Jak słomka i lakier do paznokci mogą ochronić przed pigułką gwałtu?

GHB, pigułka gwałtu to narkotyk podawany najczęściej na imprezach przez gwałcicieli lub dla dowcipu. Niezależnie od powodu jest to bardzo niebezpieczne. Dlatego naukowcy podsuwają nam nowe rozwiązania, by zapobiec tragediom.

Foto Pixabay

Jedna na sześć kobiet jest atakowana seksualnie choć raz w swoim życiu. Ten nie do pomyślenia problem osiągnął poziom epidemii. Przerażające statystki i rosnący problem związany z GHB zmusza do działania. Dlatego młodzi naukowcy wymyślają rzeczy, które mogą temu w jakimś stopniu zapobiec.

Od jakiegoś czasu można zakupić Drink Test, który wykrywa zawartość narkotyku w napoju. Jest niewielki, dzięki czemu możemy go mieć zawsze przy sobie. Wystarczy, że we wskazane miejsce wpuścimy kroplę, a wynik pokaże, czy znajduje się w niej pigułka gwałtu lub ketamina. Jednak nie zawsze taki test może nas uratować. W przypadku napojów kolorowych i gęstych może okazać się zawodny. Dlatego z pomocą przyszły licealistki z Florydy. Co wymyśliły?

„Smart Straw” – słomka, która ratuje życie

Wynalazek florydzkich uczennic to przełom, który pokazuje, że złoty środek istnieje. Nie ukrywajmy – pigułka gwałtu najczęściej dodawana jest do drinków pań. A one z kolei zazwyczaj popijają swoje trunki poprzez słomkę. Jest to więc bardzo estetyczny i nie rzucający w oczy sposób na wykrywanie narkotyków. Rurka po kontakcie z płynem z zawartością środka odurzającego zmienia swój kolor na niebieski. Co ciekawe ten wynalazek zdaje egzamin także w napojach bezalkoholowych i gęstych koktajlach.

Produkt jednak jeszcze nie jest dostępny. Dopiero przechodzi procedurę w biurze patentowym i oczekuje na możliwość dystrybucji. Jednak mamy ogromną nadzieję, że wejdzie w życie ratując z opresji wiele kobiet i mężczyzn.

„Undercover Colors” – innowacyjny lakier

Problemom wynikających z GHB i innych tego typu narkotyków, postanowili przeciwdziałać także mężczyźni. Studenci z Północnej Karoliny opatentowali lakier do paznokci, który swoim działaniem przypomina wcześniej wspomniany wynalazek.

Lakiery do paznokci są dostępne w kilku kolorach, ale firma oferuje także przezroczysty top. Po kontakcie z narkotykiem paznokcie wyraźnie pociemnieją.

Pigułka gwałtu sprawia, że osoba, w której organizmie się znajdzie jest splątana, zdezorientowana i zachowuje się jak mocno pijana. Otoczenie postrzega ją jako osobę, która przesadziła z alkoholem, a tymczasem może być celem jakiegoś bandyty. Efektem ubocznym jest luka w pamięci, dzięki czemu kobieta może mieć trudność z rozpoznaniem złoczyńcy. Po 12 godzinach GHB znika z organizmu i jej wykrycie jest niemożliwe. W związku z tym, że skutki są nieodwracalne i drastyczne – dlatego należy im przeciwdziałać. Każda kobieta powinna zadbać o to, by jedna z tych nowinek technicznych znalazła się w jej torebce.

Dlatego mamy nadzieję, że te wynalazki odmienią życie wielu kobiet i ustrzegą je przed napaścią seksualną.

Izabela Żyndul

 

Wpis znaleziono dzięki:

- Undercover Colors

- Smart Straw

- Pigułka gwałtu

  • Ala1717

    Świetna sprawa z tym lakierem do paznokci, jeżeli chodzi o ciekawe kosmetyki, polecam również Perle Bleue 🙂