Nowoczesna lodówka w nowoczesnej kuchni

Piękna i funkcjonalna kuchnia to marzenie każdej Pani Domu. Z pewnością nie może być ona byle jaka. Musimy ją urządzić z kunsztem, gustem i w zgodzie z przeznaczeniem. Jeśli planujemy dużo gotować, warto zatroszczyć się od odpowiednie blaty i sprzęt.

Nowoczesna lodówka w domu

Jeśli natomiast ma być miejscem integracji i spotkań domowników, powinniśmy zadbać o duży stół i krzesła. Nie mniej jednak nie ulega wątpliwościom, że elementem centralnym każdej kuchni jest lodówka. To wokół niej kręci się całe kulinarne życie.

Bez lodówki codzienne funkcjonowanie byłoby niezwykle skomplikowane, kosztowne i czasochłonne. Jej wygląd może stanowić ciekawy akcent we współczesnej kuchni, ale możemy ją również skrzętnie ukryć, by pozostała niezauważona.

Dokonanie wyboru odpowiedniej lodówki do naszej kuchni nie jest proste. Oprócz tego, że powinna komponować się z wnętrzem, musi też pozostać funkcjonalna i dostosowana do naszych potrzeb. Producenci prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowszych funkcji, by spełnić oczekiwania klientów. Szeroki wybór lodówek można znaleźć na stronie: http://emag.pl/lodowki-zamrazarki/c. Mogą one posłużyć za inspirację, podczas wyboru sprzętu do własnej kuchni.

Design ma znaczenie

Pierwszy dylemat, przed jakim znajdzie się kupujący, to podjęcie kluczowej decyzji – lodówka do zabudowy czy nie. Dopasowanie frontów lodówki do mebli kuchennych umożliwia zachowanie jednorodnego wnętrza. Dyskretnie ukryta w meblu sprawdzi się w kuchniach klimatycznych, o określonym stylu, np. rustykalnym, skandynawskim. Jednakże musimy pamiętać, że lodówki zabudowane są z reguły płytsze i węższe od wolnostojących.

Lodówki wolnostojące są bardziej mobilne i możemy je ulokować w nietypowym miejscu, co byłoby niemożliwe przy zabudowie. Co więcej, ich rozmiary są mniej standaryzowane, zatem w zależności od potrzeb, czyli np. liczby domowników, możemy wybrać gabaryty lodówki. Wśród wolnostojących coraz bardziej popularne stają się dwudrzwiowe opcje, tzw. side-by-side, a także te o żywej kolorystyce, przypominającej nieco styl retro. Ponadto do łask wracają lodówki białe, a popularność srebrnych „inox” drastycznie spada.

Ważne są parametry

Cechy, które powinny nas zainteresować przy zakupie lodówki to przede wszystkim klasa energetyczna i poziom generowanego hałasu. Od klasy energetycznej zależy bowiem ilość zużywanej energii, a to przekłada się na wysokość rachunków za prąd. Najlepsza lodówka energooszczędna będzie posiadała oznaczenie A+++, a najsłabsza będzie oznaczona literą D. Aktualnym standardem przy kulturze pracy lodówki, czyli generowanym przez nią poziomie hałasu, jest stosowanie rozwiązań oscylujących w okolicy 40dB. Takie rozwiązanie sprawia, że jest ona niemal niesłyszalna i nie zakłóca ciszy.

Ponadto warto zwrócić uwagę na oświetlenie, rozlokowanie półek, szuflad, przegród czy też balkoników drzwiowych. Można także wybrać dodatkowe udogodnienia, np. lodówkę z kostkarką, czy też dozownikiem wody.

Nowoczesność to innowacja

Niektóre funkcje lodówki utrwalają się i stanowią przedmiot imitacji różnych producentów. Inne natomiast nie cieszą się dużym zainteresowaniem, a z czasem wręcz przestają być rozpowszechniane. Przykładowo – stosowane filtry etylenu, które były zapowiadane jako wielka „rewolucja” kilka lat temu, nie przyjęły się szczególnie. Albo lodówki, które dostarczają kawę i musujące wodę – stanowią wabik, ale nie oczekujmy, że wkrótce staną się standardem.

Nowoczesne rozwiązania powinny być jak najbardziej praktyczne. Zastosowanie w lodówkach podwójnej technologii chłodzenia parą, która pomoże wydłużyć świeżość żywności przy zachowaniu optymalnej wilgotności, to z pewnością pożądana funkcja przez każdego. Pochłaniacze zapachów, szybkie chłodzenie i zamrażanie, a także automatyczne odszraniane to kolejne opcje, które poprawiają użyteczność lodówki i udowadniają, że warto sięgać po nowoczesne rozwiązania.

Wybór należy do Ciebie

Czasy, w których lodówka służyła wyłącznie to chłodzenia i mrożenia to już historia. Obecnie lodówki wyposażone są w wiele funkcji, które mają za zadanie ułatwić domownikom życie, a także zaoszczędzić czas. Jeśli dodatkowo będą obniżały rachunki za prąd i gustownie się prezentowały, wtedy będziemy zachwyceni. Pamiętajmy, że funkcjonalność lodówki jest niezwykle ważna, ale jej prezencja w dzisiejszych czasach to także istotny aspekt. Na rynku znajdziemy bowiem ogrom ofert najróżniejszych producentów, a większość z nich ma zbliżone do siebie ceny i parametry. Pamiętajmy więc, że lodówka stanowi centralny punkt kuchni i warto, by pasowała do wnętrza i nam się podobała. Nowoczesna kuchnia to taka, która jest praktyczna, a zarazem estetyczna.

Artykuł sponsorowany

Wpis znaleziono dzięki:

- Designerska lodówka

- Funkcjonalność lodówki

- Parametry lodówki