Subiektywna lista 10 filmów z 2017 roku

W 2017 roku powstało mnóstwo filmów, jednak czy wszystkie warto obejrzeć? Zdecydowanie nie! Nasza propozycja 12 filmów to subiektywny przegląd, który ma pokazać, że wśród tych nieudanych są także świetne, dające do myślenia produkcje.

Subiektywna lista 10 filmów z 2017 roku

Zacznijmy od rodzimych filmów, które zdecydowanie zapadają w pamięć. Idąc kolejnością powstawania, z pewnością na wyróżnienia zasługuje film:

1. „Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”

Film opowiada historię Michaliny Wisłockiej, znanej i szanowanej seksuolog z czasów PRL-u, której jedyną życiową misją była edukacja na temat seksu. Odkąd narodził się w niej pomysł na ksiażkę „Sztuka kochania” nie ustawała w próbach i ze wszystkich sił dążyła do jej wydania. Film jest poruszający i rzeczowy, wspaniale poprowadzona historia z dobrym zakończeniem.

Drugą pozycją z naszego kraju jest film, który już w samym tytule świetnie odpowiada skali uwielbienia widzów. O jakim filmie mowa?

2. „Najlepszy”

Film opowiada historię Jerzego Górskiego, który mimo swoich dokonań nigdy nie był znanym sportowcem. Film wywołuje dreszcze i łzy. Jest to jedna z tych pozycji, którą powinni puszczać dzieciom w szkołach w celach edukacyjnych.

Jeśli chodzi o produkcje zza granicy… Z pewnością na uwagę zasługuje film familijny o życiu naszych ulubionych zwierząt, czyli psów.

3. „Był sobie pies”

Historia psa, który po odejściu ze świata żywych budzi się ponownie w ciele innego psa. Film porusza i idealnie przedstawia to, co mogą myśleć o nas nasze pieski. Idealnie ogrzeje serca w zimowy wieczór.

Jeśli jesteśmy już przy filmach, które dają chwilę zapomnienia i przypominają o uczuciach, to nie można pominąć filmu opowiadającego o wspaniałej miłości między wujkiem a siostrzenicą, którą przyszło mu się opiekować.

4. „Obdarowani”

Film skupia się na losach Franka, który po tym jak odeszła jego siostra, zgodnie z jej wolą, opiekuje się swoją niezwykle uzdolnioną matematycznie siostrzenicą. Jednak babcia, która została od wychowania odepchnięta, kiedy dowiaduje się o talencie swojej wnuczki, postanowiła zawalczyć o prawa rodzicielskie do dziewczynki. Film budzi wiele emocji, ale raczej tych pozytywnych.

Po chwili nostalgii i skupieniu na rzeczach poważniejszych i górnolotnych czas na komedię. Tutaj Mamy dwie propozycje, które swoim trochę prostym humorem bawią do łez. Idealne propozycje na zakończenie trudnego dnia.

5. „Mamuśki mają wychodne”

Cztery mamuśki postanawiają wyjść wieczorem. Jednak żadna z nich nie przypuszczała, że niezobowiązujący wieczorny relaks zamieni się w przygodę życia.

6. „Ostra noc”

Film opowiada historię nocy, której zakończenia nikt by się nie spodziewał. Pięć przyjaciółek spotyka się po 10 latach na wieczorze panieńskim jednej z nich. Jednak zabawa cichnie i wprawia imprezowiczki w przerażenie w momencie, kiedy przypadkowo zabijają striptizera. Jak wybrną z sytuacji – odpowiedź w filmie.

Ostatnio powstaje wiele filmów opowiadających historię czarnoskórych ludzi i ich nieciekawą sytuację w czasach wojny. Tutaj na zauważenie zasługuje jeden z nich powstały w 2017 roku:

8. Marshall

Historia adwokata o imieniu Thurgood Marshall, który został pierwszym, czarnoskórym sędzią Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych. Jednak jak doszedł do tego punktu? O tym właśnie jest ten film. Ukazuje jak bardzo niesprawiedliwe bywały wyroki ludzi „kolorowych”. Potrafiono uznawać ich winnymi nawet jeśli danej zbrodni nie popełnili.

Na koniec dwa filmy, które swoim urokiem zachwyciły redakcję. Oba w kinach pojawiły się pod koniec roku.

9. I tak Cię kocham

Film opowiada historię związku, który dzielą różnice kulturowe. Kumail pochodzi z konserwatywnej rodziny, która za wszelką cenę chce mu znaleźć żonę. Emily to dziewczyna, którą spotyka przypadkowo w barze. Zakochują się w sobie, ale ich relacja nie jest cukierkowa. Fajny, poruszający i zabawny film.

10. Cicha noc

Listę kończymy kinem rodzimym. „Cicha noc” to dramat z elementami komedii, który niestety znany jest wielu Polakom. Opowiada o rodzinie spędzającej razem Boże Narodzenie. To, co wydarzy się podczas tej rodzinnej kolacji zmieni życie ich wszystkich. Film motywuje do chwili zadumy i refleksji.

Izabela Żyndul

Wpis znaleziono dzięki:

- Filmy 2017

- Warto zobaczyć

- Dobre kino