Wszechogarniająca nuda

  • Autor
    Odp.
  • ahaps
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    Obecne czasy są dziwne. Niby żyjemy pełną parą, mamy duże możliwożci, sieć komunikacyjna z innymi ludźmi jest rozwinięta do niewyobrażalnych wręcz wymiarów (komórka, internet, samoloty itp.), a jednak wszystko to nas nudzi, czujemy się samotni. W pracy szukamy stale nowych wyzwań, zmieniamy ją, choć zarabiamy w miarę dobrze i znamy swoje obowiązki. Wiem, że rozwój i inne rzeczy, jednak czy to wszystko nie przez naszą nudę w życiu? Co o tym myżlicie?

    Myah
    Member
    • Tematów: 7
    • Odp.: 22
    • Bywalec

    cos w tym jest. potrzebujemy wiekszej ilosci bodzcow niz nasi rodzice (to moja autorska teoria hihi). ja mam problemy robiac jedna rzecz w jednym momencie. pracujac (np. robiac prezentacje), musze miec wlaczona muzyke, ludzi dookola, przegladac strony w internecie i sprawdzac poczte co chwile, odpisujac na maile, ktore przyszly. moja ciotka pracowala 30lat na poczcie przybijajac stempelki i byla przeszczesliwa. a codziennie chodzila do tej samej pracy, ta sama droga, robiac te same czynnosci. i to nie jest chyba kwestia charakteru, bo jestesmy podobne. to chyba wplyw czasow, w ktorych przyszlo nam zyc.

    basiacop
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 8
    • Początkujący

    Nie znoszę uczucia nudy! Nie wiem, co wtedy z sobą zrobić! Zawsze myżlałam, że nuda jest pewnego rodzaju stratą czasu, ale we Wprożcie przeczytałam ostatnio fajne słowa, które do mnie przemówiły: „Nuda przez wieki była jednym z fundamentalnych czynników stymulujących rozwój kultury i cywilizacji”. Doszłam do wniosku, że przecież, gdyby nie nuda ludzie nie próbowaliby zapełnić sobie czasu wymyżlając np. teatr, film, muzykę itp. Jak myżlicie?

    1977dominika
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 51
    • Stały bywalec

    polecam książkę deepak chopry o buddzie. Zrozumiesz dlaczego tak się dzieje :). Jak wypełnisz swe życie największą pustką to rozkwitniesz jak kwiat róży pozostawiony na pustyni bez wody.

    Biogaleria_pl
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 37
    • Bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    Obecne czasy są dziwne. Niby żyjemy pełną parą, mamy duże możliwożci, sieć komunikacyjna z innymi ludźmi jest rozwinięta do niewyobrażalnych wręcz wymiarów (komórka, internet, samoloty itp.), a jednak wszystko to nas nudzi, czujemy się samotni. W pracy szukamy stale nowych wyzwań, zmieniamy ją, choć zarabiamy w miarę dobrze i znamy swoje obowiązki. Wiem, że rozwój i inne rzeczy, jednak czy to wszystko nie przez naszą nudę w życiu? Co o tym myżlicie?

    Między innymi to włożnie rozwój internetu i telefonii komórkowej przyczynia się do samotnożci. Żyjemy w żwiecie internetowym, tam szukamy przyjaciół a to sprzyja osłabianiu więzi międzyludzkich. Bardzo dobrze obrazuje to film ” Sala samobójców”

    baDboY
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 3
    • Początkujący

    super

    harvey1
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 15
    • Bywalec

    To wszystko to symptomy zbyt nadmiernej aktywnożci umysłu. Nasz mózg ciągle czegoż szuka i nie może tego znależć i dlatego się nudzimy.

    asia92
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 38
    • Bywalec

    Szybko sie nudzimy różnymi rzeczami: gadżetami, ludźmi, pracą. Wszystko bardzo szybko się zmienia wokół nas i ciągle szukamy nowych wrażeń

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Wszechogarniająca nuda"

Przewiń na górę