Patronacka premiera spektaklu ” Królowa”

Teatr Czarnego Tła, to grupa osób zafascynowana konwencją czarnego teatru, gdzie jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia.

patronat-nad-krolowaCzarny teatr – to niezwykła forma sceniczna, której korzenie znajdują się na Dalekim Wschodzie i polega na tym, że aktorzy i scena są w kolorze czarnym, a widać tylko rekwizyty i dekoracje rozświetlone światłem UV.
Dzięki temu wszystko co widać, wydaje się magiczne. Teatr w takiej postaci został stworzony przez bułgarskiego artystę Ivana Sivinowa.
Teatr Czarnego Tła w takiej obsadzie narodził się w 2012 roku w czasie warsztatów dla dzieci i pracy nad spektaklem „Królowa Śniegu”. Skupia tancerki, aktorki, pasjonatki teatru  i osoby z różnymi talentami  muzycznymi, ruchowymi, plastycznymi.

Wszystkie nasze realizacje są autorskie – same tworzymy scenariusze, projektujemy rekwizyty i  wykonujemy je.  Każdy kolejny spektakl to nowe wyzwania, walka z materią, krok do przodu w zgłębianiu tajemnic tego teatru. Staramy się, żeby na scenie królował ruch, magia i dowcip.

Opis spektaklu premierowego

KRÓLOWA – rock-bajka na motywach Królowej Śniegu – najnowsza premiera Teatru Czarnego Tła, w której przenosimy klasyczną, znaną wszystkim baśń, do zaczarowanego świata “czarnego teatru”.

Dla naszego teatru będzie to symboliczne wydarzenie, ponieważ Królowa Śniegu była naszym pierwszym działaniem w technice ‘czarnego teatru’, a teraz będzie pierwszą premierą na własnej scenie.

Będzie też spektaklem innym niż wszystkie do tej pory. Chcemy stworzyć rock-bajkę, czyli rockowa muzyka dla dorosłych i bajka dla dzieci. Historia o poszukiwaniu miłości dla dorosłych i animowane lalki dla dzieci. Czyli jak zawsze w naszym teatrze, będzie to kolejna produkcja bez określonego wieku – dla wszystkich.

Jak w każdym naszym przedstawieniu, będzie dużo ruchu i tańca. Będą tańczyć lalki, będą tańczyć ludzie, w kostiumach które pojawią się tutaj po raz pierwszy. Można powiedzieć, że będzie to absolutna premiera i tytułu i pomysłów choreograficznych i scenograficznych.
A wszystko z historią o poszukiwaniu prawdziwej miłości, w tle.

Patronat nad wydarzeniem objęły:
logoznak

Wpis znaleziono dzięki:

- KRÓLOWA – rock-bajka

- Patronat medialny

- Czarny teatr