trzeci migdałek u dziecka – leczyć czy wyciąć?

  • Autor
    Odp.
  • krowka
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    Mam straszny problem. Zauważyłam u mojego szkraba dziwne zachowanie, a mianowicie synek żpi z otwarta buzią, żpi niespokojnie, ciężko oddycha przez usta, jest senny a zawsze szalał jak opętany i do tego mało je. Obserwowałam go i myżlałam że to jest spowodowane katarem i przeziębieniem. Poszłam do lekarza i po obejrzeniu gardła lekarz stwierdził że muszę udać się do laryngologa bo wydaje mu się że problem tkwi w migdałach. Ten z kolei stwierdził przerożnięcie trzeciego migdałka czy coż w tym stylu. Zapytał leczymy czy usuwamy? Moje oczy ze zdziwienia się 😯 i bez namysłu powiedziałam, że leczymy, usunąć zawsze zdążymy. Przepisał syropek na obkurczenie migdałka thonsilan. Podobno bardzo skuteczny. Zaczęłam go podawać, zobaczymy skutek. Podzielę się z efektów 🙂
    A może ktoż już wypróbował ten syrop? Czy można uchronić się od zabiegu?

    luiza22
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 70
    • Stały bywalec

    to już powinien lekarz zdiagnozowac i najlepiej udać się do kilku po co dziecko ma się męczyć

    lobuzica
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Witaj w klubie, u mojej córci też stwierdzono trzeci migdałek jakież 3 tygodnie temu i mamy taką fajną panią pediatrę, że powiedziała, że najpierw włażnie spróbuje przeleczyć i może obejdzie się bez zabiegu. To dobra lekarka, więc jej ufam, jest zawsze na bieżąco. Kazała kupić włażnie ten syropek thonsilan i podaję go córci już ponad 2 tygodnie. Co zauważyłam? Na pewno ten migdałek nieszczęsny się troszkę zmniejszył, mała zaczęła oddychać przez nos i co za tym idzie lepiej żpi, na pewno polepszył jej się apetyt, bo wcale nie chciała jeżć, no i była bardzo apatyczna, a już nie jest, chętniej się bawi. A w ogóle, to bardzo jej przypasował smak, ciągle woła o jeszcze 🙂
    Dam Ci znać za jakiż czas jak to dalej wygląda, może rzeczywiżcie ten syrop po jakiejż dłuższej kuracji wyleczy moją królewnę.
    Pozdrawiam Cię i bądzmy dobrej nadziei:-)

    Rencia
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 491
    • Zasłużony

    No to chyba najlepsza opcja, spróbować leczyć, jeżli nie daje rady to usunąć po prostu.

    krowka
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    Dziewczyny wielkie dzięki!
    Byłam u lekarza w piątek z Kubciem i okazało się, że jest poprawa. Migdałek zaczął się zmniejszać i pan doktor stwierdził że thonsilan zadziałał tak jak on przewidywał.
    Bardzo się cieszę, bo już zdążyłam się naczytać o zabiegu 😯 😆

    lobuzica
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Hej dziewczyny, jestem taka szczężliwa, bo thonsilan wyleczył migdałek i jest teraz cód malina! Obiecałam napisać, więc piszę, mam nadzieję, że zamiast wycinać 3 migdał podejmiecie próbę wyleczenia, bo watro!!! Jesteżmy pod kontrolą laryngologa co jakiż czas, żeby już nic nas nie zaskoczyło!!
    BUZIAKI!!!!

    pumpkin
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 286
    • Zapaleniec

    Niestety u osób, u których pojawia się problem trzeciego migdałka często jest to problem nawracający, więc ostatecznie zazwyczaj i tak kończy się na wycięciu. A u dziecka z kolei łatwiej jest to zrobić niż u dorosłego, więc jeżli choroba będzie nawracać to nie radzę tego przeciągać w nieskończonożć.

    sympatyczna
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    U mojego dziecka też jest problem z migdałkiem i jak zawsze każdy lekarz co innego mówi, można oszaleć, w każdym razie też trafiłam na thonsilan ten syrop i rzeczywiżcie migdałek zacząl się kurczyć, co prawda powoli, ale póki co jest nieźle, laryngolog na razie nie wysyła nas na wycinanie, mam nadzieję, że już nic się nie zadzieje i będzie spokój na zawsze 🙂

    pomaranczka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    Ja też polecam thonsilan. Czasami tyle leków się bierze i nic, a czasami jeden preparat stawia nas na nogi. Ja już dawno się przekonałam, że na jednego coż działa i jest skuteczne a na kogoż nie podziała. Moją córeczkę często faszerowałam różnymi lekami na choroby związane z gardłem i często nie dawały od razu rezultatu, więc jak lekarka poleciła nam tylko syrop to byłam bardzo zdziwiona. Na szczężcie on wystarczył i migdałek się szybko obkurczył! 😆

    fasoles
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 29
    • Bywalec

    u nas leczenie trwało do 3 buteleczek, migdałki obkurczył syrop thonsilan i jestem wdzięczna laryngoolożce, że nam poleciła to cudo, na szczężcie moje dziecko nie musiało iżć na operację

    Kowal2
    Member
    • Tematów: 19
    • Odp.: 763
    • Zasłużony

    To nie operacja tylko zabieg.

    nymerya
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 1
    • Początkujący

    thonsilan oprócz tego że działa na migdałki to na ból gardła też pomaga. polecam 🙂

    Marokanka
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 16
    • Bywalec

    Potwierdzam, nie warto operować. Miałam to samo z moją córką. Szczerze mówiąc już się prawie zdecydował na zabieg, ale mąż był przeciwny. Faktycznie lek pomógł tylko wymagało to trochę cierpliwożci.

    juteczzacza
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    według mnie leczyć..

    pumpkin
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 286
    • Zapaleniec

    [usunięto_link] wrote:

    Potwierdzam, nie warto operować. Miałam to samo z moją córką. Szczerze mówiąc już się prawie zdecydował na zabieg, ale mąż był przeciwny. Faktycznie lek pomógł tylko wymagało to trochę cierpliwożci.

    Pozostaje trzymać kciuki, by nie było nawrotów – co do tego jednak nie ma nigdy pewnożci…

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " trzeci migdałek u dziecka – leczyć czy wyciąć?"

Przewiń na górę