Konkurs z książką „Szczypta miłości”

Tym razem mamy dla Was konkurs książkowy! Świetna książka mistrzyni literatury kobiecej Amandy Prowse. Historia 60-letniej kobiety, która zakochuje się do szaleństwa! To niezwykła historia o tym, że miłość może nam się przytrafić w każdym wieku.

Konkurs z książką „Szczypta miłości”

Możesz teraz stać się właścicielką tej wspaniałej opowieści!
Wystarczy, że dokończysz zdanie: Czytam, bo………….. .

Konkurs trwa do 18 września! A regulamin jest tu

 

UWAGA WYNIKI!

 1. Karolina Jodko
 2. Justyna Warecka-Mikuła
 3. Anna Bednarek Zawisza

 

 • Kinga Wierciak

  Czytam, bo lubię się relaksować w książkowym świecie 🙂

 • Karolina Magdalena

  Czytam bo to kocham. Dzięki czytanej książce mam możliwość przeniesienia się w nowe miejsce, przeżycia przygody, wcielenia się w nową rolę. Jest to dla mnie odskocznia od rzeczywistości, szarości dnia codziennego. Przy okazji sprawia mi to wielką przyjemność i relaksuje się przy lekturze. Nie wyobrażam sobie inaczej spędzonego wieczoru niż z kubkiem aromatyczne herbaty i książką.

 • Magda Kras

  Czytam bo wystarczy kilka zdań, pare słów i świat wyobraźni przenosi nas tam gdzie tylko zechcemy…. Miła odskocznia od szarości dnia codziennego. 🙂

 • Marta

  Czytam, bo muszę zaspokajać wieczny głód literek, i to codziennie.

 • Izabela Mainka

  Czytam bo książka to źródło informacji i inspiracji.
  Każda książka zawiera swego rodzaju magię która mnie przyciąga, a świat przedstawiony znajduje często odbicie w realnym.

 • Justyna

  Czytam bo…uwielbiam przenosić się do nowego dla mnie świata.

 • Czytam, bo to pozwala mi być dalej, niż mogłabym znaleźć się w świecie realnym. Książki pozwalają mi poruszać się w czasie i przestrzeni, poznawać miejsca, do których inaczej nie dotrę i spotykać ludzi, których można spotkać już tylko na stronach książki.

 • Bozena Meja

  Czytam bo …..znikam,żyje razem z bohaterami o których czytam,płaczę,śmieje się i niekiedy boję sie.
  Czytanie jest moją odskocznią,niejednokrotnie zatraceniem bo nie umiem się oderwać od książki jak mnie porwie historia którą czytam.Na szczęście moja rodzinka to rozumie bo …sami są zaczytani 🙂

 • Dorota Falęcka

  Czytam, bo przynosi mi to radość, zapominam wtedy o realnym świecie,czytanie pozwala mi się wyciszyć, żyję wtedy problemami moich książkowych bohaterów, mój mózg tego potrzebuje;-)

 • ff

  Czytam stare książki, bo wolę uczyć się od ludzi, którzy tworzyli współczesny świat, niż od tych, którzy go burzą.

 • Anna Rosińska

  Czytam, bo nie wyobrażam sobie dnia bez chociaż kilku stron książkowej przygody.
  Bez tych wrażeń, emocji, nowych znajomych, wypraw w nieznane (czasami nawet magiczne) miejsca.

 • Małgorzata Duda-Löffler

  Czytam, bo to kocham. Nic tak jak książka mnie nie potrafi zrelaksować, zachwycić, odprężyć, przyprawić o szybsze bicie serca, doprowadzić do łez, spowodować wybuchów szczerego śmiechu. A do tego czytanie rozwija wyobraźnię i to wszystko bez ruszania się z ukochanego fotela.

 • Agata Kaźmierczak

  Czytam, bo dzięki mojej nieżyjącej już babci, stało się to moją największą miłością i pasją.

 • Wicia

  Czytam, bo to dla mnie jedna szansa na podwójne, a nawet potrójne życie, ponieważ mogę codziennie poznawać nowe rzeczy, nawet bez wychodzenia z domu! Mogę dzięki nim być wieloma osobami, mogę poznawać życie i uczucia innych, mogę w mgnieniu oka przenosić się w różne miejsca! Dzięki książkom moje życie jest pełniejsze, ponieważ doświadczam o wiele więcej, niż byłabym w stanie bez nich! 🙂

 • Małgorzata Grzelczak

  Czytam bo nie mam tak wspaniałej wyobrażni jak autorzy książek 🙂 Oni dostarczają mi rozrywki na wakacjach , koją jesiennymi wieczorami i straszą w czasie bezsennych nocy. Kocham czytać <3

 • Monia K

  Czytam, bo książka daje mi drugie, piękne życie.

 • Marta MAlinowska

  czytam, bo czytając przenoszę się do innego świata, do świata marzeń i fantazji a jest to niezbędne do zachowania równowagi w zdrowiu psychicznym.

 • Anna Bednarek Zawisza

  Czytam, bo…czytanie mnie odpręża. Jest odskocznią od monotonii codzienności. Chwila z książką to taki MÓJ czas. Książka przenosi mnie w świat wyobraźni. Podróżuję między kartkami przeżywając losy bohaterów. Fantastyczna podróż która nic nie kosztuje. Mogę być wszędzie gdzie zaprowadzi mnie moja wyobraźnia. Czytając doznaję różnych uczuć. Czasem się śmieję, innym razem ronię łzy. Czasem zastanawiam się nad tym co autor chciał przekazać. Czytając doznaję odrobiny miłości, szczyptę niepokoju, momenty smiechu i płaczu. Przeżywanie uczuć dzięki książkom jest wspaniałe. Książki są cudowne…szelest ich kartek dźwięczy jak sosnowy las. Ich zapach powoduje u mnie chwilowe zamknięcie powiek i odrealnienie. Jest wspaniały. Okładki są kolorowe lub skromne. Wszystkie piękne. Czytanie to taki mój luksus. Mając książkę w dłoni czuję się bogata i wyróżniona. Siegając po książkę jestem ciekawa ich bohaterów, ich losów. Zawsze interesuje mnie autor książki. Lubię wiedzieć kim jest, czym się interesuje, skąd pochodzi.

 • Kamila Dobrołowicz

  Czytam, bo to sprawia, że przenoszę się w inny świat, gdzie jestem ja i bohaterowie powieści. Mogę poczuć się częścią tej historii i oderwać się od tego co na zewnątrz.

 • Ewelina Kośnik

  Czytam, bo uwielbiam przenosić się do życia bohaterów moich książek i poznawać ich troski oraz radości. Wieczór z książka to czas tylko dla mnie, który pozwala mi się zrelaksować po ciężkim dniu.

 • Joanna R-cka

  bo kocham książki.

 • Jan Linca

  Czytam ,bo lubię.Jestem chwilowo w innym świecie,w świecie bohaterów.Każda chwila z książką to wykorzystany czas,nie stracony.Pogłębiam wiedzę i trenuję mózg,co w przyszłości na pewno zaprocentuje. Książki to potęgi klucz.Staram się zdobywać ten klucz.

 • Agata Skoczylas

  Czytam bo….W dzisiejszych czasach – w pośpiechu, ciągłym zgiełku informacyjnym i wśród hałasu codzienności zasługuję na chwilę wyciszenia z książką w dłoni. Tam znajduję spokojne myśli i ukojenie…oddaję się całkowicie tej ciszy i regeneruję siły.

 • Emila B

  Czytam bo chcę uciec od rzeczywistości. Zamykam się w sobie. Ludzie w życiu mnie skrzywdzili- książki nigdy. Jak zagłębiam się w lekturze nie myślę o tym co było: o wyzwiskach, wyśmiewaniu. To jest inny świat. Lepszy świat. Mimo potworów jakie często w nim występują, to nic w porównaniu z moim światem. Czytam, bo mam nadzieję, że w końcu moje życie się odmieni.

 • Czytam, bo książki są lekarstwem, skutecznie leczą duszę tępiąc zło, przyczyniając się tym samym do rozkwitu, uśmierzają samotność pozwalając na kreowanie własnych fantazji, pozwalają cieszyć się słowem, tak jak lekarstwo, raz cierpkie i pełne goryczy, raz słodkie i subtelne, jednak zawsze przynoszące wytchnienie, apetyt na podążanie w tym kierunku, cenne są każde wolne chwile, które mam tylko dla siebie, tylko ja i moja książka, przyjaciel na dobre i złe, moje antidotum na zło tego świata….

 • Judyta Maciejczyk

  Czytam bo czemu ma tego nie robić?
  Czemu książki nie miałyby półki zdobić?
  Dzięki ksiażkom świat nie istnieje
  Mam gdzieś to co się wokół mnie dzieje
  Zło, przykrości nie mają znaczenia
  Książka na lepsze mój swiat zmienia
  Mogę odetchnąć, zatopić się w wyrazy
  Do światów które są bez żadnej skazy
  Pobudzam wyobraźnie i w podróż wyruszam
  A nawet się z własnego łóżka nie ruszam!

 • Natalia Grajner

  Czytam, bo pobudza to moją kreatywność 🙂

 • Aga S

  Czytam bo jest to najdelikatniejszy i zarazem najbardziej intensywny sposób na odebranie emocji przekazanych przez autora. Żadna piosenka, czy nawet film nie oddaje tego co niesie ze sobą czytanie książki. Nasza wyobraźnia działa na pełnych obrotach, przenosząc za każdym razem w inny, intrygujący oraz wytęskniony świat. Każda książka odbierana jest przecież inaczej przez tysiące czytelników. Założę się, że nie znajdą się dwie identyczne interpretacje. Uwielbiam książki i jestem pewna, że nigdy się to nie zmieni. Prawdą jest, że książki pomagają uciec od rzeczywistości, zapomnieć o problemach. Ja jednak czytam bo przede wszystkim sprawia mi to wiele przyjemności. Jestem jak uzależniona. Gdy skończę książkę, czuję ogromny żal, że nie czekają przede mną kolejne strony, zdradzające co dalej… Musimy pamiętać, że ogranicza nas jedynie wyobraźnia, a czytanie pomaga rozwinąć skrzydła i wręcz szybować pośród nieznanych, pięknych światów.

 • Kasia Sołtys

  Czytam, bo mogę przenieść się w zupełnie inny świat, odciąć się na moment od szarej rzeczywistości i stać się kimś zupełnie innym. Pobudza to moją wyobraźnię, wzbogaca o nowe słowa, dużo się mogę nauczyć dzięki temu.Książka to mój lek na wszystko.

 • Mariola Zofia Laura Marszałek

  Czytam, bo kocham poznawać nowe słowa, nowe style pisania
  jak i nowe spojrzenia na otaczający nas świat – każdy pisarz oferuje mi swoją
  książką co innego: jeden ukojenie w smutku, drugi melancholię, a jeszcze inny
  dobrą zabawę i śmiech, dzięki czemu moje życie nie jest ani monotonne, ani
  nudne, ani bezpłciowe, a wręcz odwrotnie pełne kolorowych barw i przeróżnych odczuć,
  bo tylko czytając mogę się jednocześnie śmiać i płakać, wściekać i czuć
  euforię, popadać w melancholię i przeć do przodu.

 • Justyna Warecka-Mikuła

  Czytam bo czytanie we krwi mam,
  z książką w ręku i rodziców i dziadków często oglądam.
  Warto sięgać po książki regularnie,
  bo to ubogaca duchowo, mentalnie.
  Lubię poczytać sobie przed snem,
  w ciszy pochłaniam książki jednym tchem.
  To taka moja codzienne rutyna,
  która przyjemnie dzienny gwar ucina.
  Książki uczą i bawią
  przez co nowe słowa w mej mowie się pojawią.
  Wzbogacają wiedzę o świecie
  i stymulują mózg – wiecie?
  Pogłębiają koncentrację i umiejętność słuchania,
  na to wskazują wszelkie badania.
  Emocjonalny rozwój to też ważna sprawa,
  więc sobie czytam, by moja dusza nie była kulawa.
  Bo czytanie uczy myślenia i wartości moralnych,
  odróżniana dobra od zła i zachowań optymalnych.
  Czytanie to super patent na nudę
  dobrego humoru podkręca amplitudę.
  W świecie książek po niepowodzeniu można się zatopić,
  optymizmem i nadzieją serce swe skropić.
  Książka oczy na szeroki świat otwiera
  bo każda inna opowieść zawiera,
  po książki sięgam z przyjemnością,
  różne ich rodzaje w mej biblioteczce goszczą.

 • Ewelina Łukawska

  Czytam, bo to moja odskocznia, mój świat, do którego nikt nie wejdzie z buciorami bez mojej zgody. To taki mój azyl, ucieczka przed problemami. Ponadto czytanie wspaniale rozwija wyobraźnię:)

 • Monika Gonczar

  Czytam, bo dla mnie to odskocznia od codzienności, bo czytanie dodaje mi radości, każda książka jest jak podróż w nieznane, a wrażenia są zawsze niezapomniane, bo czytając moja wyobraźnia intensywnie pracuje, a ja każdą stronicą bardziej niż herbatą się delektuję )

 • Maria Krzykowska

  Czytam, bo pałam wielka miłością do słowa pisanego.
  Czytanie mnie relaksuje, zabija wszelką nudę,
  Zapewnia wiedzę, której stale pragnę.
  Daje radość, wprowadzając w świat fantazji.
  Oraz jest przepustką do świata magii.

 • Elżbieta Gadocha

  Czytam ,bo KOCHAM świat do którego wchodzę czytając.
  Za każdym razem inna historia, miejsca i bohaterowie.
  Z niektórymi się utożsamiam inni wzbudzają negatywne emocję.
  W książkach w piękny sposób są opisane EMOCJE , w realnym życiu tego nie potrafimy albo wstydzimy się… I do tego zapach książki oraz czas tylko dla mnie 🙂

 • Lena

  Czytam, bo robię to odkąd się nauczyłam. Książki zawsze przenosiły mnie w inny świat, a przede wszystkim pozwalały mojej wyobraźni się rozprzestrzeniać. Za każdym razem, gdy zatapiam się w książkowe krainy, w mojej głowie powstają obrazy. Postaci ożywają, rozmowy nie milkną, a świat jest barwną planszą, gdzie to co złe – można skorygować. W książkach są odpowiedzi. W książkach jest życie. Szczególnie piękne, gdy cały jego sens, można zamknąć w granicach jednego wersu, jednej strofy, jak niejednokrotnie ma to miejsce np. w przypadku poezji. Dlatego czytam. Chłonę słowa, bo dla mnie są życiem.

 • Małgorzata Piotrowicz

  Czytam, bo słowo pisane daje moc – wspomaga pisanie, poza tym to mój popołudniowy relaksu rytm, czyli czytam, bo to jeden ze sposobów na wiedzy poznanie, się zrelaksowanie i moc rozwijania wyobraźni i kreatywności w tym tkwi, a jest to cecha, która cieszy każdego człowieka 🙂

 • Karolina Jodko

  Czytam, bo ostatnio tupię nogą na Internet i social media. Coraz chętniej robię sobie od nich detoks. Książki rzucają wyzwanie mojej uśpionej i rozleniwionej inteligencji, a przy tym nie wymagają ogromnego wysiłku fizycznego. Wystarczy rozsiąść się wygodnie w miękkim fotelu w kubkiem ciepłej herbaty i ująć książkę w dłonie. Kiedy czytam, totalnie się relaksuję i odprężam. Troski odchodzą w siną dal, wszystko jest poza mną, bo wkraczam w inny świat, a wyobraźnia podsuwa mi abstrakcyjne obrazy. Poszerzam swoje słownictwo, lepiej się wysławiam i zapamiętuję. Czytanie to same korzyści.

 • Mirek Sk

  Czytam, bo…. w książkach znajduję, cały i różnorodnych alfabet, jak nigdzie indziej:
  A… atmosferę niepowtarzalna
  B… bohaterów dobrych i złych
  C… ciekawe opisy
  D… dostrzeganie tego co niewidoczne
  E… emocje
  F… fabułę wielowątkową
  G… gatunków moc
  H… historie różnorodne
  I… interesujących autorów
  J… jakość wydań
  K… kreatywne inspiracje
  L… losy postaci
  M… magię
  N… nowe horyzonty
  O… odciążenie od codzienności
  P… przenoszenie do innego świata
  R… rozwój wyobraźni
  S… super cykle
  T… tajemniczość
  U… uśmiech
  W… wolność
  Y…yyy naukę
  Z… zapomnienia chwile

 • Marta Kołakowska

  Czytam, bo dobre książki dają mi tą cudowną pewność, że w tanej chwili nie mogłabym robić nic przyjemniejszego.

 • Ewa Rawicka

  Czytam, bo czytanie wciąga jak wyciąg narciarski, sprawia, że nasza wyobraźnia pędzi jak sanki ze stromej górki, inspiruje do działania i przemyśleń, po przewróceniu ostatniej strony pozwala słodko zasnąć w objęciach miłego i ciepłego koca 🙂

 • Edyta Chmura

  Czytam bo książki dają mi możliwość odbycia wielu pięknych podróży
  po dzikich i fantastycznych terenach bez ruszania się z fotela i zaciągania
  pożyczki na drogą wyprawę 😉 Kocham czytać za wielowymiarowe przeżywanie uczuć
  i wchodzenie w niezapomniane relacje z bohaterami, za ekscytację podczas
  pierwszych spotkań, za autentyczne wzruszenia i za chwilowe zapomnienie o
  monotonnej rzeczywistości. A przede wszystkim kocham czytać, bo dzięki temu w
  mojej małej dziecięcej główce zaczęła rozwijać się wyobraźnia, która jest moją
  najmocniejszą bronią, towarzyszącą mi przez całe życie, tak że po najcięższym
  dniu, największej burze od szefa, kłótni z mężem albo napadzie histerii synka,
  wciąż potrafię odzyskać dobry humor…wystarczy tylko wskoczyć do
  wyimaginowanego świata literackiej magii 🙂

 • Joanna Joanna

  Czytam, bo nie wyobrażam sobie oglądać ekranizacje.

 • Marta P.

  Czytam bo ktoś kiedyś podjął trud nauczenia mnie tej czynności, jak chodzenie, używanie sztućców, jazda na rowerze czy pływanie. Czytanie wrosło we mnie, stało się integralną cząstką mnie. Jest ze mną zawsze, niewiele kosztuje, bo czytelniczy czas trudno wycenić, zaspokaja głód wiedzy zarówno tej branżowej jak i beletrystycznej. Sprzedaje mi sekrety ludzi na piedestale, przyprawa o dreszczyk emocji w kryminałach, wyciska łzy czy też zabija humorem. I na pewno przybyło mi dzięki niemu wielu przyjaciół, bo czytanie zaraża :-).

 • Martyna Hinz

  Czytam, bo lubię przenosić się do świata, w którym realnie nigdy nie będzie mi dane być. Dzięki książkom mogę sobie to zwizualizować, mogę to poczuć i urzeczywistnić choćby na czas przesuwania wzrokiem po kolejnych kartkach. Trenuję swoją wyobraźnię, wzbogacam zasób słownictwa a także relaksuję się w najprzyjemniejszy możliwy sposób. Zamiast położyć się leniwie przed telewizorem i bezmyślnie przyjmować nic nie znaczące treści, wolę zagłębić się w lekturze, utożsamić z bohaterami i na chwilę żyć ich życiem.

 • Marzena Ba

  Czytam bo od wczesnego dzieciństwa to dla mnie najlepszy sposób na relaks, naukę i ucieczkę od złego nastroju. Czytanie nauczyło mnie wiele rzeczy np. śmiać się z siebie i z dystansem podchodzić do tego co mnie spotyka, rozwinęło moją wyobraźnię, wrażliwość, powiększyło zasób słownictwa, poszerzyło wiedze o świecie, pokazało sposób myślenia innych ludzi. Książka to mój najlepszy przyjaciel z dzieciństwa. Z nikim tak dobrze mi się nie czytało pod kołdrą przy latarce w tajemnicy przed rodzicami. 🙂 Teraz też czasami ukrywam się przed światem z książką w ręku. Czas płynie wtedy inaczej.

 • Monika Chyczewska

  Czytam bo nie czytać to każdy potrafi………….