z rurą w ręce – jakie macie odkurzacze?

  • Autor
    Odp.
  • asiek
    Member
    • Tematów: 26
    • Odp.: 443
    • Pasjonat

    jak czesto odkurzacie i jakie macie sprzęt do tego celu? może znajdzie sie osoba, która posiada piorący odkurzacz z filtrem wodnym i mogłaby o jego użytkowaniu napisać? bo przymierzam się wstępnie do zakupu takiego i nie wiem, czy to dobry wybór. jeszcze o firmie nie myżlała, więc jak macie sprawdzone, to też chętnie posłucham (poczytam) 😉

    tygrysek
    Member
    • Tematów: 10
    • Odp.: 1250
    • Maniak

    też nie mam dywanów… alergia na roztocza to mój nieodłączny towarzysz 😉

    wolę parkiet i terakotę… szczotę i mopik 😀 te odkurzacze z filtrami i bajerami może i działają, ale-podobnie jak onione-wolę wolną przestrzeń…

    lillka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    a ja się zdecydowałam na specjalny odkurzacz z filtrem wodnym Długo szukałam takiego, który by mi podpasował nie tylko estetycznie, ale także praktycznie no i cenowo. Odpużciłam sobie rainbow, bo dużo negatywnych opinii się naczytałam i w końcu stanęło na takim niemieckim odkurzaczu TwinTT. Mam go już trzy miesiące i mogę powiedzieć, że zdecydowanie wart swojej ceny. Usuwa praktycznie całkowicie kurz.

    asiek
    Member
    • Tematów: 26
    • Odp.: 443
    • Pasjonat

    dziewczyny, ja bym zwariowała bez dywanów! może nie pod względem estetycznym, bo fakt – roztocza, kurz, sierżć zwierząt i wizualnie też ładniej bez, ale jestem okropnym zmarźluchem i muszę mieć ciepło w stopy. chodzę w lecie w skarpetkach i kapciach góralskich, ale i tak muszę mieć „osłonkę” na podłodze. grube dywany są fajne tylko gorsze w czyszczeniu, dlatego piorący by mi się przydał.

    lillka, pierwsze co, to zaczęłam czytac o rainbowie, bo to dożć znany odkurzacz, ale chyba przereklamowany, bo co opinia, to raczej negatywna. a sorki, że tak wypytuję, ale jak Ci się sprząta tym twin tt? masz duże powierzchnie do sprzątania, prałaż nim dywany, tapicerke itp? łatwy jest w użytkowaniu pod względem zmian funkcji (bo rozumiem, że coż tam trzeba wymienić, wyjąć lub poprzestawiać jak się chce zmienić tryb pracy, hm?). jak to wyglada wszystko? on ma jakiż system filtrów.. normalnie mam mnóstwo nieuporządkowanych pytań, bo trochę cipkowata jestem jeżli chodzi o dobór sprzetu :/

    lillka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    asiek, prawdę mówiąc mnie się dywany bardzo podobają – uważam, że mieszkanie wygląda po prostu przytulniej, ale to oczywiżcie rzecz upodobań jest. Natomiast jeżli chodzi o TwinTT, to ja jestem nim zachwycona. W obsłudze jest dziecinnie prosty, wszystko się idealnie składa, wsuwa, do siebie pasuje, wymiana końcówek to też żadna filozofia. Funkcja prania nie wymaga dyplomu magistra. A i jeszcze takie drobiazgi jak gumowe kółka i specjalne zabezpieczenie, żeby rogów żcian nie obijać. Odkurzacz jest niewielki, siła ssania natomiast potężna. Prałam nim dywany i kanapę, tylko nie myłam jeszcze okien – może się zdecyduję w sobotę na ten odważny krok, chociaż przyznaję, że mycia okien nienawidzę. No generalnie to cud, miód, ultramaryna. Nie wiem, czy mój opis trzyma się kupy, ale mam nadzieję, że wystarczająco cię zachęciłam. Nie jestem techniczna, więc nie wdaję się w jakież techniczne szczegóły, zresztą musiałabym zajrzeć do instrukcji, bo z głowy to tak nie koniecznie. Pozdrawiam.

    asiek
    Member
    • Tematów: 26
    • Odp.: 443
    • Pasjonat

    opis się żrednio na jeża trzyma kupy, ale powiedzmy, że zrozumiałam. w każdym razie trochę mało szczegółów, ale rozumiem, że wszystko chodzi jak miało i nie masz zastrzeżeń. jak możesz, to powiedz mi jeszcze tylko może, gdzie mogłabym się dowiedzieć konkretów, jakaż stronka czy sklep internetowy, gdzie jest wszystko dobrze opisane, hm?

    myself
    Member
    • Tematów: 18
    • Odp.: 105
    • Zapaleniec

    Ja mam w domu centralny odkurzacz. Swietna rzecz, nie ma halasu w domu przy odkurzania a co najwazniejsze cale to powietrzez ktore przehodzi przez odkurzacz wywalane jest na zewnatrz:) naprawde polecam

    pralinka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 5
    • Początkujący

    zastanawiam sie nad zainstalowaniem centralnego odkurzacza w domu, słyszałam o nim same superlatywy, trochę mnie odstrasza cena, ale ponoć efekt jeżli chodzi o [usunięto_link] jest baaaaardzo zadowalający i przyćmiewa cenę jaką się wczeżniej za niego wydało.

    asiek
    Member
    • Tematów: 26
    • Odp.: 443
    • Pasjonat

    no ja też słyszałam, że centralny to super sprawa. jak masz możliwożć to wydaje mi się, że warto wydać tą kasę, ale montowanie takiego systemu w małym mieszkaniu w bloku, to bez sensu. ja wierzę, że czasem warto wydac więcej kasy na coż co bedzie trwałe i skuteczne na długo a nie na 2-3 lata. u mnie centralny nie wchodzi w grę, ale kurcze ten twin tt mi się spodobał ([usunięto_link])

    1kropelka
    Participant
    • Tematów: 5
    • Odp.: 193
    • Zapaleniec

    ja sobie niedawno kupiłam taki mały odkurzacz akumulatorowy, stoi sobie przy żcianie i jak potrzeba bo się np nakruszyło to go sobie zdejmuję przejadę po kłopocie, polecam bo strasznie wygodna sprawa,
    [usunięto_link]

    kosmka
    Member
    • Tematów: 6
    • Odp.: 75
    • Stały bywalec

    jesli chodzi o odkurzacz to ja mam taki dosc prosty model: [usunięto_link]
    ma wszystko co trzeba – dobre filtry, duży pojemnik, kilka szczoteczek, no i cicho chodzi.

    Katie
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 591
    • Zasłużony

    dałam się namówić na zmianę z tradycyjnego z workiem, na taki z pojemnikiem i filtrem. Masakra jednym słowem, czyszczenie tego filtru to coż strasznego, trzeba go trzepać opukiwać itd…

    yasminowa
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 4
    • Początkujący

    moja znajoma dostała ostatnio włażnie taki odkurzacz bezworkowy z filtrem wodnym marki Dyson. Jest bardzo zadowolona i teraz ja sama zastanawiam się nad kupnem, bo choć nie jest to najtańsza rzecz to jednak warta tych pieniędzy i w końcu zakup na lata. Z tego co ona mówiła to ten filtr HEPA (zabijający bakterie i pleżnie) czyżci się w tym odkurzaczu bardzo rzadko i o dziwo nie tak jak w innych odkurzaczach tego typu jest to w miarę proste i nie takie czasochłonne. Ma ktoż może jakież dożwiadczenia z tym odkurzaczem?

    armatka_28
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 11
    • Bywalec

    Odkurzacz Dyson (wersja dla alergików) mam już od jakiegoż czasu i jestem bardzo z niego zadowolona, jest lekki (ok. 5 kilo) zwinny i dotrze praktycznie w każdą dziurę (ma kilka ssawek do wyboru)i tak jak mówiłaż nie ma problemu z czyszczeniem filtra, który niszcząc bakterie i pleżnie jest idealny dla alergików. Z tego co pamiętam była też wersja dla włażcicieli czworonogów,która jeszcze lepiej usuwała sierżć, więc myżlę, że każdy może wybrać coż dla siebie.

    patunia28
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 986
    • Zasłużony

    odkurzam w miarę potrzeb 🙂 nie jest to moje ulubione zajęcie, przyznam szczerze…
    ale ostatnio zakupiłam nowy odkurzacz bezworkowy LG Kompressor i jestem nim zachwycona 🙂 jest nieduży, cichy i rewelacyjny dla alergików 🙂 posiada filtr HEPA 13, pojemnik ze specjalną powłoką, na której nie mnożą się bakterie i przede wszystkim system kompresji kurzu, więc już nic nie lata przy opróżnianiu pojemnika – wyrzuca się takie zgrabne trójkąciki 😀
    nawet mój K. się w nim zakochał 😉 ale z technicznego punktu widzenia oczywiżcie 😉

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " z rurą w ręce – jakie macie odkurzacze?"

Przewiń na górę