• Autor
    Odp.
  • Kleopatra29
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 1
    • Początkujący

    Kochane

    Moja siostrzenica włażnie ząbkuje. Chcemy jakoż jej ulżyc. Szukałam w Internecie i szukałam, aż znalazłam artykuł „Niespokojny maluszek” na [usunięto_link]. Polecają tam Viburcol N, ale ja tam wolę poznac Wasze opinie, może znacie ten lek…

    marizka
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 16
    • Bywalec

    [usunięto_link] wrote:

    Kochane

    Moja siostrzenica włażnie ząbkuje. Chcemy jakoż jej ulżyc. Szukałam w Internecie i szukałam, aż znalazłam artykuł „Niespokojny maluszek” na [usunięto_link]. Polecają tam Viburcol N, ale ja tam wolę poznac Wasze opinie, może znacie ten lek…

    Jeżeli dziecko jest rozdrażnione to może herbatki uspokajające ża specjalne dla maluszków no a na dziąsełka żel łagodzący lepiej małym dzieciom nie podawać żadnych leków

    arpka
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 31
    • Bywalec

    Viburcol N używa moja siostra, młoda mama, bała się podawać tabletki i postawiła na homeopatię. Piotruż jest spokojniejszy, po usmiechu widać że czopki dały radę Polecam w imieniu siostry 🙂

    aquila
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    najlepszy sposób to skórka razowego chleba, ale przy naprawdę dużych bolesnożciach żeby maluszek sie nie męczył podaję jeden czopek viburcol, pomaga

    klaudia84
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 44
    • Bywalec

    Mój mały ząbkowanie przechodził raczej łagodnie, co nie oznacza, że nie było kilku dni kiedy wrzeszczał, marudził i ogólnie nic mu nie pasowało. Wtedy do buzi wkładał albo gryzaczek, albo też dawałam mu skórkę od chleba (przedmówczyni też o tym wspominała 🙂 ).
    Jeżeli jednak ból mu dawał się we znaki, to aplikowałam mu czopek i po kłopocie. Viburcol działa dosyć długo i jest bezpieczny, co przedkłada się na wielki plus w jego stosowaniu.

    Dorota123
    Participant
    • Tematów: 28
    • Odp.: 1610
    • Maniak

    bardzo fajny artykuł 🙂 zauważyłam, że jest ich na akademii więcej, fajna stronka, dodałam do ulubionych 🙂

    moniapog
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 19
    • Bywalec

    Moja znajoma bardzo sobie chwali Viburcol jej córeczka w miarę szybko sie uspokaja. Ja osobiżcie go nie stosowałam ale na pewno zrobiłabym to gdyby było potrzebne

    Dorota123
    Participant
    • Tematów: 28
    • Odp.: 1610
    • Maniak

    u nas nie działał, do tej pory leży niedokończone opakowanie….

    Dorota123
    Participant
    • Tematów: 28
    • Odp.: 1610
    • Maniak

    niestety nie 😕 czytałam, ze to dosć ważne, żeby dziecko tego nauczyć, ale jakos nam nie idzie, myżle, ze to przez to, ze mały uwielbia zjadać paste ze szczoteczki 😕
    ostatnio zabieram go ze sobą do łazienki z nadzieją, że podpatrzy o co chodzi 😉

    moniapog
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 19
    • Bywalec

    Hmm jak to ze wszystkim na każdego coż innego działa. Słyszałam dużo dobrych opinii o Viburcolu mój Kubuż ma już 3.5 lat więc ząbkowanie i kolki mamy za sobą i przetrwane. Co do płukania to Kubuż przez jakiż czas przy myciu zębów połykał wodę niestety ale teraz już spokojnie płucze i nawet chętnie. Ale te pasty dla maluszków raczej są bezpieczne nawet gdyby połknęły???

    klaudia84
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 44
    • Bywalec

    No teoretycznie powinny być bezpieczne – wszak są produkowane tylko dla dzieci. Jednak z drugiej strony każdy lekarz powie, że maluszek musi szczotkować ząbki pod nadzorem dorosłego, a więc istnieje jakież ryzyko (zadławienie się szczoteczką – odruchy wymiotne, spałaszowanie tubki smakowej pasty do zębów etc.). Ja pamiętam, jak byłam dzieckiem, a było to juz daaaawno temu, to jadłam pastę, a przecież wtedy nie było past dla dzieci, a te które były dostępne dalekie były od ideału. Nieraz zjadłam pastę i nic mi nie było 😀

    A przy ząbkowaniu to rzeczywiżcie można zastosować wczeżniej już wspomniany viburcol, ponieważ jest bardzo łagodny, a jednoczeżnie skutecznie walczy z bólem u maluszka.

    aska1980
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 43
    • Bywalec

    No jak nie zjadać takiej pasty jak te dla dzieci są takie smakowicie pachnące 🙂 Ja jak była mała to namiętnie jadłam chlorchinaldin (tabletki na gardł, nie wiem czy tak to się pisze) bo był słodki.
    Można w sieci znaleźć też jak masować dziąsła maluszkowi bezpożrednio używając nakładki silikonowej na palec lub przez skórę buzi.
    U nas akurat viburcol zadziałał, stosowałam go gdy pojawiał się stan podgorączkowy przy ząbkowaniu.

    moniapog
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 19
    • Bywalec

    klaudia dla mnie jest tak oczywiste że trzeba z dzieckiem myć zęby z tych względów o jakich pisałaż że nawet o tym nie wspominałam. A o bezpieczeństwie pomyżlałam że jak połknie taką pastę to nie będzie miał nie wiem przesadnie mówiąc zatrucia.
    A wa jaki inny sposób radzicie sobie z ząbkowaniem u dzieci oprócz podawania czopków viburcol???

    aquila
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 7
    • Początkujący

    ząbkowanie to koszmarek każdej mamy, moje maleństwo każdy ząbek opłakało, ale jak juz pisałam viburcol dał radę 😀 – napewno będę starac się żeby dziecko od początku pamiętało o obowiązku mycia zębów – wierzcie mi dziewczyny – a mówi wam to osoba która miała wczoraj kanałówke 🙂 – że warto zadbać żeby później nie trzeba było wydawać 500 stówek !!! za ząbka…

    moniapog
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 19
    • Bywalec

    O dziękuję bardzo za leczenie kanałowe choć nie wiem czy mnie nie czeka. Bo nie najlepszy dentysta u którego byłam kiedyż zaplombował mi wszystkie ósemki i teraz do niczego się nie nadają ale zwlekam z wizytą u dentysty. A moje dziecko po pierwsze przeszło ząbkowanie i nie potrzebujemy viburcolu choć dobrze wiedzieć na przyszłożć a po drugie czasami jak ja zapomnę to on mi przypomni o myciu zębów.

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Ząbkowanie"

Przewiń na górę