Twoje geny, Twoje zdrowie

Geny determinują stan zdrowia człowieka, ale trzeba pamiętać o tym, że na ich ekspresję ma wpływ wiele różnych czynników.

Twoje geny, Twoje zdrowie

Chodzi tu przede wszystkim o styl życia – zachowanie odpowiedniej diety, radzenie sobie ze stresem, ruch, unikanie nadmiernej ilości leków. Często jednak sytuacja jest odwrotna, złe prowadzenie się negatywnie wpływa na zdrowie. Wiele zależy więc od Ciebie, jakie masz priorytety, czy dbasz o swoje ciało i swojego ducha. Z tej synergii może wyniknąć dużo dobrego, a swoje geny można „przechytrzyć”, poskramiające ich niedobre działanie na nasz organizm.

Czym jest gen?

To nic innego jak informacja dotyczącą pewnej cechy człowieka, a geny to zbiór takich informacji zamkniętych w długim łańcuchu DNA ( są to chromosomy ulokowane w każdej komórce ciała). Co ważne, mamy ich po dwa komplety – jedne są w spadku po ojcu, a drugie po matce. Dzięki temu istnieje realna szansa, że jedne z nich jest ten lepszy i to on właśnie będzie działał na korzyść naszego organizmu. Trzeba też pamiętać, że gen może zostać uszkodzony w trakcie życia, czyli nie zawsze to przodkowie obarczają nas tym co złe. Na takie mutacje genetyczne mają wpływ różne czynniki, np. wirusy czy złe prowadzenie się matki w czasie ciąży. Wtedy może dojść od uszkodzenia płodu i zachorowanie dziecka na coś, na co nigdy nikt z rodziny nie chorował.

Kompleksowa dieta na zdrowie

To czym się odżywiamy ma potężny wpływ na pracę narządów całego ciała. Niestety, ponad połowa społeczeństwa cierpi na nadwagę i w większości przypadków wynika to ze złego stylu życia. Tylko nikły odsetek to nadwaga spowodowana chorobami, czy czynnikami genetycznymi lub hormonalnymi. Jaki z tego wniosek? Można ten trend skutecznie zatrzymać i cieszyć się dobrym zdrowiem. Wiadomo, że każdy ma inne zapotrzebowanie na ilość i rodzaj przyjmowanych posiłków, ale generalnie powinno się jeść regularnie i w mniejszych ilościach, aby utrzymać wagę w ryzach. Codzienna stała ilość kalorii pomaga chronić się przed nadwagą, a ruch wpływ pośrednio na zmniejszenie oporności tkanek na insulinę. Polepsza się także metabolizm organizmu. Co jeść, aby być zdrowym? Oczywiście ograniczyć cukry proste i tłuszcze odzwierzęce. Natomiast nie warto całkowicie rezygnować z węglowodanów, dzięki którym mózg i mięśnie zostają dobrze odżywione (są to np. makarony, kasze czy chleb pełnoziarnisty).

Detoks

Warto też zaaplikować sobie raz na czas solidny detoks, który polega na oczyszczeniu organizmu ze złogów i złych skutków przemiany materii. Można zrobić to samemu, dzięki odpowiedniej diecie, czyli na przyjmowaniu nieprzetworzonych produktów, głównie roślinnych. Trzeba też zaprzestać przyjmowania używek i dużo się ruszać, a oprócz tego odpowiednio się suplementować środkami bogatymi w antyoksydanty. Oprócz tego warto wspomóż organizm za pomocą kilku specjalistycznych zabiegów, przeprowadzanych w profesjonalnej klinice na profesjonalnym sprzęcie,. Np. tu vimed.pl. Jest to np. irygacja czyli oczyszczanie jelita grubego czy nowoczesny zabieg VACUIONO, który usprawnia krążenie krwi i limfy, co odżywiają i regeneruje komórki.