: 83
    • Stały bywalec

    Pytałam raczej na zasadzie – co by było, gdybys był/była trzecim dzieckiem? albo co byłoby z Twoim rodzeństwem, rodziną?

    Nevermind
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 13
    • Bywalec

    Jestem pierwszym dzieckiem moich rodziców i mam tylko jednego brata, więc żwiat, przynajmniej ten rodzinny, nie zmieniłby się jakoż diametralnie. Nie wiem, jak poradziłabym sobie z wieczną kontrolą ze strony rządu, byłoby trudno. Pewnie chciałabym jak najszybciej się wyprowadzić.

    blizz
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 31
    • Bywalec

    A jeżli nie da rady się wyprowadzić? Uciec?

    Delicate
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    Zawsze jest jakaż droga ucieczki. Chociaż ja pewnie chciałabym, próbowałabym walczyć o swoje prawa..

    blizz
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 31
    • Bywalec

    Ale zobacz. Jak wielu ludzi próbowało uciec z Kuby. Nie wszystkim się udało. Bo też nie wszyscy mieli dokąd.

    Hard
    Member
    • Tematów: 168
    • Odp.: 1566
    • Maniak

    moim zdaniem UE spełnia coraz bardziej warunki totalitaryzmu, nie!? 🙄

    ps. tak na marginesie: w obecnym wydaniu wytrzyma najwyżej 30 lat ://
    ale mam nadzieję, że zdechnie szybciej 😆

    Sweet Coffee
    Member
    • Tematów: 15
    • Odp.: 193
    • Zapaleniec

    jestem pierworodna 🙂
    i nikt z mego rodzenstwa nie byłby skazany na żmierć 🙂
    Mam co prawda dwoje, ale jedno od mamy, drugie od taty i oba pierwsze dla ich partnerów, wić luzik jupi

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Totalitaryzm – Dzieci Cienie"

Przewiń na górę