Regeneracja skóry dłoni po zimie

Pomimo tego, że wciąż zdarza się marznąć na dworze, zima powoli ustępuje. Już teraz przygotuj się na wiosnę z naszym poradnikiem!

Foto Facebook/krokdozdrowia.com

Krok pierwszy

Najlepszym sposobem na rozpoczęcie regeneracji skóry dłoni będzie peeling. Usunie martwy naskórek i pozwoli na lepsze wchłanianie aplikowanych później kosmetyków odżywczych i nawilżających. Do tego celu najlepiej wykorzystać domową mieszankę cukru, miodu i soku z cytryny, która dodatkowo rozjaśni skórę. Dobrym sposobem jest również masaż wykonany fusami po kawie wymieszanymi z odrobiną kremu do rąk. W przypadku gotowych peelingów, warto użyć tych dedykowanych skórze dłoni bądź twarzy. Pamiętajmy, że naskórek tej części ciała jest cienki, więc złuszczanie powinno być wyjątkowo delikatne.

Foto Facebook/Manicure & Make-up Elie

Nawilżanie

Na tak przygotowaną skórę nanosimy grubą warstwę kremu do rąk – traktujemy go jako maskę. Całość zostawiamy na dłoniach kilkanaście na minut, po czym wmasowujemy pozostałość w skórę. Możemy użyć również balsamu do ciała lub do stóp – zwykle posiada bogatszy skład i zmiękczający mocznik. Idealnym rozwiązaniem będzie zastosowanie kremu na noc i nałożenie do snu bawełnianych rękawiczek. Aksamitna skóra po przebudzeniu gwarantowana!

Natłuszczanie

Nawilżoną skórę warto także natłuścić. W tym celu odwiedźmy naszą kuchnię. Oleje, których używamy na zimno (nie do smażenia), świetnie nadają się do odżywienia skóry. Nierafinowany olej kokosowy, lniany, sezamowy, z pestek dyni czy oliwę z oliwek można łączyć w dowolnych proporcjach. Mieszanką masujemy dłonie i zostawiamy w formie maski. Pomocna w regeneracji skóry jest również domowa apteczka. Kapsułki z olejem z wiesiołka czy witaminami A i E rozcinamy i zawartość nakładamy na dłonie.

Foto Facebook/mieszkaniectargowka.pl

Silna regeneracja

W przypadku zniszczonej, popękanej skóry dłoni niezbędne będzie użycie silniejszych środków. Rewelacyjne efekty przynosi zabieg parafinowy, ponieważ działa zmiękczająco, dając efekt aksamitnej skóry. Można go wykonać w większości salonów kosmetycznych i zazwyczaj nie kosztuje zbyt wiele. Tańszą alternatywą jest zakup parafiny, którą należy podgrzać i ostudzić zgodnie z instrukcją. Podczas zabiegu dłonie zanurzamy w naczyniu z parafiną, a następnie wkładamy rękawiczki foliowe i materiałowe. Po kilkunastu minutach wszystkie warstwy zdejmujemy.

Codzienna pielęgnacja

Systematyczna pielęgnacja dłoni podtrzyma efekty zabiegów oraz zapobiegnie silnym przesuszeniom w przyszłości. Używanie kremu do rąk przed każdym wyjściem na dwór oraz po pracach domowych z użyciem detergentów, powinno stać się nawykiem każdej z nas. Wówczas nasze ręce odwdzięczą się doskonałą kondycją – w sam raz na nadejście wiosny!