KULTURA

Świat poza materialnym i duchowym potrzebuje kultury, czyli pewnego zachowania, któremu ulegamy pod wpływem bodźców i autorytetów. W odpowiedzi na to zjawisko codziennie przedstawiamy najważniejsze aktualności kulturalne z kraju i za granicy. Znajdziesz tutaj informacje na temat premier książek, filmów, spektakli, płyt, a także komunikaty o spotkaniach z autorami. Wywiady z twórcami sztuki oraz recenzje najnowszych dzieł. Relacje z interesujących wydarzeń kulturalnych. Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami ze świata kultury.

„Green Book” najlepszym filmem Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto!

Najważniejsza nagroda Festiwalu, People's Choice Award - Nagroda Publiczności – trafiła właśnie do filmu "Green Book"!

„Nie, po prostu nie” Nina Lykke

Egzystencjalna wściekłość i życiowe frustracje w dobie konsumpcjonizmu oraz globalizacji widziane z perspektywy zarówno pokolenia trzydziesto-, jak i pięćdziesięciolatków. „Nie, po prostu nie”

Najlepsze Polskie Filmy Krótkometrażowe 2018!

Wielu z Was bardzo niecierpliwie na to czekało - ujawniamy tytuły, które pokażemy w ramach naszej hitowej sekcji NAJLEPSZE POLSKIE FILMY KRÓTKOMETRAŻOWE!

„Remedium” Tomasz Kozłowski

Młoda Polska to okres w dziejach literatury, który przypada na lata 1890-1918. W tym czasie prężnie rozwijały się nowe prądy w malarstwie, takie jak impresjonizm, symbolizm czy też secesja

Międzynarodowa premiera „Loro”, nowego filmu Paolo Sorrentino, na festiwalu w Toronto

Co jest przedmiotem największego ludzkiego pożądania? Miłość? Seks? Pieniądze? Nieograniczona władza? A może można mieć to wszystko, a do tego jeszcze powszechną miłość i uznanie?

„Historie kryminalne i obyczajowe. Wiek XIX. cz. II” – Piotr Ryttel, Karol Ryttel

W II tomie serii, „Historie kryminalne i obyczajowe. Wiek XIX. cz. II” autorzy przeplatają historie tragiczne z tymi o mniejszym natężeniu dramatyzmu, a nawet humorystycznymi. Jedną z historii jest: „Więzienie w Niżnym Nowogrodzie”.

„Dziennik Chloe Snow: Zakręcony rok” Emma Chastain

Właśnie zaczął się wrzesień, a to oznacza powrót do szkoły. Kolejny rok w liceum to dla Chloe Snow nieustanne pasmo wzlotów i upadków.

Paulina Przybysz z nowym klipem ” Papadamy” i jesiennymi koncertam

Nie dawno była premiera klipu do kolejnego singla Pauliny Przybysz „Papadamy”. W utworze gościnnie wystąpiła Katarzyna Nosowska.

„Głupcy, oszuści i podżegacze. Myśliciele nowej lewicy” Roger Scruton

W "Głupcach, oszustach i podżegaczach" Roger Scruton, jeden z najważniejszych krytyków środowisk lewicowych zachodniej cywilizacji, przygląda się sylwetkom najbardziej wpływowych myślicieli nowej lewicy.

„Wygrać Hollywood, przegrać życie. 14 wersji życia gwiazd kina” Justyna Kobus

Znacie je doskonale. Marzyliście o tym, by wyglądać i żyć jak one. Podziwialiście ich urodę zatrzymaną na taśmie filmowej, zazdrościliście im sławy, w przekonaniu, że ich życie było wspaniałą bajką.

„Karamoja. Ostatni Wojownicy” Robert Ziółkowski

Ekscytujący i wzruszający bagaż doświadczeń podróżnika Roberta Ziółkowskiego. Poruszająca wyprawa do Ugandy pozostawiła w jego sercu głęboki ślad.

KAZIK i ZDUNEK Ensemble

Już w listopadzie czeka na nas koncert z udziałem Kazika. Nie lada gratka dla fanów rocka i jazzu.

„Po kręgosłupie Europy. Rowerem z Paryża do Santiago de Compostela” Dariusz Lipiński

Wyobrażaliście sobie kiedyś, jak to jest objechać całą Europę na rowerze? My też nie. Jednak jemu się udało i postanowił podzielić się swoimi refleksjami z podróży.

„Poza siebie” Sasha Marianna Salzmann

W swoim imponującym debiucie powieściowym "Poza siebie" dramatopisarka Sasha Marianna Salzmann rozsadza granice Ja i świata.

„Naturalista” Andrew Mayne

Między drzewami czai się COŚ nienaturalnego… COŚ przerażającego… Czy odważysz się wejść do lasu? Turbobestseller, który totalnie cię wessie!

Sposoby na zwiotczałą i przesuszoną skórę twarzy

To naturalne, że każdy z nas chce jak najdłużej zachować młodzieńczy wygląd i blask. Niestety, szybkie tempo życia oraz wszechobecny stres nie ułatwiają nam tego zadania. Jak wyglądać świeżo i promiennie każdego dnia?

Roladki wołowe z pikantną pastą z oliwek i papryczki chipotle

Pikantne potrawy doskonale pasują do naszego grillowego menu. Pyszna i dobrze wypieczona karkówka, pachnące skrzydełka z kurczaka czy doskonale skomponowane szaszłyki w ostrzejszym wydaniu na pewno smakować będą wszystkim zaproszonym przez nas gościom.