Pomoc dla Pani Justyny!

Poznaj historię "Małej" lecz dzielnej Pani Justyny, która potrzebuje Naszego wsparcia! Dla niej każda złotówka jest niezwykle cenna!

sa

Mała lecz Wielka!

Mała bo tak na nią mówi rodzina i znajomi miała 29 lat kiedy wykryła guzek w prawej piersi, rutynowe badanie i wyrok – rak piersi, pilna operacja i mastektomia czyli operacja usunięcia piersi oraz wycięcie węzłów chłonnych. Następnie długie leczenie, chemia po której wypadły włosy i radioterapia w Centrum Onkologicznym w Bydgoszczy. Miało być dobrze, leczenie przynosiło rezultaty, włosy odrosły, życie nabierało znów kolorów. Mówią że życie zaczyna się po 30-tece i tak miało też być…

Niestety przy kolejnych badaniach kontrolnych wykryto przerzuty choroby do płuc i wątroby. Mała się nie załamała, zaczęła walkę! Wiedząc jak wyglądało poprzednie leczenie pogodziła się z tym, iż znów straci włosy… Kiedy te zaczęły odrastać stanęła na ślubnym kobiercu poślubiając wieloletniego partnera, który trwał przy niej na dobre i złe. Teraz już nie tylko jako kobieta, ale również żona, zaczęła nierówną walkę z rakiem. Nierówną gdyż okazało się, iż są kolejne przerzuty, tym razem do kości… Leczenie przeróżnymi metodami nie zatrzymywało choroby, wręcz przeciwnie, pojawiły się liczne mikrozmiany w mózgu. Zaprzestano podawania leków, które zamiast pomagać, wyniszczały organizm Małej. Jedynym sposobem na pokonanie choroby jest nierefundowany w Polsce lek – KADCYLA. Jedna dawka leku to 16 tys zł, a takowych dawek powinno być około 15-tu. Mała stała się podopieczną fundacji ALIVA i zbiera środki na dalsze leczenie – dzięki rodzinie, przyjaciołom, znajomym ale i całkiem obcym osobom, udało się zebrać do tej pory ponad 70 tysięcy złotych! Wciąż brakuje jeszcze ok. 150 tysięcy.

Ci, którzy znają Justynę – bo Mała tak właśnie ma na imię, wiedzą, że się nie podda i będzie walczyć! Mała wciąż stara się żyć pełnią życia. Pracuje zawodowo w Gdańsku do którego przeprowadziła się na studia i gdzie już została. Jest cudowną córką, żoną, siostrą, kuzynką, przyjaciółką – jest cudownym, dobrym człowiekiem, który pomimo choroby, bólu i cierpienia patrzy na świat przez różowe okulary z wiarą i nadzieją na zdrowie!

siostra

Szczegóły choroby i zbiórka pieniędzy na stronie Fundacji ALIVA, dostępne po wpisaniu nazwiska Małej – JUSTYNA KŁOS-SKRZYPCZAK, https://skarbonka.alivia.org.pl/justyna-klos-skrzypczak

Możliwe jest również przekazanie 1% z PIT wpisując KRS 0000358654 oraz cel „Program Skarbonka – Justyna Kłos-Skrzypczak 110545”

Można także dokonać tradycyjnej wpłaty na numer konta:
24 2490 0005 0000 4600 5154 7831
tytuł przelewu: Darowizna dla JUSTYNA KŁOS-SKRZYPCZAK 110545

ss

Pani Justyna i jej bliscy z góry dziękują za okazane wsparcie!

Wpis znaleziono dzięki:

- Wsparcie w chorobie

- Pomoc osobie potrzebującej

- Ciężka choroba

  • Agnieszka

    Zycze zdrowia Pani Justyno