• Autor
    Odp.
  • ewoland
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 2
    • Początkujący

    Na rynku farmaceutycznym jest dużo preparatów na włosy i paznokcie.Ostatnio jak byłam w Aptece-farmaceutka wymieniła ich tyle,że sama nie wiem co mam wybrać.
    Co tak naprawdę pomaga? i co polecacie?

    jagoda4
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 871
    • Zasłużony

    Ja używam preparatów z pokrzywy z dodatkiem skrzypu,szczególnie w czasie zimy.Latem nie mam kłopotów z włosami albo paznokciami.

    [usunięto_link]

    ewoland
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 2
    • Początkujący

    Wsomnialam o preparatach,ale mogą być jakież suplementy diety .Słyszałam,że krzem wzmacnia płytke paznokcia ale czy na cebulki włosa?Na włosy to chyba miedz?
    Czy jest taki suplement diety który na 2 w 1?

    ewoland
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 2
    • Początkujący

    Preparatów z pokrzywy z dodatkiem skrzypu jest dużo,który mam wybrać aby mieć piękne i lżniące(nie rozdwajające)się włosy i mocne(nie łamiące) paznokcie?

    martusd
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 2
    • Początkujący

    Problemy z włosami i paznokciami spowodowane są utratą minerałów. to znaczy, że w diecie jest za mało witamin i substancji mineralnych (trzeba jeżć więcej warzyw – ale takich lepiej ze sprawdzonego źródła),. Jak jest ich za mało to zaburzona zostaje gospodarka kwasowo-zasadowa — czyli mamy zakwaszony organizm. Wtedy nie polecam wybierać sie do apteki po tabletki, bo one nic albo bardzo niewiele pomagają. Najlepiej znaleźć dobre źródło warzyw i jeżć je codziennie – dobrze p****żć na dietę wegetariańska, albo polecam spróbować granulat rożlinny niemieckiej firmy Jentschura – Siła Rożlin, zwłaszcza smak owocowy. Miesiąc stosowania i widać poprawę – i to i w przypadku włosów i w przypadku paznokci.rewelacyjna sprawa. W ogóle firma ma żwietne produkty. Jeżli ktos ma problemy ze skórą to polecam. Podaje link do strony – mozna więcej poczytać xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

    edit
    jakubek

    Inna_Olinka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 6
    • Początkujący

    Ja bym proponowała oczywiżcie mimo owoców i warzyw(których nic nie zastąpi)wziąc witaminki gdzie bedzie krzem,miedz,zelazo,a nawet selen vitapil jest dobry ja brałam albo pokrzywa ze skrzypem polnym też moge polecic.
    Życze włosom ipaznokciom powrotu do zdrowia 🙂

    ZuzkaZ
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 91
    • Stały bywalec

    Mnie na wlsy pomaga tylko jedna rzecz – KAMIWAZA, japonski specyfik do wcierania we wlosy, na paznokice nail tek xtra ale tez nie dokonca. Zadne preparaty doustne nigdy mi nie pomogly

    Inna_Olinka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 6
    • Początkujący

    Zalezy od przyczyny wypadania włsów czy rozdwajania sie i lamania paznokci jezeli jest brakwitamin to tylko witaminy jezeli przyczyna jest zemnetrzna w przypaku włosów modelowanie,suszenie,prostowanie,farbowanie itd…i w przypadku paznokci tipsy i gdy sa narażone na dzialanie czynnikow zewnetrznych to mozna stosowac odzywki zarowno do paznokci jak i wlosów na włosy wax jest dobry na paznokcie sa odzywki nawet w aptece ktos doradzi.

    monia79
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    Mi na wypadanie włosów pomógł Genki box, zestaw przeciw wypadaniu włosów japońskiej firmy Seishin, kuracja trwała 3 miesiące ale warto było, a na paznokcie według mnie najlepszy jest Biovax opti cure, serum dzięki któremu moje paznokcie przestały się rozdwajać i pękać:)

    aqua_virgus
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 19
    • Bywalec

    To prawda, preparatów odbudowujących włosy czy paznokcie jest na rynku prawdziwe zatrzęsienie. Sama nie jestem w stanie wymienić tych wszystkich odmiany skrzypovity, skrzypvity itp. Mi osobiżcie bardzo pomógł preparat o nazwie dromin ( w kapsułkach, na bazie drożdży ). Zanim zaczęłam go brać miałam spore problemy z cerą i paznokciami, które się rozdwajały i łamały. Dwa pudełka drominu później wszystko wróciło do jako takiej normy. Nie widziałam drominu ostatnio w aptekach, ale jeżli ktoż mieszka w płocku to w taygerze w aptece za grosze jest on na pewno dostępny

    Marika250
    Participant
    • Tematów: 4
    • Odp.: 194
    • Zapaleniec

    Można też pić herbatę z pokrzywy i skrzypu. Ważna jest włażciwa dieta.
    Włosy i paznokcie kochają żelazo, biotynę, witaminę A, kwas foliowy i witaminy z grupy B. Wprost przepadają za krzemem, cynkiem i magnezem, a także nienasyconymi kwasami tłuszczowymi. Oto gdzie je znajdziesz:
    Biotyna, czyli witamina H
    – Mleko
    – Żółtka jaj
    – mąka sojowa
    – Niełuskany ryż
    – Owoce
    – Orzechy
    – Kalafior
    – Drożdże
    – Wątroba

    Kwas foliowy
    – Fasola
    – Orzechy
    – Soczewica
    – Pomarańcze
    – Produkty pełno-pszenne
    – Wątróbka
    – Buraki
    – Brokuły
    – Brukselka
    – Szpinak

    Witamina A
    – Masło
    – Jaja
    – Mleko
    – Wątróbka
    – Sery
    – Pomidory
    – Marchew

    Żelazo
    – Wątróbka
    – Mięso czerwone
    – Fasola
    – Krewetki
    – Płatki żniadaniowe
    – Chleb pszenny
    – Brokuły
    – Groch
    – Szpinak

    Smacznego! Ja większożć z tych potraw bardzo lubię 🙂

    czerwony_kwiat
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 297
    • Pasjonat

    witajcie

    mnie pomógł VITAPIL.
    naprawdę miałam wielki problem bo moje włosy były wszędzie!
    widząc pęki włosów wypadających aaa to nie był widok przyjemny .. frustracja ;(
    biorąc miesiac widziałam poprawę..;) także polecam.. w moim przypadku pomógł.

    damnatia
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 31
    • Bywalec

    Tez łykam vitapil i jest ok 🙂

    dominika88
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    Ja też brałam vitapil to mi faktycznie pomógł. Zmieniłam i biorę La Karnita włosy i paznokcie takie z Rossmana. Moja współlokatorka brała Skrzypovita gęste włosy to jej się bardzo zagężciły. Teraz jak mi się skończą obecne to też sobie sprawie Skrzypovitę. 😀 😀

    mella
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 10
    • Bywalec

    a ja polecam dromin. preparat na bazie drożdży, zawiera wyciąg z pyłku kwiatowego no i witaminy. bardzo pomógł mi po ciąży, kiedy moje włosy były bardzo osłabione. preparaty skrzypowe nigdy mi nie pomagały…

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Włosy i paznokcie"

Przewiń na górę