Glitter tounge – czyli trend brokatowego języka

Instagram nie przestaje zaskakiwać. Użytkownicy porywają się na przeróżne stylizacje i chwyty urodowe. Tym razem prezentujemy brokatowy język, który króluje obecnie na instagramowych kontach.

Foto my_sandylife.Instagram

W związku z tym, że pisaliśmy już o falowanych brwiach, czy różu na policzki w kształcie serc nie mogliśmy ominąć brokatowego języka. Brokat ostatnio zdobył serca wielu influencerów i blogerek beauty. Dodają go wszędzie i na wszystko. O ile a makijażu oczu nie jest tak kontrowersyjny, to już #glittertounge z pewnością jest.

Brokat, który zdobył serca kobiet

Cały rok 2017 i początek tego upływa pod hasłem „glitter”. Jest to niezaprzeczalny hit internetu. Oczywiście modę na błyskotki szybko podłapały firmy kosmetyczne produkując brokatowe cienie. W Polsce po blogerskim odkryciu potencjału kleju do brokatu NYX’a bardzo trudno dostać błyszczące produkty, czy to w sklepach internetowych, czy stacjonarnych.

Oczywiście najlepszym pretekstem do wykorzystania brokatu będzie impreza, ale możemy użyć także mocniejszego rozświetlacza na policzki czy linię wodną dolnej powieki. Pierwsza opcja wspaniale podkreśli nasze kości policzkowe, a druga powiększy optycznie oko.

Foto my_sandylife.Instagram

Co z tym językiem?

Brokatowy język jest ostatnio dość popularny. Na czym to polega? Nic prostszego, wystarczy nałożyć sypki brokat na język. Oczywiście nie jest to stylizacja na wyjście, bo trudność sprawiałoby zarówno mówienie jak i jedzenie. Przecież żadna z nas nie chciałaby połknąć kilograma brokatu popijając wodę. Jednak na zdjęciach sprawdza się świetnie i porywa followersów.

Kto to wymyślił?

Cały pomysł należy do australijskiej wizażystki Jacinty Vulković, która jest specjalistką w zdobieniu ust brokatem. Wszystko stało się przypadkiem. Podczas wykonywania błyszczącego makijażu ust trochę brokatu osypało się na języku. Efekt na tyle spodobał się autorce, że postanowiła uwiecznić go na zdjęciu.

Czy podejmiecie się próby sfotografowania swojego brokatowego języka?

Izabela Żyndul