zupa w lodówce – ile może stać?

  • Autor
    Odp.
  • kotka
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 19
    • Bywalec

    Może temat jest żmieszny, ale jestem ciekawa, ale – wg Was – może stać w lodówce zupa tak, żeby nadawała się do jedzenia? Czy jest to zależne od zupy? Mój chłopak uważa, że po dwóch dniach trzeba już ją wylać, u mnie w domu się tak nigdy nie robiło.. 🙂 A jak Wy robicie?

    WarnGirl
    Member
    • Tematów: 50
    • Odp.: 4672
    • Guru

    U mnie zawsze zostaje troche zupy z obiadu i chowamy ją do lodówki(bo ja mam wtedy na drugi dzień-zupy to jedyny obiad przy którym nie wybrzydzam 😉 ).Czasem sobie taka reztunia dłużej posiedzi w lodówce,a ja ją i tak zjadam ze smakiem 🙂 myżlę,że może stać kilka dni…tak do 4 max,bo potem to chyba sie psuje czy coż…? 😉 (nie jestem obeznana za bardzo w kuchennych pieleszach…tak z obserwacji piszę 😉 )

    Mi
    Member
    • Tematów: 18
    • Odp.: 424
    • Pasjonat

    A ja po prostu pierwsze to oglądam i wącham, jeżli ok to próbuję maleńką dawkę, jeżli ok to większą i jeżli wszystko wydaje się w porządku to podgrzewam. Jakby była skwaszona to wówczas się troch pieni. Nie przejmuję się tym jeżli byłaby nawet lekko podkwaszona a nie czułabym tego i mnie by smakowała. Przecież to chyba nie trucizna. Tak więc nie mam wyznacznika co do ilożci dni. Z resztą wydaje mi się że zależy to od zupy- np. zabielane mogą się szybciej psuć, rosół zawsze utrzymuje się długo. Inaczej też sprawa wygląda w zimie a inaczej w lecie. W lecie to moment zupa się kwasi, nawet w lodówce. Tak więc ciężko okreżlić ważnożć zupy.

    charlize
    Member
    • Tematów: 18
    • Odp.: 271
    • Zapaleniec

    Ciężko jednoznacznie powiedzieć jak długo zupa może stać, jednak u mnie zazwyczaj dłużej niż 3 dni zupy nie trzyma się w lodówce. Przed odgrzaniem i zjedzeniem zupy warto ją powąchać i spróbować czy nie jest kważna i nie żmierdzi. Jeżli nie to można żmiało jeżć 🙂

    Fenris
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 757
    • Zasłużony

    W akademiku i miesiąc, potem tylko kożuszek zdjąć i można jeżć: wink :<żart>

    A tak poważnie, to około 3-4 dni. Zupa też może kważnieć, jak wygląda bardzo podejrzanie, albo smakuje dziwnie, lepiej nie ryzykować.

    szaloona
    Participant
    • Tematów: 26
    • Odp.: 289
    • Pasjonat

    Moim zdaniem to jest chyba indywidualna sprawa każdej zupy;) taki mały żarcik. Ale moim zdaniem taka zupa może stać w lodówce maksymalnie trzy dni;) Moim zdaniem najkrócej może stać w lodówce rosół. Mimo, że jest w chłodzie lubi szybko się popsuć;/

    Figlarna
    Participant
    • Tematów: 0
    • Odp.: 38
    • Bywalec

    Z kapuśniakiem powinien być najmniejszy problem. Do 4 dni myślę, że da radę! Jak coś zawsze można zagotować w słoiku

    kropla deszczu
    Participant
    • Tematów: 4
    • Odp.: 133
    • Zapaleniec

    Rosół dwa dni, bo potem przechodzi garnkiem, chyba, że przechowuję w słoiku. Kapuśniak 4 dni, kalafiorowa 2 dni, grochowa 3 dni, ogórkowa 3 dni. Warzywna 2 dni, bo twardnieją ziemniaki. Krupnik 3 dni

    Katarzyna345
    Participant
    • Tematów: 4
    • Odp.: 27
    • Bywalec

    ja to nie trzymam w ogóle. Zjadam od razu lub wylewa/wyrzucam. Nie lubie odgrzewanego jedzenia i nieswiezego smaku. bleeeee

    ela12
    Participant
    • Tematów: 1
    • Odp.: 16
    • Bywalec

    Moze stac do 3 dni

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " zupa w lodówce – ile może stać?"

Przewiń na górę