Nowe hity, czyli farbowanie włosów Nutellą i farba zmieniająca kolor

Fryzjerzy z całego świata rozwijają kunszt i doskonalą warsztat. Co roku pojawiają się nowe trendy w stylizacji. Jednak teraz nie o trendach mowa, a o nowinkach w świecie fryzjerskich technologii.

Nowe hity, czyli farbowanie włosów Nutellą i farba zmieniająca kolor

Farbowanie włosów Nutellą?

Nutella kojarzy nam się przede wszystkim ze słodkim smarowidłem na kanapki czy do naleśników. Czy kiedykolwiek któraś z Was pomyślała o tym, by używać jej do tuszowania odrostów?

Praktykę tę rozpracował pracownik salonu Abed & Samer w Libanie – Albert Allahitani. Oczywiście metoda nie jest dla wszystkich, wskazana głównie dla farbowanych blondynek, które chcą wrócić do naturalnego koloru. Nutella nieinwazyjnie przyciemni włosy pomagając w powrocie do ciemnego blondu, czy jasnego brązu.

Nutellę należy nałożyć bezpośrednio na włosy i dodać do tego mleko skondensowane. Kolejne kroki są już bardzo podobne – folią aluminiową zawija się pasma włosów. Po około 40 minutach włosy przejmą czekoladowy barwnik i będą ciemniejsze. Co więcej – olej palmowy znajdujący się w ulubionym kremie czekoladowym wielu ludzi, odżywi i wygładzi włosy. Jak widać nawet ten złowrogi tłuszcz potrafi nieść pozytywne skutki w pielęgnacji zewnętrznej.

Ognisty trend, czyli włosy zmieniające kolor pod wpływem temperatury

Sama dewiza nie jest nowa, bo przecież już jakiś czas w sklepach można kupić lakiery hybrydowe, które pod wpływem temperatury robią się ombre. Teraz czas na włosy. Dzięki nowej technologii będzie można mieć dwa zupełnie różne odcienie na głowie w zależności od tego jaka temperatura otacza włosy.

Innowacyjna farba „Fire” została stworzona przez alchemiczkę Lauren Bowker. Jest to fantastyczne rozwiązanie dla osób, które nie lubią nudy i kochają zmiany! Na razie odcień jest jeden (ognista czerwień przechodząca do głębokiego błękitu), ale kto wie… może niedługo wybór kolorów będzie porównywalny z wachlarzem odcieni lakierów hybrydowych?

Izabela Żyndul

Wpis znaleziono dzięki:

- Włosy

- "Fire"

- Nutella