„Moja sarenko” i „moja kapustko”, czyli jak wyrazić uczucia zagranicą

Jakimi słówkami uwodzą Francuzi i Włosi? Czy język niemiecki może być romantyczny? Jeśli planujesz wyjazd za granicę z ukochaną osobą lub chcecie spędzić czas obcojęzycznym towarzystwie, warto dowiedzieć się, jakie są najpopularniejsze czułe słówka w językach obcych.

Wycinka Puszczy Białowieskiej niezgodna z prawem!

Rzecznik generalny Trybunału Sprawiedliwości wydał dziś opinię, w której potwierdza, że zwiększenie wycinki w Puszczy Białowieskiej przez ministra Szyszko było niezgodne z prawem. Ostateczny wyrok w sprawie zapadnie najprawdopodobniej już w marcu.

Dlaczego smartfony są niebezpieczne dla zdrowia?

Według badań CBOS z 2017 roku ponad 50 % Polaków korzysta ze smartfonów. Część z nas nie wyobraża już sobie nawet życia bez smartfonu, ale czy to bezpieczne?

Sportowa elegancja Ewy Chodakowskiej

Ewa Chodakowska to znana i lubiana przez kobiety trenerka. Wielokrotnie powtarza, że spektakularne działania to przede wszystkim wynik nastawienia psychiki. Ewa zachwyca wyglądem na eventach. Jej stylizacje nie przypominają sportowego trybu życia. Chcesz poznać jej styl?

Kwiatowa rewolucja na kobiecych rajstopach

Projektanci mody prześcigają się w pomysłach na trendy w sezonie wiosennym. Widzieliśmy już kolorowe makijaże i propozycje letnich stylizacji. Są jednak elementy, które nigdy nie wychodzą z mody. Motyw kwiatów każdego roku gości na sukienkach. Coraz częściej pojawia się także na butach.

Strobing makeup, czyli jak uzyskać efekt promiennej i wypoczętej skóry

Strobing to konturowanie twarzy za pomocą rozświetlacza, którego liczne zalety doceniają makijażyści na całym świecie. Do jego wykonania potrzebujesz tylko jednego kosmetyku, a wygląd jak z wybiegu – gwarantowany. Zainteresowana? 

Osteoporoza dotyka także młode osoby

Panuje powszechne przekonanie, że choroby układu kostnego zagrażają wyłącznie osobom starszym. Tymczasem osteoporoza wtórna (zmniejszenie gęstości kości) może dotyczyć także ludzi bardzo młodych.

Dlaczego kobiety łysieją? Poznaj przyczyny i leczenie

Coraz więcej kobiet skarży się na chorobliwe wypadanie włosów i osłabienie ich struktury. Przyczyny łysienia typu kobiecego mogą być różne.

Przeziębienie czy grypa – co zaatakowało?

Szczególnie w tych porach roku, kiedy warunki klimatyczne bywają niesprzyjające, a natura zdaje się sprzysięgać przeciwko człowiekowi, czyli w miesiącach wiosennych, jesienią oraz zimą, bowiem właśnie wtedy w pogodzie zachodzą gwałtowne przemiany, nasilają się obecne u części ludzkości symptomy alergiczne, lecz przede wszystkim wiele osób narzeka na różnego rodzaju dolegliwości o charakterze wirusowym i bakteryjnym.

Dyspareunia – problem podczas uprawiania seksu

Dyspareunia to zaburzenie seksualne objawiające się bolesnym lub utrudnionym współżyciem płciowym. I choć dolegliwość ta nierzadko bywa przyczyną poważnych konfliktów osobistych i lęków, wciąż niewiele pacjentek decyduje się na rozmowę o swoim problemie z lekarzem. Takie podejście to oczywiście błąd, bowiem w tym wypadku przerwanie milczenia jest pierwszym krokiem w kierunku leczenia.

„Wszystkie pory uczuć. Wiosna” Magdalena Majcher

Ewelina pragnie tylko jednego – zostać matką. Niestety, los nie daje jej takiej możliwości.

Hanna Dikta „To nie może być prawda”

Małgorzata jest kobietą szczęśliwą. Ma pracę, którą lubi, zakochanego w niej męża – utalentowanego lekarza, oraz przyjaciółkę.

„Czy zdradę można przebaczyć?”Anne B. Ragde

Czy można liczyć na przebaczenie za zdradę? Nagrodzona Booksellers' Prize Anne B. Ragde powraca w wielkim stylu.

„Piękno wszechświata” Brian Greene

Brian Greene odkrywa przed nami, warstwa po warstwie, kolejne tajemnice rozdziera i pokazuje Wszechświat.

Maja Lidia Kossakowska „Bramy światłości tom 2”

Cykl Zastępy Anielskie to jeden z najbardziej kultowych cykli w polskiej fantastyce, a każdy kolejny tom, niecierpliwie wyczekiwany już jest!

Natalia Jagiełło-Dąbrowska „Kiedy przyjdzie czas”

Urlop na Majorce był najlepszym urlopem w życiu Julii. I zakończył się w najgorszy z możliwych sposobów. Julia wraca do Londynu. Co dalej?

Horoskop od 20 do 27 lutego

I kolejny tydzień za nami. Czy był wystarczająco dobry? Bliźnięta w poniedziałek mogą mieć chandrę, przytłaczać je będą codzienne obowiązki, nuda i rutyna. Nie pozwólcie na to, aby złe nastawienie zepsuło kolejne dni!

Tiramisu z malinami

Tiramisu to pyszny kawowy deser. Jego gorycz nie każdemu odpowiada, więc warto dodać do niego odrobinę słodyczy!

Redakcja testuje maseczki CHIC CHIQ

Maseczki CHIC CHIQ to trochę inna wersja znanego wszystkim kobietom rytuału wieczornej przyjemności. Co je wyróżnia i czy warto je kupić? O tym dzisiaj.

Poznaj fleksitarianizm i ogranicz bezmięsne potrawy

Nowym trendem wśród osób, które stawiają na zdrowy tryb życia jest fleksitarianizm. To dieta, której przestrzeganie wiąże się z ograniczeniem ilości spożywanych potraw mięsnych. Dlaczego warto się na nią zdecydować? Poznaj fleksitarianizm i żyj zdrowiej.