Korzystasz za dużo z telefonu? Ta aplikacja zmieni twoje życie

Coraz częściej korzystamy z telefonu. Coraz więcej możliwości sprawia, że całymi dniami siedzimy w telefonie. Powstała jednak aplikacja, od której uzależnienie jest wskazane.

Foto Pixabay

Apkiacja Forest ma na celu oduczenie nas od ciągłego korzystania z telefonu. W dzisiejszych czasach jest to ogromny problem. Jadąc metrem na palcach jednej ręki można policzyć ludzi, którzy czytają książkę. Pozostali ślęczą z nosem w telefonie. Często jest to strata czasu, która nie wnosi zupełnie nic do naszego życia.

Ciągłe przeglądanie Facebooka, czy innych social media może mieć nieprzyjemne skutki. Gorsze sen, ból szyi czy oczu to tylko wierzchołek góry lodowej, bo czy można obliczyć stratę czasu? No właśnie, nie zdajemy sobie sprawy z tego ile moglibyśmy zrobić przydatnych rzeczy w tym czasie? Czy raczej nie chcemy o tym myśleć?

Masz telefon w ręku cały czas? Ta aplikacja zmieni twoje życie

Z pomocą przychodzi aplikacja, która ma ograniczyć korzystanie z telefonu do minimum. Tak zwany phubbing, czyli sprawdzanie telefonu wśród znajomych jest ogromnym problemem naszego społeczeństwa. Jednak nie wiadomo czy gorszy jest fakt, że to robimy, czy to, że już nikogo to nie dziwi?

Jak to działa?

Wystarczy ściągnąć apkę o nazwie Forest: Stay Focused. Jest ona w angielskiej wersji, ale dla osoby, która zna podstawy języka, nie powinno stanowić to problemu. Celem „gry” jest stworzenie swojego lasu. Zaczynamy od małej roślinki, a z czasem zdobywania kolejnych poziomów możemy hodować coraz to fajniejsze kwiatki.

Masz telefon w ręku cały czas? Ta aplikacja zmieni twoje życie

Aplikacja ma na celu „wyganianie” z telefonu. Otwarte okienko z licznikiem czasu sprawia, że nasza roślina rośnie, jednak gdy tylko wyjdziemy z aplikacji cała nasza praca przepada i musimy zacząć wszystko od nowa. Jeśli jednak wytrwamy możemy zarabiać wirtualne monety, za które można kupić prawdziwe sadzonki. Wszystko dzięki temu, że twórcy aplikacji współpracują z organizacją, która na co dzień zajmuje się sadzeniem drzew.

Kto wie, może dzięki nowemu pomysłowi nastąpi przełom w naszym życiu? Koszt tej aplikacji to jedyne 9 złotych. My myślimy, że warto zamienić się w ogrodnika!

Izabela Żyndul

Wpis znaleziono dzięki:

- Forest

- Social media

- Uzależnienie od smartfona