ZAKUPY

W ciągu kilkunastu ostatnich lat zakupy stały się ulubioną formą rozrywki w większości krajów cywilizowanego świata. Polska nie pozostaje w tyle - kupujemy dużo i chętnie, co widać codziennie w każdym centrum handlowym. Zakupy nie są już powinnością - to rozrywka, która czasem przyjmuje również postać sportu ;) Jeśli kochacie zakupy, promocje, wyjątkowe okazje - to miejsce jest dla Was!

Finansowa wojna płci. Czy Polki to strażniczki domowego budżetu?

Wyniki raportu platformy MAM – „Polka – strażniczka domowego budżetu” Lepiej zarządzają, planują, rozsądnie wydają, biegle orientują się w cenach produktów i usług, pamiętają o opłatach. O kim mowa – o kobietach czy o mężczyznach?

Zakaz handlu w Polsce. W te dni nie zrobisz zakupów!

Ustawa o zakazie handlu w niedzielę zacznie obowiązywać już od 1 marca. W konsekwencji sprzedaż w niedzielę w sklepach stacjonarnych będzie stopniowo ograniczana. Takie rozwiązanie będzie niewątpliwie szansą dla e-sklepów.

Czy opłata recyklingowa puści Polaków z torbami?

Od 1 stycznia 2018 r. w Polsce obowiązuje opłata recyklingowa. Oznacza to, że za foliowe torebki jednorazowego użytku, które dostajemy w sklepach do pakowania zakupów, musimy płacić. Sama opłata recyklingowa na razie wynosi 20 gr za sztukę, ale w przyszłości może wzrosnąć nawet do 1 zł. A do tego dochodzi jeszcze podatek VAT.

Ile osób potrzeba, aby stworzyć parę butów?

Buty to jedna z najważniejszych części naszej garderoby. Dbamy o nie, chętnie kupujemy nowe, niektórzy je nawet kolekcjonują. W końcu są naszą wizytówką. Czy jednak wiemy jak powstają i ile osób jest zaangażowanych w ich produkcję? Jak rozróżnić dobre jakościowo obuwie od tandety z Chin podpowiada Klaudia Konopka z Conhpol elite.

Szybkie pieniądze na nieoczekiwane wydatki

Chwilówki udzielane przez internet są przeznaczone dla osób, które mają obywatelstwo polskie i ukończyły 18 lub 21 lat.

Jeśli nie lubimy kupować w sieciówkach, to jaką mamy alternatywę?

Kochamy ubrania. Często je kupujemy, regularnie o nich rozmawiamy i stale potrzebujemy nowych. Polacy są coraz bardziej świadomi nie tylko tego skąd pochodzi nasze jedzenie czy kosmetyki, ale także odzież. Buntujemy się przeciwko sieciówkom, wciąż jednak musimy kupować ubrania. Zatem gdzie zakupy może zrobić świadomy klient? Naprzeciw wychodzą concept store’y oraz showroomy.

Smart shopping w Internecie – czyli jak kupować tanio i mądrze?

Sklepy internetowe kuszą bogatym asortymentem, niskimi cenami i promocjami już niemal przez cały rok. Zakupy możemy zrobić o dowolnej porze, w dogodnym miejscu, a paczka z przesyłką zostanie dostarczona prosto pod nasze drzwi.

Promocje na hucznym otwarciu TK Maxx w Galerii Północnej

Już 14 września 2017 r. o g. 12.00 w Galerii Północnej na warszawskiej Białołęce startuje 7. sklep TK Maxx w stolicy.

Znowu wracam do domu z pustymi rękami! Czy aranżacja sklepu może utrudniać zakupy?

Znana marka, nowa kolekcja, atrakcyjne ceny… A jednak coś utrudnia nam zakupy. Dlaczego w jednym sklepie mamy ochotę wydać pół wypłaty, a w innym czujemy się zagubieni i zdezorientowani? Tajemnica kryje się we wnętrzu – jego wystroju i układzie. Aranżacja przestrzeni sklepowej ma nieoceniony wpływ na komfort klienta oraz ostateczne decyzje zakupowe.

Gadżety dla maniaka sprzątania – musisz je mieć

Dzisiejsze sprzątanie znacząco różni się od tego, wykonywanego jeszcze kilkadziesiąt lat temu.

Zakupowe przyjemności Polaków – na co wydajemy pieniądze?

Czy Ty też kierujesz się zasadą: "W końcu coś mi się od życia należy”?!

Jak będą wyglądały galerie handlowe przyszłości?

Interaktywne półki, wielkie ekrany ścienne – tak już niebawem będą wyglądały galerie handlowe. Eksperci już przewidują, że kończy się era małych monitorów. Reklamy i informacje staną się bardziej spektakularne.

10 rad dla zdrowej skóry na chłodniejsze dni

Jesień może być piękna, ciepła i słoneczna, albo mroźna, z deszczem i roztopionym śniegiem. Kiedy rano wychodzisz z domu jest przymrozek, a kiedy wracasz, temperatura sięga kilkunastu stopni i świeci słońce

Przepis na wyśmienity rosół z kurczaka

Rosół to zupa, której przygotowanie wymaga sporo czasu i solidnej mięsnej wkładki. Nie dziwi zatem fakt, że w polskiej tradycji przyjął się związek frazeologiczny „niedzielny rosół” na określenie tego typowego skąd inąd bulionu.