J-Beauty, czyli japoński sekret oczyszczania twarzy

Koreańskie kosmetyki opanowały cały świat. K-Beauty od dwóch lat zdobywało popularność i już wszyscy znamy maseczki i kremy z Azji. Teraz czas na Japonię i J-Beauty. Jak w tym przypadku wygląda rytuał oczyszczania twarzy?

Foto ______13cm.Instagram

Japońskie kosmetyki także są widoczne na polskim rynku. Znamy takie marki jak Shiseido, czy Sensai. Podstawową kwestią jaka wyróżnia japoński styl to prostota i mniejsza ilość produktów wykorzystywana w pielęgnacji. Koniec z 10 etapowymi procedurami, które podpatrzyłyśmy u koreańskich kobiet. Japonki skupiają się głównie na masażu skóry, który ma skrupulatnie likwidować powstające zmarszczki.

Kremy i sera nadal są pożądane, zwłaszcza te bogate w składniki odżywcze dla skóry. Maseczki podobnie pozostają w użyciu. Jak dobrze wiemy nie tylko mają robić rewolucję cerze, ale także dawać chwilę wytchnienia po męczącym dniu, niczym plaster relaksujący z chwilą tylko dla nas. Która z was nie uwielbia tych momentów z maseczką i malowaniem paznokci? No właśnie! Dlatego Japonki są wytrwałe w postanowieniach i tylko systematycznie powtarzane pielęgnacje przynoszą zamierzone efekty.

Jak wykonać?

    1. Demakijaż. Twarz należy oczyścić dwukrotnie poddaj cerę zabiegowi demakijażu (najpierw wybierz olejek bądź mleczko, a następnie wybierz żel na bazie wody)
    2. Złuszczanie. Oczywiście tutaj potrzebujemy peelingu.
    3. Maseczka. Czyli zastrzyk oczyszczający lub nawilżający dla skóry.
    4. Masaż twarzy. Tutaj przykładowy instruktaż:

5. Tonizacja. W koreańskiej pielęgnacji wykonywałyśmy ją przed maseczką. Japonki wyznają odwrotną zasadę. Jeśli chodzi o wybór produktu, to wybieramy balsamową wersję i wklepujemy w twarz.

6. Serum. Wklepując nakładamy produkt na twarz.

UWAGA! Żadna maseczka nie działa bez złuszczania. Dlatego ważne, by nie pomylić kolejności. Ważny jest także skład kosmetyków – czytajcie etykiety! Sam masaż poprawia elastyczność twarzy, dlatego jest tak istotny dla Japonek. Warto też przyjrzeć się żelowej wersji kremów do twarzy – jest to alternatywa, którą uwielbiają kobiety, ponieważ najczęściej mają właściwości anti-aging i przynoszą dość szybkie rezultaty.

Izabela Żyndul