„Sztuka kochania” doceniona na festiwalu Camerimage!

Michał Sobociński zdobył nagrodę dla najlepszego polskiego filmu za zdjęcia do "Sztuki Kochania" na 25. jubileuszowym Camerimage Festival.

Foto sztukakochania.Instagram

„Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” to niezaprzeczalny hit filmowy. W główną rolę wcieliła się Magdalena Boczarska, która swoją rolę odegrała fantastycznie. Niestety na festiwalu w Gdyni film nie miał szczęścia, jak na tegorocznym Camerimage.

Film został oceniony przez jury, w którego skład weszli zagraniczni artyści – chodzi o obiektywizm. Film pokonał między innymi „Ptaki śpiewają w Kigali”, „Pomiędzy słowami” czy „Pokot”. Pierwszy film miał fantastyczne zdjęcia zmarłego już Krzysztofa Ptaka i Wojciecha Staronia.

Nagrodę przyznajemy za uduchowioną i tętniącą życiem realizację historii biograficznej, która nie boi się dostarczać rozrywki. Za szerokie przedstawienie wielu przedziałów czasowych bez utraty emocji, humoru i szczerego humanizmu. A także za zdjęcia, przedstawiające ducha i żartobliwość tej wyjątkowej historii przy użyciu własnego języka. – powiedział Brad Silberling, przewodniczący jury.

Widzowie swoje głosy oddawali na film „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri”, który poświęcony był sylwetce Francesa McDormanda.

Jednak mimo wszystko „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” otrzymał miano najlepszego filmu polskiego. Gratulujemy!

 

Wpis znaleziono dzięki:

- Camerimage 2017

- "Sztuka kochania"

- Nagroda