• Autor
    Odp.
  • tigerka
    Member
    • Tematów: 83
    • Odp.: 2179
    • Ekspert

    Od 7 lat wyrasta i w zasadzie wyrosl mi juz zasrany zab madrosci ale do dzis mnie pobolewa casem abrdzo i nasila sie bol do ucha,gardla,ledwo ziewam,jem,problem z przelykaniem ,mdlosci ,bole glowy. Kto wie mzoe nawet te moje zawroty glowy sa tego pwoodem? Nie wiem co robic a nienawidze dentysty i ostatnio tam bylam w podstawowce bo odpukac mam chyba zdrowe zabki i biale wiec nie wiem co robic…
    Jak u Was wyglada z zebami madrosci?Tez Wam tak przeszkadzaja??Bola itp.?? Czy jestescie z Tych,ze macie 8-mki a nic nie czulyscie??To zazdroszcze:/ Wogole wyszedl mi na dole po prawej stronie nie rowno z innymi zebami lekko z boku i wnerwia mnie ON !! Po co one wyrastaja ALA:/ 🙁

    Prosze napiszcie cos na ten temat.Nie wiem co robic?

    Zielonooka
    Member
    • Tematów: 32
    • Odp.: 3393
    • Guru

    JA nie mam, ale słyszałam jak to boli. Niestety, nie umiem Ci pomóc:/

    parvati
    Member
    • Tematów: 47
    • Odp.: 4641
    • Guru

    nie chodzenie do dentysty, czy do ginekologa ze strachu to moim zdaniem straszna glupota. typowa zreszta dla polskich kobiet.

    zeby madrosci raz na jakis czas uaktywniaja sie powodujac bol jakich malo. wazne jest, zeby wtedy przeplukac kieszen, w ktorej rosnie zab plynem antyseptycznym. osemki zwykle psuja sie najszybciej. a to, ze nie czujesz bolu, nie znaczy, ze nie masz ubytkow. to nic nie boli, raczej sprawia, ze bol jest mniejszy. ja zawsze chodze do dentysty, gdy uaktywnia mi sie ktoras z osemek.

    pomga tez plukanie roztworem sody oczyszczonej. to mozna zrobic samodzielnie,w domu. to tez porada dentysty.

    tigerka
    Member
    • Tematów: 83
    • Odp.: 2179
    • Ekspert

    Wiesz ja jakos do ginekologa chodze co jakis czas na kontrole etc. I sie nie boje a u dentysty jak pisalam dosc dawno nie bylam i zawsze od ndziciaka balam sie wyrywania zebow ,wiec nie opisuj pervati bzdur i wcale to nie jest glupota. Wyluzuj dziewczyno:/ A za rady z plukaniem dziekuje.

    abi
    Member
    • Tematów: 23
    • Odp.: 1341
    • Maniak

    Mi na dole wyrastają już od trzech lat. Ból okropny. Niestety mam za małą szczękę i zaczęły mi krzywic zęby. Za namową ortodonty zdecydowałam się je usunąc. Niestety jest to troszkę poważny zabieg. Wycinam je u chirurga. Jednej już się pozbyłam. Przeżyłam 😀 😀 Za dwa tygodnie drugi zabieg. Potem tylko żciągnąc szwy i będę miała je z głowy 😀
    tak więc tigerko wiem jak Cię musi bolec, bo przezywałam te same dolegliwożci. Szczerze współczuję…

    parvati
    Member
    • Tematów: 47
    • Odp.: 4641
    • Guru

    nie dbanie o wlasne zdrowie…taaak…to madrosc, nie glupota.

    iga
    Member
    • Tematów: 20
    • Odp.: 916
    • Zasłużony

    Ja mam juz trzy „ósemki”, czwarta zaczyna sie uwidaczniać. Z kazda z nich były jakies problemy…głównie polegające na tym, że wdawała sie jakas infekcja…wrrr… 😕 Najgorsze jest to, że one się jakby „budzą” na jakiż czas, przysparzają problemów, po czym znowu „przysypiają”… 😡

    tigerka
    Member
    • Tematów: 83
    • Odp.: 2179
    • Ekspert

    Parvati nie bede sie klococic bo widze,ze masz taki a nie inny charakter… ku Twojej wiadomosci to zbam o siebie i o swoje zdrowie! Zeby mam raczej zdrowe tylko ten zab madrosci :/ Ten bol….

    Dzieki dziewczyny za opinie! 🙂 Przynajmniej nie ejstem sama z cierpieniem bolu…kurde dzisiaj to nawet ledwo rpzelykam,ziewam i nie moge jesc prawa strona!Caly bol promieniuje az do ucha i w dol i gore czyli mam tez bol glowy lekki:/ ehhh Pomyslec,ze to dopiero moj 1 zab madrosci…i zeby bylo smieszniej raz wylazi do konca a raz sie chowa :/ I lekko z boku sobie urusl wrrrrrr 😡 😕 🙁 Zobacze co bedzie dalej… a wyrywania sie boje bo kumpela mowila,ze samo wyrywanie nie boli bo ma sie znieczulenie ale za to pozniej to masakra i nic nie mogla pic,jesc i jeszcze bardziej z bolu sie zwijala.Nie wiem nie znam sie na zebach ale byc mzoe to rowniez glowne znaczenie ma dentysta dobry. 🙄
    Moze zna ktos dobrego dentyste w Poznaniu? yhm 🙄

    mia1980
    Member
    • Tematów: 26
    • Odp.: 1222
    • Maniak

    ja tez zabkuje od kilku lat. z tego co slyszałam to te żabki często wyrastaja juz popsute i kwalifikuja sie do wyrwania. Popytaj sie wsród znajomych o dobrego dentyste i idź z nimi. Teraz jest taka technika ze nawet cie nie zaboli jesli będą do usuniecia.

    tigerka
    Member
    • Tematów: 83
    • Odp.: 2179
    • Ekspert

    Mia1980 mowisz,ze nie boli NAPEWNO? 🙄 😕 Jakos sobie tego nie wyobrazam a z natury nerwuskiem ejstem i wszystkim i wszystkimi sie przejmuje 🙁 Ehh zobacze jak dalej bedzie… Dziekuje za moje zrozumienie..

    mia1980
    Member
    • Tematów: 26
    • Odp.: 1222
    • Maniak

    musisz sie jakos zebrac i iżć bo mozesz sobie takie bagna narobic ze dopiero cie będzie boleć. ja kiedys też sie bałam iżć jak mi ząb[to była 6] sie ukruszył, potem dalej sie kruszył az wkoncu zarosło mi to dzikim ciałem no i od czasu do czasu wydobywała sie ropa… no i niestety przez mój strach straciłam żeba bo nadawał sie tylko do wyrwania a gdybym poszła od razu to napewno dałoby sie go zaleczyc. Teraz gdy tylko widzę że coż nie tak to biegusiem do dentystki lecę… no ale wciąz sie boję, tylko ze nie chce byc szczerbata. A co do wyrwania to dała mi zastrzyki [raczej nie bolało jak dawała] potem wzięła jakis przyrząd i wyrwała tez nie bolało. Potem tylko nieco krew mi sie saczyła no i rana chyba nie bardzo sie goiła no ale przy takim spustoszeniu do jakiego doprowadziłam to się nie dziwię

    tigerka
    Member
    • Tematów: 83
    • Odp.: 2179
    • Ekspert

    Dzieki serdecznie Mia1980! 🙂
    Uspokoilas mnie troche.:wink: A powiedz mi tez mialas takie podobne dolegliwosci jak ja?Typu bol straszny promieniujacy do gardla,ucha i bol glowy? Jakos nie puchno ale bol niemilosierny jest i cos czuje,ze czeka mnie w najblizszych tygodniach wizyta u dentysty…:( Ciekawe ile kasy wybole i co powie 🙁 Jak cos bede pisac co i jak.
    Tymczasem piszcie i jeszcze raz piszcie bo widze,ze duzo osob ma problemy z zebem madrosci.
    Pozdrawiam! 😀

    abi
    Member
    • Tematów: 23
    • Odp.: 1341
    • Maniak

    Co do usunięcia ósemek. jak już to postaraj się o skierowanie do chirurga stomatologicznego. Ja usuwam u takiego. Dentysta może nie miec aż tak dobrego znieczulenia i sprzętu. Zabieg da się przeżyc. Jestem tego przykładem 😀 ale czeka mnie jeszcze drugi!!!
    A co dolegliwożci. Miałam identyczne jak Ty. Zęby raz rosły, raz się z powrotem chowały. Masakra, czasem usta było ciężko otworzyc. Ale wycinam je teraz jak nie są jeszcze do końca wyrożnięte.

    asiek
    Member
    • Tematów: 26
    • Odp.: 443
    • Pasjonat

    ja czekam teraz na wyrwanie drugiej ósemki. pierwsza poszła błyskiem. zanim sie obejrzałam, lekarz już mi ją pokazał 😀 trwało to ok. 5 sekund! a bałam się, jak cholera. w ogóle mnie nie bolało, potem też nic, nawet żadnego procha nie brałam, opuchnieta nie byłam (przykładałam sobie do polika lód tego dnia) i po sprawie. nie a się czego bać. tylko ja miałam ją całą na wierzchu, nie trzeba było przecinac dziąsła ani nic 😉

    abi
    Member
    • Tematów: 23
    • Odp.: 1341
    • Maniak

    No a moje są włażnie takie w połowie wyrożnięte. Tzn teraz już tylko jedna. Więc trzeba było ciąc dziąsło:/ ale też nie bylo najgorzej

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Ząb mądrożci :/"

Przewiń na górę