Peeling kawitacyjny w domu – krok po kroku

Martwy naskórek gromadzący się na naszym ciele trzeba usuwać regularnie. W drogeriach znajdziemy mnóstwo kosmetyków przeznaczonych do tego celu. Możemy też sięgnąć po kawitację...

Foto fryzjernia_u_pawla.Instagram

Peelingi gruboziarniste, drobnoziarniste, enzymatyczne i wiele innych czekają na półkach sklepowych. Jednak nie zawsze widać po nich efekty. Dlatego chodzimy do kosmetyczek, które zrobią nam serię zabiegów na twarz. Najczęściej decydujemy się na peeling kawitacyjny, który złuszcza naskórek przy pomocy specjalnego urządzenia. Kawitacja to szybka przemiana cieczy w gaz. Dlatego osoba wykonująca zabieg musi na początku zwilżyć twarz, by lekkie drgania rozbijały martwą skórę.

Foto hokus__pokus_.Instagram

Jednak po co przepłacać, kiedy możemy mieć takie cudo w domu? I to wcale nie za wielkie pieniądze. Średnia cena zabiegu kawitacji w salonie kosmetycznym to 150 złotych. Urządzenie można kupić już za 100 złotych. Co prawda lepiej zainwestować nieco więcej, by sprzęt działał dłużej.

Dla kogo?

Zabieg jest wskazany dla osób z cerą naczynkową, której lepiej dodatkowo nie podrażniać tarciem spowodowanym ziarenkami peelingującymi. Jednak nie wszyscy mogą sobie pozwolić na wykonywanie takiego zabiegu w domu. O przeciwwskazaniach opowiedziała nam Anna Adamowicz z Instytutu Adamowicz

– Rozrusznik serca zastawki serca jest bezwzględnym przeciwwskazaniem do wszystkich zabiegów z prądem. Jeśli chodzi o implanty i kawitacje to zależy jaki mamy rodzaj implantu (ustalamy bezpieczeństwo zabiegu ze stomatologiem prowadzącym pacjenta). informuje kosmetolog.

W internecie roi się od przestrzeżeń przed używaniem kawitacji w wypadku kiedy mamy aparat na zęby. – Jeśli chodzi o aparat na zęby to zabieg najlepiej wykonywać w gabinecie. Wtedy kosmetolog zabezpiecza specjalnymi gazikami przestrzeń pomiędzy skórą i aparatem, i możemy bezpiecznie przeprowadzać zabieg. Drgania przenoszone przez kawitację na skórę nie mają wówczas wpływu na aparat.

Fizycy przeprowadzili badania wpływu różnych pól na to jak zachowują się zamki od aparatu w nich i ultradźwięki o tej częstotliwości jak w kawitacji nie wykazują wpływu na zachowanie zamków , stosowanych w aparatach.

– Jednak podtrzymuje stanowisko wykonywania zabiegu w gabinecie przez kosmetologa.
Jeśli chodzi o tarczycę to zabiegów z prądem nie wykonujemy na okolice tarczycy, zawsze ją pomijamy. Jeśli mamy aktywny stan zapalny tarczycy nie wskazane jest przeprowadzanie zabiegów z prądem. – puentuje Ania Adamowicz.

Jak wykonać peeling – krok po kroku

Niezbędne będą: urządzenie, płyn (tonik, wodę źródlaną, czy sól fizjologiczną) i waciki

Czas: maksymalnie 15 minut

  1. Demakijaż – przed zabiegiem koniecznie trzeba oczyścić twarz z makijażu i wszelkich zanieczyszczeń
  2. Zdejmij wszystkie metalowe ozdoby z twarzy (np. kolczyki)
  3. Nasącz wacik płynem i rozprowadź na twarzy
  4. Pod kątem 45 stopni przyłóż urządzenie do twarzy i powoli przesuwaj po wilgotnej skórze.
  5. Usuń zanieczyszczenia ze szpatułki
  6. Nanieś na twarz krem

Izabela Żyndul

 

 

Wpis znaleziono dzięki:

- Peeling kawitacyjny

- Zabiegi w domu

- Domowe sposoby