uczulenie na słodycze? czy to możliwe?

  • Autor
    Odp.
  • Angela123
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 71
    • Stały bywalec

    witam was,

    jesli chodzi o uczulenia n słodycze to na pewno moe być uczulenie na czekolade…. , na bitą żmietanę w tortach , na różne owoce itd… ale nie slyszałam o uczuleniu na cukierki – takie owocowe….. czy wy slyczeliżcie?

    mojej koleżance coż dolega, ma aką delikatną wysypkę na twarzy, naszczeżcie nie jest czerwona i przez to nie widoczna, już eliminowala wszystko ze swojego jadlospisu,aby spr na co t uczulenie…. i na razie stwierdzila, ze to cukierki….?
    Ale nikt chyba nie słyszał o czymż podobnym , nie?
    Może jeszcze zależy od jakich cukeirków….

    bo ja np. objadam sie elsami od jakiegoż miesiąca i nic…., fakt jej nie proponowalam – ona jadla jakież inne, dowiem sie nazwy….
    ale czycoż takeigo jak uczulenie moze wystąpić w przyadkucukeirków…. ? chyba nie…..

    Topaz
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 101
    • Zapaleniec

    Wiesz co, a mnie się wydaje, że uczulenie moze być na słodycze, tzn cukierki, jak najbardziej. Wszystko zależy od tego, jakie to cukierki, z czego zrobione, czy mają dużo barwników itd. Co do elsów, to mój syn jest strasznym alergikiem, więcej jest rzeczy których nie może jeżć niz tych które może. Za to elsy wcina jak opętany i nic mu się nie dzieje, żadnej reakcji alergicznej, więc żmiało możesz je koleżance zaproponować. A na taką wysypkę to podobno dobrze jest przemywać twarz krochmalem (to taki babciny sposób).
    Pozdrawiam

    Angela123
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 71
    • Stały bywalec

    no to mne ucziszyła wiadomosc, też mi sie tak wydawało, że jak elsy to uczulenie jest niemozliwe…. super powiem koleżance… dzieki 😀
    a birzecie udzialaw konkursie elsow? fajowe nagrodysą ….

    Anonymous
    Member
    • Tematów: 110
    • Odp.: 3798
    • Guru

    No na bitą smietane to potwierdzam, mialem kiedys male komplikacje zoladkowe ;P A jezeli chodzi o cukierasy to mysle, ze to w miare bezpieczny towar. A co do cukierkow 'Elsy’ to nie slyszalem o czyms takim za wiele.. moze cos corka podpowie 🙂

    Topaz
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 101
    • Zapaleniec

    A o co chodzi z tym konkursem elsów?
    Pozdrawiam

    Anonymous
    Member
    • Tematów: 110
    • Odp.: 3798
    • Guru

    POLECAM gry! z nudow wszedlem na strone i patrze, ze gry dla dzieci. Mysle sobie 'a co mi tam’ heheh.. no i tak spedzilem ladne parych minut nad zabawa w zaczarowane liczby =)

    Angela123
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 71
    • Stały bywalec

    hih, to ja byłam lepasza – siedzialam 2 godziny!!!!! najpierw poczytałam o konkursie a potem siedziałma nad kolorowakami, grami i puzzlami… brakowało tylko czytania bajek. 😀 strona elsów to żwietana strona dla dzieciaków i dla rodziców.. 😛

    Anonymous
    Member
    • Tematów: 110
    • Odp.: 3798
    • Guru

    a szczegolnie do WSPOLNEJ zabawy. Na stronach elsow, kubusia itp. zanjdziecie mnostwo multimedialnych zabaw. Warto poswiecic czas i razem z dzieckiem wziac sie za taka forme zabawy. Polecam takie rodzinne popoludnia, zwlaszcza gdy nie ma gdzie wyjsc na powietrze. Tylko nie przesadzajcie z czasem przed komputerem!

    Angela123
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 71
    • Stały bywalec

    tylko żeby się ni nabawić uczulenia od komputera… hihi – żart…
    Topaz – z tym konkursenm to już pisze….

    Konkurs przeprowadzany jest pod hasłem „Elsy rozdaja nagrody”. Konkurs jest super fajny bo jest ponad 5000
    nagród a co najciekawsze co 3 osoba wygrywa nagrodę gwarantowaną. Można wygrać laptopy i rowery a nagroda główna jest wycieczka do Disneylandu. Wystarczy wysłać pięć rożków promocyjnych z opakowań Elsów i już jest sie uczestnikiem konkursu.
    Ten konkurs trwa od maja do lipca włącznie. Wszystkie informacje o konkursie są na [usunięto_link] .

    Topaz
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 101
    • Zapaleniec

    Dzięki wielkie za info. Już sobie sprawdziłam na tej stronce o elsach i dziecku powiedziałam. będziemy zbierać te rożki, wyżlemy,co szkodzi spróbować? Aż sama dzis parę wciągnęłam, taka poczułam sie zachęcona. puzzle też fajne

    Anonymous
    Member
    • Tematów: 110
    • Odp.: 3798
    • Guru

    Tylko dziecku cos zostaw hehehe, bo niby dla dzieci kupione, a sama podjada! I jeszcze raz chcialem napisac. Caly ten konkurs i gry to przede wszystkim doskonala przeslanka do wspolnej zabawy z dzieckiem. Nie zmarnujcie czasu!

    Katie
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 591
    • Zasłużony

    MOja koleżanka ma uczulenie na czekoladę i może jesc tylko białą.. pamiętam że jako dziecko strasznie jej współczułam 😉

    openminded
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 42
    • Bywalec

    na slodycze uczulenia nie mam… choć ja jako wielki słodyczowy łasuch wcale nie obraziłabym się na takie uczulenie… przynajmniej latwiej byłoby mi się powstrzymywać od kawałka czekolady, czy cukierków 😀 i wtedy nie martwiłabym się o moją figurę 😀

    ciekawskaiwa
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    a ja wolny swój czas uwielbiam spędzać ze swoimi chłopakami, na wspólnych zabawach i wcale się przy tym nie nudzę. Trzeba tylko trochę pomyżleć i jest wesoło.Super pomysły. ten czas wolny chcę spędzić na podwórku korzystając z ostatnich dni pogody:-) Mój syn pokazał mi ostatnio wyrzutnie Nerf Hasbro. Muszę przyznać, że ta zabawka daje szerokie możliwożci zabawy a przy tym jest bardzo bezpieczna dla dzieci. Co myżlicie o takiej formie zabawy gdzie spędzamy z dziećmi wolny czas na żwieżym powietrzu bawiąc się przy tym rewelacyjnie?

    agabila
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    Mam nadzieję że to nie możliwe to to jedyna radożć jaką mam z życika…:P

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " uczulenie na słodycze? czy to możliwe?"

Przewiń na górę