Niespodzianka, najmocniejsza 911 w historii i topowa wersja Cayenne. Porsche we Frankfurcie pokazało trzy premiery

Na 67. międzynarodowych targach motoryzacyjnych (IAA) we Frankfurcie, które potrwają do 24 września, odbywają się trzy światowe premiery Porsche.

Producent sportowych samochodów ze Stuttgartu-Zuffenhausen prezentuje topową odmianę całkowicie nowego Cayenne i pokazuje dwie nowości w gamie modelu 911. Niedawno firma Porsche świętowała debiut nowego Cayenne o mocy 340 KM oraz Cayenne S, rozwijającego 440 KM. We Frankfurcie dołącza do nich topowa odmiana modelu, Cayenne Turbo. Mocarny napęd, innowacyjne systemy podwozia i aktywna aerodynamika sprawiają, że nowy SUV Porsche o mocy 550 KM zapewni dynamikę jazdy godną rasowych aut sportowych. Poza tym Porsche prezentuje kolejne nowości w gamie modelu 911.

Z mocą 700 KM nowe Porsche 911 GT2 RS jest najmocniejszą „jedenastką” wszech czasów, a we Frankfurcie świętuje swój targowy debiut. Niespodzianką, którą trzymano w tajemnicy do samego końca, jest premiera Porsche 911 GT3 z pakietem Touring. To nawiązanie do klasycznej motoryzacji, wzorowane na Porsche 911 Carrera RS z 1973 roku.

 

Agencja TVN

Wpis znaleziono dzięki:

- Premiera Porsche

- Porsche 911 Carrera RS z 1973 roku

- SUV Porsche mocy 550 KM