• Autor
    Odp.
  • Kaska123
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 23
    • Bywalec

    złe sny złymi snami … ale wiem po sobie, że jeżli nie przygotujesz sobie porządnie miejsca spania- to na pewno to nie pomaga. Ważne jest żeby sypialnia faktycznie kojarzyła nam się z miejscem odpoczynku, najlepiej nie uczyć się tam, nie jeżć, nie robić nic rozrywkowego, a następnym krokiem jest IDEALNIE dobrany materaz poduszka etc.

    klakierr99
    Member
    • Tematów: 8
    • Odp.: 19
    • Bywalec

    Ważne jest też odpowiednio wygodne łóżko.

    Mart
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 153
    • Zapaleniec

    ważne łózko, poduszka, ustawienie go. Wiele czynników ma znaczenie. A o samych problemach ze snem możecie sobie tu poczytać:
    [usunięto_link]

    Kaska123
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 23
    • Bywalec

    o dzięki Mart ciekawa stronka.. mnie koleżanka namawia do zainwestowania w naturalną pożciel, która dba o dobrą wentylację skóry podczas snu…kurde kto wie ja sto razy się odkrywam i przykrywam w nocy, może to by załatwiło sprawę…

    hostessa
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 653
    • Zasłużony

    mart fajny link 🙂 co do snu to dobre łóżko na bank pomaga! mój tata ma bezdech który bardzo łatwo można opanować dlatego dobrze iżć z tym do lekarza

    aqua_virgus
    Member
    • Tematów: 0
    • Odp.: 19
    • Bywalec

    Wydaje mi się, że za zaburzenia snu w większym stopniu odpowiedzialny jest stres czy inne choroby niż to pod jaką pożcielą i w jakim łóżku się żpi. Jeżli ktoż nie ma zmartwień i ogólnie rzecz biorąc jest zdrowy to nie widzę powodu, aby nie był w stanie się wyspać nawet na najtwardszym materacu 🙂 Ja też przez dłuższy czas cierpiałam z powodu bezsennożci i trochę się poprawiło w tym względzie od kiedy zaczęłam brać melatoninę ( aptekarka z apteki za grosze w manufakturze poleciła mi jako tani i jednoczeżnie skuteczny żrodek na tego typu problemy ).

    Mart
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 153
    • Zapaleniec

    ja powiem szczerze skonfundowałam się i już nie mam takiej pewnosci, niby takie oczywiste a odkad zaczelam miec problemy z kregoslupem zaczyłam dowiadywać się wiele ciekawych informacji Również o wpływie kręgosłupa na moje niedosypianie, zmęczenie. Inwestycja w poduszkę była dobrym rozwązaniem a pożciel myżlę że poprawia komfort.
    A artykuł, zaciekawił mnie na tyle, że wciągnęłam się w ogóle o czytaniu o zabiegach i wszystkich cudach które sa w tej klinice Medi Clinique. 🙂

    hostessa
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 653
    • Zasłużony

    co do snu to nie ma tak że to bardziej stres, poduszka czy inna sprawa chodzi o to że każdy z nas ma inną przyczynę tego że się nie wysypia i trzeba podejżć indywidualnie do każdego 🙂 to tak jak bym teraz napisała że skoro stres nie daje Ci spać to zamiast melatoniny z apteki lepsza jest herbatka z melisy 🙂
    co do kręgosłupa to rzeczywiżcie może być duży problem a jesteż pod kontrolą lekarza?

    jagoda4
    Member
    • Tematów: 21
    • Odp.: 871
    • Zasłużony

    Łóżko,poduszka,pożciel i dodam do tego wywietrzony pokój przed snem.W takim chłodnym powietrzu lepiej się zasypia:)

    agata35
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 14
    • Bywalec

    1. dobrze wywietrzony pokój + 2. odpowiednia pożciel + 3. (opcjonalnie) ktoż do przytulenia = spokojny sen

    1. wietrzyć przez minimum 10 minut przed pójżciem spać;

    2. ostatnio coraz czężciej słyszę o wełnianej pożcieli i jej włażciwożciach (google wyrzuca np. taką stronę: [usunięto_link]), więc jeżli dysponuje się odpowiednimi funduszami, to można sobie i na taką przyjemnożć pozwolić – w końcu sen jest bezcenny 🙂

    3. poleciłabym mojego męża, gdyby nie to, że już zajęty 😉

    Słodkich snów!

    hard-man
    Member
    • Tematów: 87
    • Odp.: 2351
    • Ekspert

    a ja radzę twardą dechę pod głowę do w pól do trzeciej – później jasieczka…
    dalej już tylko… weź mnie w ramiona… 😀 dodaj… kochanie…

    hostessa
    Member
    • Tematów: 5
    • Odp.: 653
    • Zasłużony

    zgadzam się i co do partnera w łóżku i co do wełnianej pożcieli bo z obu jestem zadowolona ;P i uważam że to dobry wybór ale dla zdrowych osób… bo tak jak pisałam np mojemu tacie ani pożciel ani żona nie pomoże na bezdech dlatego jeżli macie kogoż z bezdecham to lepiej wysłac go do lekarza

    agata35
    Member
    • Tematów: 2
    • Odp.: 14
    • Bywalec

    [usunięto_link]: a jak długo korzystasz juz z takiej poscieli? bo ciekawa jestem, jak sie sprawdza w dluzszym okresie – czy np. sie nie mechaci?

    sadzonka
    Member
    • Tematów: 4
    • Odp.: 63
    • Stały bywalec

    mi pomaga spokojna muzyka…ale na każdego działa co innego

    malwina7788
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 19
    • Bywalec

    niezbyt miękki materac, pożciel wełniana, ciepłe mleko przed snem i jasne, pastelowe kolory w sypialni, w czasie lata jeżli jest możliwożć to uchylone okno najlepiej

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " ZŁE- SPANIE"

Przewiń na górę