„Moja sarenko” i „moja kapustko”, czyli jak wyrazić uczucia zagranicą

Jakimi słówkami uwodzą Francuzi i Włosi? Czy język niemiecki może być romantyczny? Jeśli planujesz wyjazd za granicę z ukochaną osobą lub chcecie spędzić czas obcojęzycznym towarzystwie, warto dowiedzieć się, jakie są najpopularniejsze czułe słówka w językach obcych.

Dlaczego smartfony są niebezpieczne dla zdrowia?

Według badań CBOS z 2017 roku ponad 50 % Polaków korzysta ze smartfonów. Część z nas nie wyobraża już sobie nawet życia bez smartfonu, ale czy to bezpieczne?

Kilka słów o parzeniu kawy w domu

Wśród Polaków można zauważyć coraz większą potrzebę zgłębiania tematów żywieniowych. Nie chodzi wyłącznie o kwestie dietetyczne, ale o samą świadomość na temat produktów, które spożywamy. Tak samo jest w przypadku kawy.

Kwiatowa rewolucja na kobiecych rajstopach

Projektanci mody prześcigają się w pomysłach na trendy w sezonie wiosennym. Widzieliśmy już kolorowe makijaże i propozycje letnich stylizacji. Są jednak elementy, które nigdy nie wychodzą z mody. Motyw kwiatów każdego roku gości na sukienkach. Coraz częściej pojawia się także na butach.

W obiektywie Mario Sorrenti – nowa kampania MANGO

Mango prezentuje najnowszą wiosenno-letnią kampanię SS18, wykonaną przez fotografa Mario Sorrenti, która skupia się wokół intymności i zależności pomiędzy ludźmi. Anna Ewers, Amber Valetta oraz Noah Mills przekazują jednomyślnie ideę przynależności do grupy.

LiftPico, czyli dwudniowy lifting twarzy

Pierwsze objawy utraty jędrności skóry i zmiany owalu twarzy pojawiają się około 30 roku życia. Czas ten jest oczywiście indywidualny i zależy od skłonności rodzinnych oraz trybu życia (odżywianie, nawodnienie, ekspozycja na UV).

Przeziębienie czy grypa – co zaatakowało?

Szczególnie w tych porach roku, kiedy warunki klimatyczne bywają niesprzyjające, a natura zdaje się sprzysięgać przeciwko człowiekowi, czyli w miesiącach wiosennych, jesienią oraz zimą, bowiem właśnie wtedy w pogodzie zachodzą gwałtowne przemiany, nasilają się obecne u części ludzkości symptomy alergiczne, lecz przede wszystkim wiele osób narzeka na różnego rodzaju dolegliwości o charakterze wirusowym i bakteryjnym.

Dyspareunia – problem podczas uprawiania seksu

Dyspareunia to zaburzenie seksualne objawiające się bolesnym lub utrudnionym współżyciem płciowym. I choć dolegliwość ta nierzadko bywa przyczyną poważnych konfliktów osobistych i lęków, wciąż niewiele pacjentek decyduje się na rozmowę o swoim problemie z lekarzem. Takie podejście to oczywiście błąd, bowiem w tym wypadku przerwanie milczenia jest pierwszym krokiem w kierunku leczenia.

Jak fizjoterapeuta pomoże nam w bólu pleców?

Prawie 80% Polaków doświadczy w ciągu swojego życia ostrego bólu pleców. U części z nich dolegliwości będą nawracać lub staną się przewlekłe, co może obniżyć ich jakość życia i zdolność do pracy. Coraz więcej czasu spędzamy w pozycji siedzącej przed ekranami komputerów, tabletów i telefonów, a posiadanie własnego samochodu odebrało nam ostatnie minuty codziennego marszu na przystanek autobusowy.

Ostroga – bolesny problem stóp

Problem ostrogi piętowej nie dotyczy wyłącznie osób starszych, ale także młodych i w wieku średnim. Schorzenie to może przydarzyć się każdemu, niezależnie od prowadzonego trybu życia.

Hanna Dikta „To nie może być prawda”

Małgorzata jest kobietą szczęśliwą. Ma pracę, którą lubi, zakochanego w niej męża – utalentowanego lekarza, oraz przyjaciółkę.

„Czy zdradę można przebaczyć?”Anne B. Ragde

Czy można liczyć na przebaczenie za zdradę? Nagrodzona Booksellers' Prize Anne B. Ragde powraca w wielkim stylu.

„Piękno wszechświata” Brian Greene

Brian Greene odkrywa przed nami, warstwa po warstwie, kolejne tajemnice rozdziera i pokazuje Wszechświat.

Maja Lidia Kossakowska „Bramy światłości tom 2”

Cykl Zastępy Anielskie to jeden z najbardziej kultowych cykli w polskiej fantastyce, a każdy kolejny tom, niecierpliwie wyczekiwany już jest!

Natalia Jagiełło-Dąbrowska „Kiedy przyjdzie czas”

Urlop na Majorce był najlepszym urlopem w życiu Julii. I zakończył się w najgorszy z możliwych sposobów. Julia wraca do Londynu. Co dalej?

„Zapomniany świat” Tomasz Trzciński

Skrajne niedożywienie nie jest marginalnym problemem - obecnie dotyczy aż 800 milionów ludzi na całym świecie. Czy możemy im pomóc?

Horoskop od 20 do 27 lutego

I kolejny tydzień za nami. Czy był wystarczająco dobry? Bliźnięta w poniedziałek mogą mieć chandrę, przytłaczać je będą codzienne obowiązki, nuda i rutyna. Nie pozwólcie na to, aby złe nastawienie zepsuło kolejne dni!

Pasztet z czerwoną soczewicą

Ze względu na swoje właściwości odżywcze, niską cenę i niezliczoną ilość potraw, które możemy stworzyć z udziałem soczewicy, powinna ona na stałe zagościć w kuchni. Pyszną alternatywą dla wyrobów mięsnych jest pasztet z tej rośliny. Oto on!

Redakcja testuje maseczki CHIC CHIQ

Maseczki CHIC CHIQ to trochę inna wersja znanego wszystkim kobietom rytuału wieczornej przyjemności. Co je wyróżnia i czy warto je kupić? O tym dzisiaj.

Jak zbudować wizerunek firmy przyjaznej cudzoziemcom?

Wyobrażenie na temat firmy nie powstaje znikąd. To element, który organizacja może umiejętnie kreować i realnie na niego wpływać. Oto składowe, które pomogą zbudować wizerunek firmy przyjaznej cudzoziemcom i które przyciągną pracowników z innych państw.