Ile osób potrzeba, aby stworzyć parę butów?

Buty to jedna z najważniejszych części naszej garderoby. Dbamy o nie, chętnie kupujemy nowe, niektórzy je nawet kolekcjonują. W końcu są naszą wizytówką. Czy jednak wiemy jak powstają i ile osób jest zaangażowanych w ich produkcję? Jak rozróżnić dobre jakościowo obuwie od tandety z Chin podpowiada Klaudia Konopka z Conhpol elite.

Ile osób potrzeba, aby stworzyć parę butów?

Zdrowe buty to zdrowe stopy

Polacy lubią dobre buty. Kupują te markowe, skórzane w nadziei, że będą im długo służyć i komfortowo się nosić. Jest to całkowicie słuszne.

Wybierajmy producentów, garbarzy, którzy korzystają z polskich i europejskich surowców. Skóry jakich używa się do wykonania butów powinny spełniać wszystkie normy europejskie i być w pełni bezpieczne. Absolutnie nie mogą zawierać metali ciężkich takich jak ołów, rtęć, nikiel, które są szkodliwe dla zdrowia. I mówimy tu o wszystkich elementach butów, od podeszwy, przez skórę, podszewkę i klej. Zwracajmy uwagę nawet na podszewkę, przecież to ona ma bezpośredni kontakt z naszą skórą – tłumaczy Klaudia Konopka z Conhpol elite.

Gdzie w Polsce szyję się buty?

Coraz częściej stawiamy na polskie firmy. Przestaliśmy już zachwycać się zachodnimi markami, bo przekonaliśmy się, że ich wyroby takie jak buty czy ubrania, nie zawsze są najlepsze. Teraz ludzie chcą eleganckich, dobrych jakościowo rzeczy, które będą nosić do pracy, i które będą się doskonale prezentowały.

Takiego rezultatu nie uzyskamy kupując buty szyte w Azji, warte 40 zł, gdyż rozpadną się nam za 2 tygodnie i nie będzie ich gdzie zareklamować. Stawiajmy na buty szyte w kraju, bo naprawdę mamy rewelacyjne firmy produkcyjne. szyją na cały świat. Conhpol od 40 lat dostarcza Polakom buty, które są szyte w Polsce, ręcznie wykańczane, proces ich produkcji jest złożony, a do końcowego etapu, czyli dostarczenia ich do klienta, takie buty dotyka aż 70 osób! Co robią? M. in. Wykrawają odpowiednie materiały, zszywają cholewki i podszewki, wykańczają, stemplują wyściółkę, opalają nici, formują kształt, ćwiekują, pastują i polerują. A to tylko część z wielu czynności jakie trzeba wykonać, by powstały buty. Aż tylu ludzi dba o to, by Polacy oraz Europejczycy
i nie tylko, mogli chodzić w jakościowych, wygodnych i pięknych butach. – dodaje Klaudia Konopka.

Dopasowane do okazji i ubrania

Buty zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn są wizytówką. Zwłaszcza w świecie biznesu czy showbiznesu, gdzie strój jest często komentowany przez innych.

Dlatego wybierając obuwie, dokładnie zastanówmy się, kiedy i gdzie będziemy je nosić. – Stawiajmy na modele eleganckie i ponadczasowe, jak czarne szpilki czy w kolorze nude, skórzane botki i kozaki. Pasują prawie do wszystkiego i każda bizneswoman wykorzysta je wiele razy. Fashionistki mogą pozwolić sobie na kolorowe wzory i więcej szaleństwa. Panowie natomiast muszą mieć w garderobie parę dobrych oxfordów, mokasynów czy innych bardzo eleganckich i stylowych butów. – radzi Klaudia Konopka.