Młodsza skóra w mgnieniu oka

Podobno oczy są zwierciadłem duszy. A każde zwierciadło wymaga pięknej oprawy. Niestety, to właśnie skóra wokół oczu pierwsza zaczyna się starzeć.

Młodsza skóra w mgnieniu oka

Dlaczego tak się dzieje i jak skutecznie o nią dbać, aby jak najdłużej pozostawała gładka, napięta i pełna blasku? Odpowiedź jest prosta – liczy się profilaktyka. Skóra wokół oczu wymaga specjalnego traktowania. Wynika to z jej specyficznej budowy. Naskórek w tym miejscu jest niezwykle cienki i nie posiada gruczołów łojowych, które w naturalny sposoby wytwarzają barierę ochronną. Dodatkowo, z czasem skóra traci kolagen, który z wiekiem jest produkowany w organizmie w coraz mniejszej ilości. Zmienia się wówczas sam kształt twarzy. Skóra traci sprężystość, powieki zaczynają opadać, a pod oczami tworzą się nieestetyczne „worki”.

Codzienna pielęgnacja

Podstawowym sposobem zapobiegania procesom starzenia się skóry wokół oczu jest codzienna pielęgnacja. Niestety, drogeryjne kremy i maseczki przeciwzmarszczkowe nie wystarczą. Owszem do pewnego wieku regularne nawilżanie i natłuszczanie skóry wokół oczu jest skuteczne. Jednak po ok. 25 roku życia skóra zaczyna bezpowrotnie tracić pokłady kolagenu, których nie da się odbudować działając jedynie powierzchniowo.

Trudne okolice oczu

W jaki sposób skutecznie walczyć z upływającym czasem? Odpowiedzi na to pytanie udzielają specjaliści Dermamed Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii, założonego i kierowanego przez prof. Surowiaka: – Okolice oczu to trudna strefa, do której przykładamy szczególną uwagę. Zawsze duży nacisk kładziemy na profilaktykę. Odpowiednio wczesne wdrożenie skutecznych i rekomendowanych zabiegów opóźnia procesy starzenia się skóry powiek. Dokładamy również wszelkich starań, aby zabiegi profilaktyczne nie dawały konieczności rekonwalescencji, a były po prostu formą regularnej pielęgnacji – mówi dr Anna Antczak. Dzięki technologii można obecnie nie tylko likwidować oznaki starzenia, ale nawet zapobiegać im zanim skóra straci swoją witalność. Warto jednak zaufać specjalistom, którzy mają doświadczenie oraz korzystają z najnowocześniejszych technologii.

Młodsza skóra w mgnieniu oka /Pixabay

Trzy główne problemy

Według specjalistów trzy najczęstsze problemy, z którymi borykają się kobiety to: opadające powieki, cienie pod oczami oraz wiotka skóra powiek. Ich rozwiązaniem są nowoczesne metody medycyny estetycznej. Dermamed Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii we Wrocławiu jest wiodącą na rynku jeśli chodzi o wykorzystanie nowoczesnych technologii medycznych, w tym laserów frakcyjnych. W swojej ofercie posiada szeroką gamę pakietów, które pozwalają kompleksowo zadbać o okolice oka.

Wiotka skóra powiek i kurze łapki

Aby uzyskać optymalny efekt spowolnienia starzenia się skóry powiek, należy co roku w okresie jesienno-zimowym wykonać serię ok. 2-3 zabiegów z użyciem laserów frakcyjnych nieablacyjnych takich jak FRAX1550 i Fraxel, ew. w połączeniu z delikatnymi laserami ablacyjnymi, na przykład Fotona. Najlepszy efekt daje łączenie różnych technologii, czyli przeprowadzenie każdego zabiegu z użyciem innych uzupełniających się laserów. Minimalny odstęp między zabiegami to 5 tygodni. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji. Efekt poprawy jakości skóry jest zauważalny po kilku miesiącach.
W przypadku gdy widoczne są nasilone objawy uszkodzenia skóry, warto użyć laserów ablacyjnych, takich jak laser CO2, czy Fotona F22. Takie zabiegi wymagają kilkudniowej rekonwalescencji.

Cienie pod oczami

W przypadku cieni pod oczami najlepsze efekty daje wypełnienie z użyciem kwasu hialuronowego. Zabieg daje natychmiastowy efekt, jednak wymaga od lekarza dużego doświadczenia.

Opadające powieki

Opadające powieki to problem, na który nakładają się dwa zjawiska – nadmiar skóry powiek i opadanie tkanek czoła. Nadmiar skóry powiek w przypadku małego nasilenia zmian można redukować za pomocą zabiegów laserowych i powierzchownych aplikacji Ulthera. W przypadku nasilonych zmian niezbędny jest zabieg korekty chirurgicznej. Jest to drobna procedura w znieczuleniu miejscowym – mówi dr Anna Antczak.
Dla uzyskania efektu „otwartego oka” oraz w celu spowolnienia procesu opadania brwi warto co roku poddawać się zabiegowi Ulthera.
Jego działanie polega na wysyłaniu do skóry tysiące impulsów, które w naturalny sposób pobudzają procesy regeneracyjne skóry. Sam zabieg trwa ok. 30 min. Co ważne, po zabiegu z wykorzystaniem lasera frakcyjnego nieablacyjnego już na drugi dzień można wrócić do normalnej aktywności.