John Green „Żółwie aż do końca”

Autor bestsellerowych powieści „Gwiazd naszych wina” i „Papierowe miasta” jest od kilku lat jednym z najpopularniejszych autorów książek młodzieżowych na świecie. Jego powieści sprzedają się w wielomilionowych nakładach i mają rzesze fanów nie tylko w młodym wieku.

John Green „Żółwie aż do końca”

Książki Greena zachwycają poziomem literackim, ale przede wszystkim inteligencją, humorem i wrażliwością. Choć pisarz za każdym razem opowiada inną historię, łączy je idea wspólnoty, przyjaźni, miłości i szacunku dla drugiego człowieka.

John Green od lat jest bardzo aktywny w Sieci, angażując się w sprawy społeczne i popularyzację nauki. Prowadzony przez niego wespół z bratem Hankiem kanał edukacyjny na YouTube odwiedza 6,5 miliona użytkowników. Również w uznaniu za tę pozaliteracką działalność magazyn „Time” umieścił Greena w na liście najbardziej wpływowych osób świata.

John Green „Żółwie aż do końca”

„Żółwie aż do końca” to długo wyczekiwana przez fanów pisarza, błyskotliwa, a zarazem bardzo osobista powieść z przesłaniem, podkreślająca wagę miłości, wiernej przyjaźni i niepoddawania się przeciwnościom losu.

Książka ma swoją światową premierę 10 października 2017 r. i już znajduje się w czołówce listy bestsellerów Amazonu. W Polsce powieść Johna Greena ukaże się 22 listopada nakładem Wydawnictwa Bukowy Las.