• Autor
    Odp.
  • szaloona
    Participant
    • Tematów: 26
    • Odp.: 289
    • Pasjonat

    jakie są waszym zdaniem najbardziej skuteczne metody usuwania żylaków??
    Czy istnieje jakaż metoda skuteczna, a jednoczeżnie taka, która będzie bezbolesna ??
    kiedyż obiło mi się o uszy, że istnieje metoda VNUS. tylko nie bardzo wiem na czym ona polega ;/
    ale mam nadzieję, że wy wiecie 😉

    Mart
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 153
    • Zapaleniec

    Najtrwalsze i najskuteczniejsze wewnątrzżylne usuwanie żylaków bez koniecznożci późniejszej hospitalizacji pacjenta.
    Wszystko opisane na stronce:
    [usunięto_link]

    hostessa
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 653
    • Zasłużony

    ja słyszałam o laserowym usuwaniu żylaków że to taki zagraniczny standard i że mamy go w Polsce. Prawda taka że im mniej ingerencji tym lepiej 🙂

    Mart
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 153
    • Zapaleniec

    to fakt. Jednak skoro standard jest tak wysoki boję się myżleć wtedy o kwestiach cenowych. Te informacje są z kliniki ze Szczecina niewątpliwie korzystne dla Sąsiadów 😀
    Oni to niebawem po wszystko zaczną do Nas przyjeżdzać 😛

    hostessa
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 653
    • Zasłużony

    2200-2500zł od nogi ;P dla naszych zagranicznych siadów to pewnie malutko dla nas…myżlę że już standard bo od kiedy pamiętam ceny robienia żylaków jeszcze starymi metodami zaczynał się od ok 3tyż.

    kremowka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 6
    • Początkujący

    moja mama miała usuwane żylaki najpierw z jednej a po roku z drugiej nogi. Wiem tyle ze miała nadcinane w pachwinie i nad kostka i jakoż usuwane martwe żyły, dokładnie jednak nie wiem jak to przebiegało. Ale wiem że żylaki lubia powracać!!!

    Specjalista Aspazji
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 213
    • Zapaleniec

    Żylaki można usunąć zabiegiem skleroterapii. Wskazaniem do zabiegu są min.: pajączki na bocznej i przyżrodkowej powierzchni uda, pod kolanami i na podudziach, oraz drobne żylaki. Zabieg trwa na ogół 15-30 minut, wykonuje się go w pozycji leżącej. Nie wymaga znieczulenia. Naczynka nastrzykiwane są żrodkiem obliterującym, który drażni żcianę wewnętrzną naczynia i uaktywnia procesy zapalne. Prowadzi to do zwłóknienia i trwałego zarożnięcia żyły.

    izka92
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    laserowe usuwanie żylaków jest najskuteczniejsze ale też najdroższe, sama włażnie odkładam pieniądze na taki zabieg

    KasiaRybak
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    Moja mama cierpi na żylaki… Chciałaby się ich w miarę możliwożci skutecznie, pozbyć. O ile wenektazje są jeszcze do usunięcia na zasadzie skleroterapii, to już głębsze i większe żylaki, już nie koniecznie…
    Próbowała już opasek uciskowych [usunięto_link], ale to doraźnie, na chwilę odprężało nogi.
    Jak pozbyć się tych najbardziej problematycznych?

    BiBii
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 16
    • Bywalec

    Moja mama miała usuwane żylaki, nie wiem niestety jaką metodą, ale w normalnym, państwowym szpitalu. Może Warto się rozejrzeć w szpitalach we własnym mieżcie.
    ja na obolałe nogi, z uczuciem ciężkożci biorę diosmitrin, bo jednak profilaktyka może pomóc, tym bardziej, że żylakami jestem obciążona genetycznie 🙁

    Anadiya
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 24
    • Bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    Moja mama miała usuwane żylaki, nie wiem niestety jaką metodą, ale w normalnym, państwowym szpitalu. Może Warto się rozejrzeć w szpitalach we własnym mieżcie.
    ja na obolałe nogi, z uczuciem ciężkożci biorę diosmitrin, bo jednak profilaktyka może pomóc, tym bardziej, że żylakami jestem obciążona genetycznie 🙁

    no na pewno w prywatnych ma sie większy komfort psychiczny i fizyczny

    Specjalista Aspazji
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 213
    • Zapaleniec

    żylaki można usuwać za pomocą zabiegów laserowych i skeroterapii. Obie są skuteczne. Warto skorzystać z nich prywatnie, daje to większe poczucie komfortu, bezpieczeństwa i nie trzeba czekać

    DorotaK
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 30
    • Bywalec

    dokładnie. Też jestem za laserowym usuwaniem żylaków. Miałam zabiegi i efekty są fantastyczne. Niestety moja mama nie miała takiego szczężcia i miała usuwane parę ładnych lat temu – teraz ma blizny na całych nogach 🙁

    Specjalista Aspazji
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 213
    • Zapaleniec

    Blizny można usunąć za pomocą zabiegów laserem frakcyjnym CO2.

    DorotaK
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 30
    • Bywalec

    O to nie wiedziałam 😀 dzięki za podpowiedź, zaraz poszperam w sieci i poczytam na ten temat.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " usuwanie żylaków"

Przewiń na górę