Ulubione zupy :)

  • Autor
    Odp.
  • Ruda13
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 34
    • Bywalec

    Wpisujcie ulubione zupy ! Lubię bardzo je gotować ale czasami kończy mi się repertuar 😛

    Podaję moją ulubioną: ogórkowa
    🙂

    parvati
    Member
    • Tematów: 47
    • Odp.: 4641
    • Guru

    krem z brokulow z grzankami czosnkowymi.

    hard-man
    Member
    • Tematów: 87
    • Odp.: 2351
    • Ekspert

    Akurat zaczynam się krzątać koło szybkiej zupki, hehe¦ A tu: fajny temat! Też bardzo lubię dobrze przyrządzone zupy, choć nie jem codziennie. Nie potrafię powiedzieć, która najulubieńsza “ jest ich na pewno parę. Po prostu od czasu do czasu będę tu wymieniał takie, które mi smakują, albo bardzo smakują, lub też te, które mi zazwyczaj mniej smakują, ale jadłem u kogoż wybornie wypieszczone. Na pierwszy ogień dwie:

    1. Pikantny, aromatyczny żurek z przekrojonym jajkiem na twardo w żrodku “ bardzo mile widziany w nim kawałek (kawałki) smakowitej kiełbaski, plus pieczywko, mmh, mniam! 😀

    2. Rosół “ po prostu rosół. Nie umiem powiedzieć dokładniej, bo prawie się za niego sam nie zabieram. Gdy go raz kiedyż zrobiłem, daleko odbiegał od moich wymagań smakowych¦ Za to kobiety¦ Mama i moja Miła, wow “ komponują go, jak muzykę, bosko! 🙄

    Są chyba dwa rodzaje rosołu: gotowany na kurze lub kurczaku (ten trochę chudszy) i na wołowince. Czy tak? Dziewczyny nie zabijcie, raczej opowiedzcie szczegółowiej o rosole. Jak się go robi, to może nabiorę kiedyż chęci na własną twórczożć i Was zaproszę, hehe 😆 ? Chyba dodaje się włoszczyznę, pietruszkę¦ Acha, nie lubię dodawać Vegety, co Wy na to?

    PS. Nie wiem jak inni, ale ja, jako facet, byłbym bardzo wdzięczny za podawanie oprócz tych zupnych nazw, hehe, jeszcze parę słów jak i z czego się robi, chociaż tak podstawowo, bo co nam przyjdzie z takiego samego wymieniania? A dla mnie byłaby to skarbnica pomysłów na własne gotowanko (niestety czasem sam muszę). Jeżli zechcecie, to dzięki! 😉

    hard-man
    Member
    • Tematów: 87
    • Odp.: 2351
    • Ekspert

    Eee no, Onione, zaszalałaż 😆 Znakomite żarcie¦ Zupki na medal! Nawet moja popołudniowa posmakowała mi lepiej po Twoich przepisach. I że tak potrafiłaż z rękawa wytrzasnąć aż siedem!? Szał! Osobiżcie bardzo dziękuję 😉

    Po tych wspaniałożciach oczywiżcie nie będę się wygłupiał z moim jąkaniem o zupach. Na pewno jednak w chwilach ˜bez-kobiecej biedy ochoczo spróbuję zrealizować Twoje propozycje 🙄

    Wow, widzę, że jesteż zwolenniczką pora “ ja też bardzo lubię to warzywko, także w surówkach. No i lubczyk! Nieee no¦ Takie potrawy potrafią przenieżć wszystkie zmysły na lepszy poziom. Lubczyk ponoć podnosi męską potencję¦ Niech żyją dobre zupki 😀

    mkaminska
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 8
    • Początkujący

    pomidorowa 😆

    Maariolkaa
    Member
    • Tematów: 34
    • Odp.: 1508
    • Maniak

    Zup za dużo nie jadam ale n****ętniej jem:
    Pomidorową
    Barszczyk
    a ostatnio nawet flaczki 🙂

    awgusta
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 380
    • Pasjonat

    moja ulubioną zupą jest zupa pomidorowa ale nie pogardzę grochówka,grzybową i barszczem 😛

    zamira
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 46
    • Bywalec

    ja uwielbiam barszczyk w różnej postaci 🙂

    Mi
    Member
    • Tematów: 18
    • Odp.: 424
    • Pasjonat

    paprykowa z grzankami
    barszcz czerwony

    oraz „letnie” i lekkie zupki z młodych warzyw prosto z działeczki 🙂

    hard-man
    Member
    • Tematów: 87
    • Odp.: 2351
    • Ekspert

    [usunięto_link] wrote:

    barszcz czerwony

    Za barszczem czerwonym jakoż nigdy nie przepadałem. Zawsze wydawał mi sie taki słodki i rzadki… A Ty robisz go jakoż z rozmachem? 😉

    [usunięto_link] wrote:

    paprykowa z grzankami

    Natomiast TO^ bardzo mnie zaintrygowało 😯 Podaj, proszę na to przepis – postaram się 'wyjąkać’ tę zupkę, gdy będę miał dwie godzinki wolnego 😆 poważnie! bitte!

    [usunięto_link] wrote:

    oraz „letnie” i lekkie zupki z młodych warzyw prosto z działeczki 🙂

    Wow, nie podniecaj mi żołądka, bo skończy się na przedwczesnym… zagłodzeniu 🙁 Masz działeczkę? Ale przecież nie o tej porze, nie? Gdy nadejdzie wiosna poszalej tu więcej!

    @Onione wrote:

    Porowa.

    Onione, Victoria, udało mi się dziż sklecić tę ^ Twoją 'zupunię porową’ – specjalnie stałem cierpliwie w kolejce w moim najbliższym sklepiku za porem! Extra!! I to z moich paluchów… Wyobrażam sobie, jak smakuje z Twojego podania, maniammm 😀

    WarnGirl
    Member
    • Tematów: 50
    • Odp.: 4672
    • Guru

    Uwielbiam zupy 😈
    Moje najulubieńsze to:
    -ogórkowa
    -żurek z ziemniakami (ale koniecznie kważny 😈 )
    -jarzynowa zabielana
    -cebulowa z grzankami
    -koperkowa z grzankami
    -kalafiorowa
    -krem z pieczarek
    -kapużniak

    :twised:

    Mi
    Member
    • Tematów: 18
    • Odp.: 424
    • Pasjonat

    Moja paprykowa jest prosta. Wszystkiego dodaję na oko, a raczej na smak ;). Zazwyczaj gotuję ~1,5l zupy:

    2 czerwone papryki pokroić i zmiksować (można podgotować w małej ilożci wody żeby ułatwić miksowanie). Jarzyny typu marchew, pietruszka, kawałeczek selera również podgotować i zmiksować. Całożć zalać wodą, dodać przyprawy (tutaj wyręczam się rosołkiem drobiowym i na samym końcu pieprzem) żeby była wystarczająco słona i pieprzna. Na końcu dodaję serka topionego uprzednio rozbełtanego w garnuszku w małej ilożci wrzącej wody (można chyba dodać żmietanki, ja nie lubię więc wybieram serek).
    Do zupy podaje grzanki, które robię z czerstwej bułki pszennej na mażle z dodatkiem sera żółtego, wędzonego, startego na drobnych oczkach (dodaję na patelnię pod koniec prażenia grzanek) oraz suszoną bazylią i dodatkiem ostrej papryki w proszku.

    A zupka „letnia” to specjalnożć mojej mamy. Do niedawna mieszkałam na wsi, więc latem takie zupki jadałam na codzień. Lekkie, delikatne, pyszne. Składniki: marchewka, pietruszka, seler, groszek cukrowy, kalafior, kalarepa, cebulka. Z młodych warzyw taka zupka smakuje zupełnie inaczej.

    Mi
    Member
    • Tematów: 18
    • Odp.: 424
    • Pasjonat

    Dzisiaj zaliczyłam kulinarną porażkę. Ugotowałam rosół a że nie miałam makaronu a do sklepu daleko postanowiłam zrobić z kluskami grysikowymi (pierwszy raz). No i zrobiłam, tylko że te kluski po 5 min wypiły cały rosół, więc ostatecznie wyszły kluski z sosem rosołowym 😕 .

    Satine_82
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 70
    • Stały bywalec

    mój absolutny numer 1 to barszcz ukrainski 😉
    a poza tym to brokułowa, kalafiorowa, pomidorowa z ryzem, zurek

    tutka13
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 48
    • Bywalec

    Żurek, pomidorowa z ciastem lanym, i jarzynowa! mniam 🙂

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Ulubione zupy :)"

Przewiń na górę