• Autor
    Odp.
  • meeegi13
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 10
    • Bywalec

    hej dziewczyny

    debiutuje na forum wiec prosze o wyrozumialosc. sklonilo mnie do tego cos niepokojącego. Czytałam dzisiaj w interenecie o dietach itp i w jednym miejscu napisano o jakiż ketonach w moczu. jeżli występując to podobno nie powinno sie odchudzać. ale juz nie napisali dlaczego. Wie któraż z Was coż o tym?? Jestem na diecie od miesiaca i nie wiem teraz…

    Empatia
    Participant
    • Tematów: 9
    • Odp.: 97
    • Zapaleniec

    Ketony w moczy są pierwszym objawem cukrzycy a także np. chorób serca, udaru mózgu, zapalenia trzustki, złych dawek insuliny, ciąży. Może być to, też objaw ketonurii. Przy cukrzycy nie wolno na własną rękę się odchudzać!!! Gdy zaczyna brakować insuliny, tłuszcz zaczyna się spalać zamiast glukozy, co powoduje produkcję ciał ketonowych. Oddaje się wtedy często mocz, by oczyżcić organizm z acetonu, który jest niezabezpieczony dla zdrowia. Dochodzi wtedy do kwasicy ketonowej i leczy się to poprzez insulinoterapie. Do nadmiaru produkcji ketonów dochodzi także przy głodzeniu się.

    meeegi13
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 10
    • Bywalec

    wow! no to mnie zastrzeliłaż! w takim razie musze zrobić badania, moczu czy krwi też???? Badanie moczu to może nawet dzisiaj zrobie w domu..normalnie sie nie że przestraszyłam ale zaczęłam się zastanawiać nad tym poważnie..

    Empatia
    Participant
    • Tematów: 9
    • Odp.: 97
    • Zapaleniec

    Najpierw pojawiają się ketony we krwi, gdy jest już ich za dużo pojawiają się w moczu, a nawet w płucach i się ”wydycha” aceton, czuje się wtedy nieprzyjemny zapach z ust. Ketony w moczu sprawdza się specjalnymi paskami, ale jeżeli nie ma ich jeszcze w moczu, warto zrobić badania krwi. Są specjalne glukometry do badania ciał ketonowych we krwi, a zarazem poziom glukozy , cholesterolu. Obecnożć ketonów może być spowodowana zbyt drastyczną dietą (odchudzanie).

    meeegi13
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 10
    • Bywalec

    a powiedz mi sa jakież możliwożci zeby zbadać to w domu? Ja nie mam zwyczajnie czasu na łażenie po labolatoriach…poza tym wydaje mi sie ze moja dieta była normalna i bez zadnych „udziwnień”. są jakież testy do zrobienia?

    Empatia
    Participant
    • Tematów: 9
    • Odp.: 97
    • Zapaleniec

    Pisałam w pożcie powyżej, że można kupić bez refundacji, ale to drogo kosztuje – glukometr (OPTIUM XIDO – PASKI TESTOWE DO POMIARU STĘŻENIA CIAŁ BETA-KETONOWYCH WE KRWI, zestaw 10 pasków ) i paski do moczu np. URS 10 test do ogólnego badania moczu 5 szt. lub inne wystarczy zapytać w aptece o paski do moczu lub krwi do mierzenia ketonów w moczu bądź w krwi.

    meeegi13
    Member
    • Tematów: 1
    • Odp.: 10
    • Bywalec

    eeee faktycznie…przepraszam Cie, chyba byłam zbyt mocno roztargniona. Z tego co widze to ten urs10 jest najprostszy w obsłudze…jutro może zajrze do jakiejs apteki i go kupię, bo w necie nie chce czekac na przesyłke..zobaczymy co z tego wyjdzie.. z góry dziekuje Ci za pomoc:)

    Rencia
    Member
    • Tematów: 9
    • Odp.: 491
    • Zasłużony

    meeegi13 – > jak zajrzysz na blog który mam w stopce to tam masz włażnie taki test, dzięki któremu możesz sprawdzić te ketony + instrukcja gdyby były problemy 🙂

Musisz się zalogować by napisać odp. w temacie: " Ketony w moczu????"

Przewiń na górę